Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Publiek in winkelcentra van URW geeft meer uit dan voor corona

Publiek in winkelcentra van URW geeft meer uit dan voor corona

AMSTERDAM (ANP) - Shoppers hebben in de maanden april, mei en juni meer uitgegeven in winkelcentra van vastgoedverhuurder Unibail-Rodamco-Westfield (URW) dan voor de coronapandemie. De eigenaar van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam haalde dankzij die opleving weer meer huur binnen.

In het tweede kwartaal kwam de omzet van huurders in de 85 winkelcentra van URW uit op 105 procent van de opbrengsten in dezelfde periode van 2019. In de jaren 2020 en 2021 had het bedrijf nog last van lockdowns in grote delen van de wereld, waardoor fysiek winkelen onmogelijk was of zwaar werd beperkt.

Veel winkeliers bedongen in die coronajaren uitstel van hun huurbetalingen omdat ze door de crisis amper geld binnenkregen. Nu in Europa en de Verenigde Staten vrijwel geen coronamaatregelen meer van kracht zijn, kan de vastgoedinvesteerder die achterstallige huur weer innen. Daarnaast staat er minder winkelruimte leeg, wat ook goed is voor de huuropbrengsten.

Schuldenlast

Na aftrek van de eigen kosten hield URW in het eerste halfjaar ruim 1,1 miljard euro aan huur over. Dat is 45 procent meer dan in de eerste zes maanden van vorig jaar. De nettowinst kwam uit op 601 miljoen euro, tegenover een verlies van 421 miljoen euro in dezelfde periode van 2021. Toen namen afwaarderingen op het vastgoed van URW nog een hap uit het nettoresultaat.

URW is druk bezig om veel bezittingen te verkopen zodat de hoge schuldenlast wat draaglijker wordt. In Europa verkocht het bedrijf onder andere winkelcentra in Almere, Parijs, Stockholm en Hamburg. In totaal wil URW in Europa voor 4 miljard euro aan winkelruimtes hebben verkocht. De teller staat nu op 3,2 miljard euro.

Voor winkeliers breken mogelijk opnieuw moeilijke tijden aan. Door de hoge inflatie en de oorlog in Oekraïne is het consumentenvertrouwen in veel Europese landen en de VS gedaald. Toch kijkt URW positief vooruit en verhoogt het bedrijf zijn winstverwachtingen.

Meer uit Financieel

Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

4 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

6 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

16 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

16 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

19 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

20 uur geleden