Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Publiek in winkelcentra van URW geeft meer uit dan voor corona

Publiek in winkelcentra van URW geeft meer uit dan voor corona

AMSTERDAM (ANP) - Shoppers hebben in de maanden april, mei en juni meer uitgegeven in winkelcentra van vastgoedverhuurder Unibail-Rodamco-Westfield (URW) dan voor de coronapandemie. De eigenaar van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam haalde dankzij die opleving weer meer huur binnen.

In het tweede kwartaal kwam de omzet van huurders in de 85 winkelcentra van URW uit op 105 procent van de opbrengsten in dezelfde periode van 2019. In de jaren 2020 en 2021 had het bedrijf nog last van lockdowns in grote delen van de wereld, waardoor fysiek winkelen onmogelijk was of zwaar werd beperkt.

Veel winkeliers bedongen in die coronajaren uitstel van hun huurbetalingen omdat ze door de crisis amper geld binnenkregen. Nu in Europa en de Verenigde Staten vrijwel geen coronamaatregelen meer van kracht zijn, kan de vastgoedinvesteerder die achterstallige huur weer innen. Daarnaast staat er minder winkelruimte leeg, wat ook goed is voor de huuropbrengsten.

Schuldenlast

Na aftrek van de eigen kosten hield URW in het eerste halfjaar ruim 1,1 miljard euro aan huur over. Dat is 45 procent meer dan in de eerste zes maanden van vorig jaar. De nettowinst kwam uit op 601 miljoen euro, tegenover een verlies van 421 miljoen euro in dezelfde periode van 2021. Toen namen afwaarderingen op het vastgoed van URW nog een hap uit het nettoresultaat.

URW is druk bezig om veel bezittingen te verkopen zodat de hoge schuldenlast wat draaglijker wordt. In Europa verkocht het bedrijf onder andere winkelcentra in Almere, Parijs, Stockholm en Hamburg. In totaal wil URW in Europa voor 4 miljard euro aan winkelruimtes hebben verkocht. De teller staat nu op 3,2 miljard euro.

Voor winkeliers breken mogelijk opnieuw moeilijke tijden aan. Door de hoge inflatie en de oorlog in Oekraïne is het consumentenvertrouwen in veel Europese landen en de VS gedaald. Toch kijkt URW positief vooruit en verhoogt het bedrijf zijn winstverwachtingen.

Meer uit Financieel

Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

1 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

2 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

2 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

3 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

4 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

4 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

6 uur geleden