Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Publiek Thialf neemt afscheid van Ter Mors, Van Beek en Mulder

Publiek Thialf neemt afscheid van Ter Mors, Van Beek en Mulder

HEERENVEEN (ANP) - Het publiek in Thialf in Heerenveen heeft de gestopte schaatsers Jorien ter Mors, Lotte van Beek en Ronald Mulder uitgezwaaid. De drie schaatsers hadden in de afgelopen weken aangegeven dat ze zouden stoppen nadat ze zich niet hadden geplaatst voor de Olympische Spelen in Beijing.

Van Beek en Mulder reden onder applaus hun laatste ronde in Thialf. Ter Mors was vanwege een coronabesmetting niet in Thialf, maar ze liet zich wel zien via een videoverbinding. Ze werd toegesproken door bondscoach Jeroen Otter, die lang haar coach was bij het shorttrack.

Ter Mors won drie keer goud op de Olympische Spelen. In Sotsji 2014 veroverde ze de olympische titel op de 1500 meter. Ook won ze goud op de ploegachtervolging met Ireen Wüst, Marrit Leenstra en Lotte van Beek. Bij de Spelen van Pyeongchang won Ter Mors de 1000 meter en brons op de aflossing bij het shorttrack. Daarnaast veroverde ze drie wereldtitels en werd ze Europees kampioene shorttrack. Van Beek won naast het goud op de ploegachtervolging ook nog brons op de 1500 meter in Sotsji en vier jaar later zilver op de ploegachtervolging.

Ronald Mulder pakte bij de Spelen van Sotsji brons op de 500 meter, achter zijn broer Michel Mulder (goud) en Jan Smeekens (zilver). Met 34,08 is hij nog altijd Nederlands recordhouder op de 500 meter.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

13 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

13 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

14 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

14 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

15 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

15 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden