Publiek Thialf neemt afscheid van Ter Mors, Van Beek en Mulder
HEERENVEEN (ANP) - Het publiek in Thialf in Heerenveen heeft de gestopte schaatsers Jorien ter Mors, Lotte van Beek en Ronald Mulder uitgezwaaid. De drie schaatsers hadden in de afgelopen weken aangegeven dat ze zouden stoppen nadat ze zich niet hadden geplaatst voor de Olympische Spelen in Beijing.
Van Beek en Mulder reden onder applaus hun laatste ronde in Thialf. Ter Mors was vanwege een coronabesmetting niet in Thialf, maar ze liet zich wel zien via een videoverbinding. Ze werd toegesproken door bondscoach Jeroen Otter, die lang haar coach was bij het shorttrack.
Ter Mors won drie keer goud op de Olympische Spelen. In Sotsji 2014 veroverde ze de olympische titel op de 1500 meter. Ook won ze goud op de ploegachtervolging met Ireen Wüst, Marrit Leenstra en Lotte van Beek. Bij de Spelen van Pyeongchang won Ter Mors de 1000 meter en brons op de aflossing bij het shorttrack. Daarnaast veroverde ze drie wereldtitels en werd ze Europees kampioene shorttrack. Van Beek won naast het goud op de ploegachtervolging ook nog brons op de 1500 meter in Sotsji en vier jaar later zilver op de ploegachtervolging.
Ronald Mulder pakte bij de Spelen van Sotsji brons op de 500 meter, achter zijn broer Michel Mulder (goud) en Jan Smeekens (zilver). Met 34,08 is hij nog altijd Nederlands recordhouder op de 500 meter.
Meer uit Sport
CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
9 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
11 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
14 uur geleden