Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Psycholoog kan agressie Mallorcaverdachte Sanil B. niet verklaren

Psycholoog kan agressie Mallorcaverdachte Sanil B. niet verklaren

LELYSTAD (ANP) - De psycholoog die Sanil B. (20) heeft onderzocht kan zijn agressie die hij in juli vorig jaar liet zien tijdens een jongerenvakantie op Mallorca niet verklaren. Er is geen stoornis bij hem vastgesteld, zei ze maandag op de vijfde zittingsdag in de Mallorcazaak.

De reclassering adviseert de rechtbank het volwassenenstrafrecht toe te passen, maar heeft geen bezwaar tegen het toepassen van het jeugdstrafrecht. De psycholoog heeft echter "een lichte voorkeur" voor het toepassen van het jeugdstrafrecht. B. woont nog thuis en is nog in ontwikkeling en pedagogisch beïnvloedbaar, redeneert de deskundige in haar advies aan de rechtbank.

B. heeft van de negen verdachten het langst in voorarrest gezeten. Na negen maanden voorarrest kwam hij in april op vrije voeten in afwachting van het strafproces. B. was 19 jaar oud toen hij vorig jaar juli op Mallorca bij minstens drie vechtpartijen betrokken raakte. Hij ontkent dat hij die avond daarnaast betrokken was bij de dodelijke mishandeling van Carlo Heuvelman (27) uit Waddinxveen.

'Sanil heeft het op een rijtje"

"Het is een dubbeltje op zijn kant", zegt zijn psycholoog over haar advies om eerder het jeugd- dan het volwassenenstrafrecht toe te passen. "Sanil heeft het op een rijtje en is behoorlijk intelligent. Als je de lijstjes afvinkt, dan ga je richting volwassenenstrafrecht. Maar ik zie ook iemand die nog in zijn ontwikkeling is en pedagogische structuur heeft om dat verder te stimuleren."

De rechtbankvoorzitter noemde B. tijden het bespreken van diens persoonlijke omstandigheden "welopgevoed, beheerst, intelligent, welbespraakt en in control". De rechtbank kan dat beeld maar moeilijk rijmen met de agressie die B. liet zien op de beelden die vorige week tijdens het Mallorcaproces zijn getoond. Daarop is te zien dat B. schoppende bewegingen maakt naar twee slachtoffers als ze al op de grond liggen.

Hein B.

"Ik kan niet verklaren waarom ik me zo ernstig heb misdragen", zei B. op vragen van de rechtbank. "Ik weet hoe de gevechten zijn ontstaan, daarna is het intuïtie geweest." Hij vertelde te zijn bespuugd en uitgescholden. "Misschien verklaart dat mijn gedrag, mijn domme reactie. Maar is ook geen geldige reden. Dit rijmt niet met mijn karakter, dit is een misstap."

Dezelfde psycholoog onderzocht medeverdachte Hein B. (19). Bij de nog thuiswonende hbo-student is evenmin een psychologische stoornis gevonden. Zijn voorarrest werd in januari geschorst. "Ik herken mezelf niet die avond", zei hij over het uitgaansgeweld. Om dezelfde redenen als bij Sanil heeft de psycholoog ook bij Hein een lichte voorkeur voor het toepassen van het minderjarigenstrafrecht.

Meer uit Binnenland

TU Delft deelt namen demonstranten met politie, AP vraagt uitleg

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.

23 minuten geleden
Friese politiek enthousiast over olympisch schaatsen in Thialf

LEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.

32 minuten geleden
Rechtbank laat verdachte van leveren moordwapen Bigidagoe vrij

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.

50 minuten geleden
NS vervoert 200.000 mensen in carnavalsweekend, hekelt rotzooi

UTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.

57 minuten geleden
Aantal griepgevallen toegenomen, epidemie houdt aan

BILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.

2 uur geleden
Arnhemmer (31) krijgt 18 jaar celstraf voor moord op ex-vrouw

ARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.

3 uur geleden
Moskeekoepel verduidelijkt: ramadan begint donderdag

DEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.

4 uur geleden