Publiek bij sportevenement in autobioscoop Düsseldorf
DÜSSELDORF (ANP) - In de Duitse stad Düsseldorf wordt volgende maand een sportevenement mét publiek gehouden. Enkele polsstokhoogspringers gaan met elkaar de strijd aan op de Autokino in Düsseldorf, een drive-inbioscoop waar de mensen normaal gesproken vanuit hun auto films kunnen kijken op een groot scherm. Op vrijdagavond 12 juni wordt daar een 'Flight Night' gehouden.
De Duitse polsstokhoogspringers Raphael Holzdeppe (de wereldkampioen van 2013), Bo Kanda Lita Baehre en Torben Blech hebben al toegezegd mee te doen. "Eindelijk! Ik kijk uit naar ons eerste optreden sinds de lockdown", zegt Lita Baehre, de Europees kampioen van vorig jaar bij de beloften en de nummer 4 van het laatste WK. "Het wordt geweldig, ook vanwege de speciale locatie. Ik denk dat nog nooit een polsstokhoogspringer heeft gesprongen in een drive-inbioscoop."
De toeschouwers kunnen vanuit hun auto de strijd live volgen. Het evenement wordt ook uitgezonden op het grote schermen in de Autokino.
Diverse voetbalclubs overwegen een autobioscoop te maken op de parkeerplaatsen naast hun stadion, zodat de fans daar op grote schermen toch de wedstrijden kunnen zien die zonder publiek gespeeld moeten worden.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden