Publiek in winkelcentra van URW geeft meer uit dan voor corona
AMSTERDAM (ANP) - Shoppers hebben in de maanden april, mei en juni meer uitgegeven in winkelcentra van vastgoedverhuurder Unibail-Rodamco-Westfield (URW) dan voor de coronapandemie. De eigenaar van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam haalde dankzij die opleving weer meer huur binnen.
In het tweede kwartaal kwam de omzet van huurders in de 85 winkelcentra van URW uit op 105 procent van de opbrengsten in dezelfde periode van 2019. In de jaren 2020 en 2021 had het bedrijf nog last van lockdowns in grote delen van de wereld, waardoor fysiek winkelen onmogelijk was of zwaar werd beperkt.
Veel winkeliers bedongen in die coronajaren uitstel van hun huurbetalingen omdat ze door de crisis amper geld binnenkregen. Nu in Europa en de Verenigde Staten vrijwel geen coronamaatregelen meer van kracht zijn, kan de vastgoedinvesteerder die achterstallige huur weer innen. Daarnaast staat er minder winkelruimte leeg, wat ook goed is voor de huuropbrengsten.
Schuldenlast
Na aftrek van de eigen kosten hield URW in het eerste halfjaar ruim 1,1 miljard euro aan huur over. Dat is 45 procent meer dan in de eerste zes maanden van vorig jaar. De nettowinst kwam uit op 601 miljoen euro, tegenover een verlies van 421 miljoen euro in dezelfde periode van 2021. Toen namen afwaarderingen op het vastgoed van URW nog een hap uit het nettoresultaat.
URW is druk bezig om veel bezittingen te verkopen zodat de hoge schuldenlast wat draaglijker wordt. In Europa verkocht het bedrijf onder andere winkelcentra in Almere, Parijs, Stockholm en Hamburg. In totaal wil URW in Europa voor 4 miljard euro aan winkelruimtes hebben verkocht. De teller staat nu op 3,2 miljard euro.
Voor winkeliers breken mogelijk opnieuw moeilijke tijden aan. Door de hoge inflatie en de oorlog in Oekraïne is het consumentenvertrouwen in veel Europese landen en de VS gedaald. Toch kijkt URW positief vooruit en verhoogt het bedrijf zijn winstverwachtingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
11 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
11 uur geleden