Publiek ziet geboorte van twee leeuwtjes in Arnhemse dierentuin
ARNHEM (ANP) - Een leeuwin in de Arnhemse dierentuin Burgers' Zoo heeft maandag voor de ogen van bezoekers twee welpen ter wereld gebracht. Snel na de geboorte verplaatste de leeuwin haar jongen naar een schuilhut buiten het zicht van het publiek. De leeuwin bepaalt zelf wanneer zij en haar welpen zich weer vertonen, aldus een woordvoerder van de dierentuin.
De leeuwin lag in een schuilgrot vlak voor de ruiten van het buitenverblijf van de roofdieren. Maandag tegen 17.30 uur zagen bezoekers dat er jongen werden geboren. De welpen zijn volgens de dierentuin "op het oog" gezond.
De leeuwin komt uit Denemarken en woont sinds 2015 in Burgers' Zoo. Het was de bedoeling dat ze in Arnhem voor jonge aanwas van de leeuwengroep zou zorgen. Fokken met leeuwen gaat in dierenparken goed, aldus Burgers' Zoo. Maar in het wild staat de soort onder druk door illegale jacht. Lichaamsdelen van leeuwen zijn met name op de Aziatische markt zeer populair.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een middel dat wordt gebruikt tegen kanker is voorlopig beperkt beschikbaar door problemen bij de productie. Dat houdt de komende maanden aan. Dat meldt het Landelijk Coƶrdinatiecentrum Geneesmiddelen. Door voorraden uit het buitenland te importeren, is het middel in de afgelopen weken wel wat beter beschikbaar geweest.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Sociale Zaken Hans Vijlbrief hoopt nog steeds op een "goed gesprek" met de vakbonden over het coalitieplan om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Bonden FNV, CNV en VCP hebben juist gezegd dat ze geen enkel overleg willen voeren zolang de AOW-plannen op tafel liggen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiƫle Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
4 uur geleden