Publiek kan maandag in Martiniplaza afscheid van d'Ancona nemen
GRONINGEN (ANP) - Iedereen die afscheid wil nemen van Jacques d'Ancona is maandagmiddag 5 augustus welkom bij de afscheidsbijeenkomst in Martiniplaza in Groningen. Dat heeft zijn partner Hans Langhout woensdag laten weten. "We willen iedereen de gelegenheid geven om Jacques te herdenken, dus niet alleen familie en vrienden", meldt hij.
Langhout kondigde de afscheidsbijeenkomst woensdag aan in een annonce in De Telegraaf. "Ik neem afscheid van Jacques", schrijft zijn partner. "Ik wil dit graag samen met jullie doen op de wijze die Jacques verdient." Wie op de bijeenkomst aanwezig wil zijn, moet zich van tevoren aanmelden via [email protected]. Dit kan uiterlijk zaterdag.
D'Ancona overleed vrijdag op 86-jarige leeftijd. De journalist werd in Nederland bekend als juryvoorzitter van de Soundmixshow in de jaren tachtig. Hij stond vooral bekend om zijn kritische houding, waarvoor hij vaak werd uitgejoeld. Begin jaren negentig was hij ook te zien als juryvoorzitter van Ron's Honeymoon Quiz.
Verder was d'Ancona een van de bekendste theaterrecensenten van Nederland. Voor Dagblad van het Noorden schreef hij ongeveer twee recensies per week. De krant prees d'Ancona vrijdag, bij het bekendmaken van zijn overlijden, als een "icoon. Niemand schreef langer voor deze krant dan Jacques en niemand zal hem waarschijnlijk ooit nog inhalen."
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
3 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
4 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
11 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
14 uur geleden