Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Psycholoog kan agressie Mallorcaverdachte Sanil B. niet verklaren

Psycholoog kan agressie Mallorcaverdachte Sanil B. niet verklaren

LELYSTAD (ANP) - De psycholoog die Sanil B. (20) heeft onderzocht kan zijn agressie die hij in juli vorig jaar liet zien tijdens een jongerenvakantie op Mallorca niet verklaren. Er is geen stoornis bij hem vastgesteld, zei ze maandag op de vijfde zittingsdag in de Mallorcazaak.

De reclassering adviseert de rechtbank het volwassenenstrafrecht toe te passen, maar heeft geen bezwaar tegen het toepassen van het jeugdstrafrecht. De psycholoog heeft echter "een lichte voorkeur" voor het toepassen van het jeugdstrafrecht. B. woont nog thuis en is nog in ontwikkeling en pedagogisch beïnvloedbaar, redeneert de deskundige in haar advies aan de rechtbank.

B. heeft van de negen verdachten het langst in voorarrest gezeten. Na negen maanden voorarrest kwam hij in april op vrije voeten in afwachting van het strafproces. B. was 19 jaar oud toen hij vorig jaar juli op Mallorca bij minstens drie vechtpartijen betrokken raakte. Hij ontkent dat hij die avond daarnaast betrokken was bij de dodelijke mishandeling van Carlo Heuvelman (27) uit Waddinxveen.

'Sanil heeft het op een rijtje"

"Het is een dubbeltje op zijn kant", zegt zijn psycholoog over haar advies om eerder het jeugd- dan het volwassenenstrafrecht toe te passen. "Sanil heeft het op een rijtje en is behoorlijk intelligent. Als je de lijstjes afvinkt, dan ga je richting volwassenenstrafrecht. Maar ik zie ook iemand die nog in zijn ontwikkeling is en pedagogische structuur heeft om dat verder te stimuleren."

De rechtbankvoorzitter noemde B. tijden het bespreken van diens persoonlijke omstandigheden "welopgevoed, beheerst, intelligent, welbespraakt en in control". De rechtbank kan dat beeld maar moeilijk rijmen met de agressie die B. liet zien op de beelden die vorige week tijdens het Mallorcaproces zijn getoond. Daarop is te zien dat B. schoppende bewegingen maakt naar twee slachtoffers als ze al op de grond liggen.

Hein B.

"Ik kan niet verklaren waarom ik me zo ernstig heb misdragen", zei B. op vragen van de rechtbank. "Ik weet hoe de gevechten zijn ontstaan, daarna is het intuïtie geweest." Hij vertelde te zijn bespuugd en uitgescholden. "Misschien verklaart dat mijn gedrag, mijn domme reactie. Maar is ook geen geldige reden. Dit rijmt niet met mijn karakter, dit is een misstap."

Dezelfde psycholoog onderzocht medeverdachte Hein B. (19). Bij de nog thuiswonende hbo-student is evenmin een psychologische stoornis gevonden. Zijn voorarrest werd in januari geschorst. "Ik herken mezelf niet die avond", zei hij over het uitgaansgeweld. Om dezelfde redenen als bij Sanil heeft de psycholoog ook bij Hein een lichte voorkeur voor het toepassen van het minderjarigenstrafrecht.

Meer uit Binnenland

Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

44 minuten geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

1 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

4 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

4 uur geleden
Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.

5 uur geleden
CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

6 uur geleden