Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Publiek per 1 juli weer welkom in voetbalstadions, op 1,5 meter

Publiek per 1 juli weer welkom in voetbalstadions, op 1,5 meter

DEN HAAG (ANP) - Vanaf 1 juli zijn in de Nederlandse voetbalstadions weer bezoekers welkom. Dat heeft het kabinet besloten na advies van het Outbreak Management Team (OMT).

Het publiek mag alleen op een aantal strikte voorwaarden naar binnen. De 1,5 metermaatregel moet overal in de stadions worden aangehouden hetgeen waarschijnlijk betekent dat de clubs ongeveer een derde deel van hun stadioncapaciteit kunnen gebruiken. Het zingen van liederen en spreekkoren zijn nog verboden wegens het risico op verspreiding van het coronavirus.

Het is nog onduidelijk wat deze versoepeling van de maatregelen tegen het coronavirus betekent voor het begin van het nieuwe voetbalseizoen. Evenementen die vergunningsplichtig zijn, zoals wedstrijden in het betaalde voetbal, kunnen volgens premier Mark Rutte vanaf 1 juli nog niet voluit doorgaan. Met inachtneming van alle voorzorgs- en veiligheidsmaatregelen zullen die evenementen waarschijnlijk niet voor de tweede helft van augustus plaatsvinden.

Thuisduels Oranje

Mogelijk opent het Nederlands elftal het nieuwe voetbalseizoen met twee groepswedstrijden in de Nations League. Voor Oranje staan twee thuisduels op het programma: op 4 september tegen Polen en drie dagen later tegen Italië. De locaties zijn nog niet bekend. Op 11 september zou dan de competitie in de eredivisie kunnen beginnen.

Voor de clubs die al veel seizoenskaarten hebben verkocht, wordt het een probleem om bij een beperkte stadioncapaciteit de tickets eerlijk te verdelen onder de trouwe aanhang. Ook de KNVB zal bij de interlands van Oranje keuzes moeten maken. Een verloting van de beschikbare plaatsbewijzen onder de supportersschare zou een oplossing kunnen zijn.

Kritiek en verdeeldheid na besluit KNVB

De eredivisie werd na 8 maart stilgelegd vanwege de uitbraak van het coronavirus. Op 24 april maakte de KNVB bekend dat het seizoen in het betaalde voetbal werd beëindigd, zonder kampioenen aan te wijzen en zonder promotie en degradatie toe te passen. Dat gebeurde nadat het kabinet drie dagen eerder alle wedstrijden in het betaalde voetbal tot 1 september had verboden.

De besluiten van het bestuur betaald voetbal over de afloop van twee profcompetities leidden tot veel kritiek en grote verdeeldheid onder de clubs. Inmiddels is er weer sprake van enige saamhorigheid in het betaalde voetbal. Vorige week werd tijdens de algemene vergadering in Zeist het Deltaplan aangenomen. Daarin vormden het solidariteitsfonds voor de clubs en het financiële vangnet van het kabinet belangrijke onderdelen. De KNVB hoopt later deze week vanuit Den Haag zekerheid te krijgen over het reddingsplan van 140 miljoen euro, dat bij de regering is ingediend.

Meer uit Voetbal

Ajax nog zonder Šutalo en Itakura in thuisduel met Vojvodina

AMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.

39 minuten geleden
Feyenoord verkoopt Slowaakse buitenspeler Sauer aan VfB Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.

1 uur geleden
PSV neemt na jaar alweer afscheid van aanvaller Boadu

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt na een klein jaar afscheid van aanvaller Myron Boadu. Dat meldt de landskampioen op de clubwebsite.

1 uur geleden
Neymar verwacht te stoppen bij Brazilië: mijn tijd is voorbij

SÃO PAULO (ANP) - Neymar stelt zich vermoedelijk niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Brazilië. Dat liet de 34-jarige aanvaller blijken nadat hij met Santos in de Copa Sudamericana had gewonnen van Universidad Central Venezuela (4-2).

2 uur geleden
FIFA stelt deadline om akkoord te gaan met investeringsplan

LONDEN (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zijn leden ieder 40 miljoen dollar (ruim 35 miljoen euro) in het vooruitzicht gesteld als ze akkoord gaan met het plan om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. De nationale bonden moeten wel uiterlijk 19 september hun goedkeuring geven.

2 uur geleden
Ajax huurt spits Arokodare van Wolverhampton Wanderers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax huurt aanvaller Tolu Arokodare komend seizoen van Wolverhampton Wanderers. In de huurovereenkomst is voor Ajax een optie tot koop opgenomen, melden de Amsterdammers.

3 uur geleden
KNVB noemt plannen FIFA 'zeer zorgelijke ontwikkeling'

ZEIST (ANP) - De KNVB is niet te spreken over de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. Dat laat de voetbalbond weten aan het ANP.

5 uur geleden