Publiek ziet geboorte van twee leeuwtjes in Arnhemse dierentuin
ARNHEM (ANP) - Een leeuwin in de Arnhemse dierentuin Burgers' Zoo heeft maandag voor de ogen van bezoekers twee welpen ter wereld gebracht. Snel na de geboorte verplaatste de leeuwin haar jongen naar een schuilhut buiten het zicht van het publiek. De leeuwin bepaalt zelf wanneer zij en haar welpen zich weer vertonen, aldus een woordvoerder van de dierentuin.
De leeuwin lag in een schuilgrot vlak voor de ruiten van het buitenverblijf van de roofdieren. Maandag tegen 17.30 uur zagen bezoekers dat er jongen werden geboren. De welpen zijn volgens de dierentuin "op het oog" gezond.
De leeuwin komt uit Denemarken en woont sinds 2015 in Burgers' Zoo. Het was de bedoeling dat ze in Arnhem voor jonge aanwas van de leeuwengroep zou zorgen. Fokken met leeuwen gaat in dierenparken goed, aldus Burgers' Zoo. Maar in het wild staat de soort onder druk door illegale jacht. Lichaamsdelen van leeuwen zijn met name op de Aziatische markt zeer populair.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
3 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
5 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
8 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
11 uur geleden