Publieke omroep krijgt 'collectief plan' na Rapport-Van Rijn
HILVERSUM (ANP) - De gehele publieke omroep krijgt een "collectief plan van aanpak" naar aanleiding van het Rapport-Van Rijn over grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer. Wanneer het plan er komt, is nog niet duidelijk. De NPO maakt eind februari meer bekend over de planning, na een overleg met staatssecretaris van Cultuur en Media, Fleur Gräper, laat een woordvoerder desgevraagd weten.
Het gaat om een plan waarin duidelijk wordt gemaakt hoe de aanbevelingen uit het rapport geïmplementeerd worden. "In dat plan van aanpak zullen we ook duidelijk maken op welke wijze en aan wie we verantwoording zullen afleggen over de opvolging van de aanbevelingen en de resultaten."
De reactie van de NPO komt na een Volkskrant-interview met Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Die pleit voor "een onafhankelijke commissie van deskundigen die erop toeziet dat de omroepen de aanbevelingen opvolgen". Daarnaast vindt Hamer dat er een "generatiewissel" moet plaatsvinden bij de NPO en de publieke omroepen. "Eén poppetje vervangen, zal niet genoeg zijn."
De NPO laat zich niet uit over het wel of niet moeten vertrekken van mensen binnen de publieke omroep. Dat is volgens de woordvoerder aan de individuele werkgevers, de raden van toezicht en de betrokken personen zelf.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
8 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
8 uur geleden