Publiek per 1 juli weer welkom in voetbalstadions, op 1,5 meter
DEN HAAG (ANP) - Vanaf 1 juli zijn in de Nederlandse voetbalstadions weer bezoekers welkom. Dat heeft het kabinet besloten na advies van het Outbreak Management Team (OMT).
Het publiek mag alleen op een aantal strikte voorwaarden naar binnen. De 1,5 metermaatregel moet overal in de stadions worden aangehouden hetgeen waarschijnlijk betekent dat de clubs ongeveer een derde deel van hun stadioncapaciteit kunnen gebruiken. Het zingen van liederen en spreekkoren zijn nog verboden wegens het risico op verspreiding van het coronavirus.
Het is nog onduidelijk wat deze versoepeling van de maatregelen tegen het coronavirus betekent voor het begin van het nieuwe voetbalseizoen. Evenementen die vergunningsplichtig zijn, zoals wedstrijden in het betaalde voetbal, kunnen volgens premier Mark Rutte vanaf 1 juli nog niet voluit doorgaan. Met inachtneming van alle voorzorgs- en veiligheidsmaatregelen zullen die evenementen waarschijnlijk niet voor de tweede helft van augustus plaatsvinden.
Thuisduels Oranje
Mogelijk opent het Nederlands elftal het nieuwe voetbalseizoen met twee groepswedstrijden in de Nations League. Voor Oranje staan twee thuisduels op het programma: op 4 september tegen Polen en drie dagen later tegen Italië. De locaties zijn nog niet bekend. Op 11 september zou dan de competitie in de eredivisie kunnen beginnen.
Voor de clubs die al veel seizoenskaarten hebben verkocht, wordt het een probleem om bij een beperkte stadioncapaciteit de tickets eerlijk te verdelen onder de trouwe aanhang. Ook de KNVB zal bij de interlands van Oranje keuzes moeten maken. Een verloting van de beschikbare plaatsbewijzen onder de supportersschare zou een oplossing kunnen zijn.
Kritiek en verdeeldheid na besluit KNVB
De eredivisie werd na 8 maart stilgelegd vanwege de uitbraak van het coronavirus. Op 24 april maakte de KNVB bekend dat het seizoen in het betaalde voetbal werd beëindigd, zonder kampioenen aan te wijzen en zonder promotie en degradatie toe te passen. Dat gebeurde nadat het kabinet drie dagen eerder alle wedstrijden in het betaalde voetbal tot 1 september had verboden.
De besluiten van het bestuur betaald voetbal over de afloop van twee profcompetities leidden tot veel kritiek en grote verdeeldheid onder de clubs. Inmiddels is er weer sprake van enige saamhorigheid in het betaalde voetbal. Vorige week werd tijdens de algemene vergadering in Zeist het Deltaplan aangenomen. Daarin vormden het solidariteitsfonds voor de clubs en het financiële vangnet van het kabinet belangrijke onderdelen. De KNVB hoopt later deze week vanuit Den Haag zekerheid te krijgen over het reddingsplan van 140 miljoen euro, dat bij de regering is ingediend.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - De Portugese bondscoach Jorge Jesus is woensdag niet ingegaan op vragen over het conflict tussen hemzelf en Cristiano Ronaldo. Dat schrijven Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Pedro heeft zijn afscheid aangekondigd na een profcarrière van meer dan twintig jaar. De 39-jarige Pedro maakte deel uit van de Spaanse ploeg die in 2010 in Zuid-Afrika wereldkampioen werd door Oranje in de finale te verslaan. Hij veroverde ook de Europese titel met Spanje in 2012.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mikel Arteta heeft bijgetekend bij Arsenal. De Spanjaard is akkoord met een verbeterd contract tot medio 2030, meldt de club uit Londen op zijn website.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal staat nog altijd negende op de FIFA-wereldranglijst. Dat blijkt uit de woensdag gepubliceerde ranking. Wel is Oranje na de eerste vier wedstrijden onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández dichter bij nummer 8 België gekomen, waar Mark van Bommel sinds kort bondscoach is.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - Robert Lewandowski heeft zijn voormalig ploeggenoot bij Bayern München, Thomas Müller, verslagen in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Poolse spits won in de nacht van dinsdag op woensdag met zijn club Chicago Fire met 3-1 van de Vancouver Whitecaps, waar Müller speelt in de Major League Soccer.
7 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi heeft in een uitverkocht Estadio Monumental zijn 208e en laatste interland voor Argentinië gespeeld. De 39-jarige wereldster nam in de nacht van dinsdag op woensdag in Buenos Aires met zijn laatste optreden in een vriendschappelijk duel tegen Benin afscheid van de nationale ploeg.
13 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is gaan zitten voor de laatste interland van Lionel Messi. Hij neemt in de nacht van dinsdag op woensdag afscheid als international voor 80.000 toeschouwers in een uitverkocht Estadio Monumental. De 39-jarige spelmaker doet met La Albiceleste mee in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Afrikaanse Benin. Na een kwartier spelen staat het nog 0-0.
16 uur geleden