Publiek bij sportevenement in autobioscoop Düsseldorf
DÜSSELDORF (ANP) - In de Duitse stad Düsseldorf wordt volgende maand een sportevenement mét publiek gehouden. Enkele polsstokhoogspringers gaan met elkaar de strijd aan op de Autokino in Düsseldorf, een drive-inbioscoop waar de mensen normaal gesproken vanuit hun auto films kunnen kijken op een groot scherm. Op vrijdagavond 12 juni wordt daar een 'Flight Night' gehouden.
De Duitse polsstokhoogspringers Raphael Holzdeppe (de wereldkampioen van 2013), Bo Kanda Lita Baehre en Torben Blech hebben al toegezegd mee te doen. "Eindelijk! Ik kijk uit naar ons eerste optreden sinds de lockdown", zegt Lita Baehre, de Europees kampioen van vorig jaar bij de beloften en de nummer 4 van het laatste WK. "Het wordt geweldig, ook vanwege de speciale locatie. Ik denk dat nog nooit een polsstokhoogspringer heeft gesprongen in een drive-inbioscoop."
De toeschouwers kunnen vanuit hun auto de strijd live volgen. Het evenement wordt ook uitgezonden op het grote schermen in de Autokino.
Diverse voetbalclubs overwegen een autobioscoop te maken op de parkeerplaatsen naast hun stadion, zodat de fans daar op grote schermen toch de wedstrijden kunnen zien die zonder publiek gespeeld moeten worden.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
4 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
8 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
9 uur geleden