Publiek ziet geboorte van twee leeuwtjes in Arnhemse dierentuin
ARNHEM (ANP) - Een leeuwin in de Arnhemse dierentuin Burgers' Zoo heeft maandag voor de ogen van bezoekers twee welpen ter wereld gebracht. Snel na de geboorte verplaatste de leeuwin haar jongen naar een schuilhut buiten het zicht van het publiek. De leeuwin bepaalt zelf wanneer zij en haar welpen zich weer vertonen, aldus een woordvoerder van de dierentuin.
De leeuwin lag in een schuilgrot vlak voor de ruiten van het buitenverblijf van de roofdieren. Maandag tegen 17.30 uur zagen bezoekers dat er jongen werden geboren. De welpen zijn volgens de dierentuin "op het oog" gezond.
De leeuwin komt uit Denemarken en woont sinds 2015 in Burgers' Zoo. Het was de bedoeling dat ze in Arnhem voor jonge aanwas van de leeuwengroep zou zorgen. Fokken met leeuwen gaat in dierenparken goed, aldus Burgers' Zoo. Maar in het wild staat de soort onder druk door illegale jacht. Lichaamsdelen van leeuwen zijn met name op de Aziatische markt zeer populair.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
11 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
12 uur geleden