Publiek steunt beachvolleyballer Van de Velde na zege op EK
DEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballer Steven van de Velde is met applaus van het publiek aan het EK beachvolleybal begonnen. Hij won samen met Matthew Immers zijn eerste wedstrijd op de Europese eindronde tegen de Duitsers Paul Henning en Maximilian Just: 21-15 21-17.
Van de Velde en Immers strandden in de achtste finales van de Olympische Spelen. In Parijs werd Van de Velde uitgefloten om zijn verleden als zedendelinquent. Hij overwoog om tijdens de Spelen naar huis te gaan, maar besloot het toernooi toch uit te spelen.
Volleybalbond Nevobo liet dinsdag weten dat het boegeroep tijdens wedstrijden op de Olympische Spelen van beachvolleyballers Steven van de Velde en Matthew Immers lijkt "georganiseerd" door Britse tabloids. Een rechtbank in Engeland veroordeelde Van de Velde in 2016 voor seks met een minderjarige.
Parijs
Yorick de Groot en Stefan Boermans zijn eveneens goed begonnen aan de Europese eindronde in eigen land. Het duo rekende in twee sets af met de Polen Piotr Janiak en Jedrzej Brozyniak: 21-17 21-13. Beide Nederlanders werden uitgeschakeld in de kwartfinales van de Olympische Spelen in Parijs.
Katja Stam en Raïsa Schoon verloren hun derde groepswedstrijd tegen het Duitse koppel Margareta Kozuch Sarah Schneider: 16-21 20-22. Ze gingen maandag ook al onderuit in het eerste groepsduel met Maryna Hladun en Tetiana Lazarenko uit Oekraïne, maar wonnen eerder op woensdag van het Italiaanse koppel Margherita Bianchin en Claudia Scampoli: 21-9 21-18.
Stam en Schoon, die als tweede zijn geplaatst bij het EK, moeten zich nu via een tussenronde voor de achtste finale zien te plaatsen. Op de Spelen in Parijs gingen Stam en Schoon in de achtste finales onderuit tegen de Spaanse vrouwen Daniela Álvarez en Tania Moreno.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
3 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
4 uur geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
7 uur geleden