
Psychiater zaak Bretly D. mogelijk overleden aan overdosis MDMA
ROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Bretly D. wordt onder meer verdacht van de moord op de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven, maar uit nieuw toxicologisch onderzoek blijkt dat de man waarschijnlijk is overleden aan een overdosis MDMA. Dat werd vrijdag duidelijk tijdens een nieuwe voorbereidende zitting in de strafzaak. D. was opnieuw niet aanwezig in de rechtbank in Rotterdam.
Slachtoffer Van Griensven (60) werd op 13 oktober vorig jaar zwaargewond aangetroffen door de brandweer, tijdens het blussen van de brand in zijn woning aan het Handelsplein in Rotterdam. Het slachtoffer was van dichtbij in het voorhoofd geschoten en overleed ter plaatse. Het is nu de vraag of de schotwond de doodsoorzaak was. Het Openbaar Ministerie gaf aan graag aanvullende vragen te willen stellen aan deskundigen over de uitkomsten van het onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI).
Volgens het Openbaar Ministerie heeft D. Van Griensven vermoord en vervolgens zijn huis in brand gestoken, nadat ze een seksdate hadden gehad. De Rotterdammer wordt ook nog beschuldigd van ernstig geweld tegen een man in Zutphen, die hij in zijn been zou hebben gestoken en zou hebben geprobeerd te wurgen. Dit zou in de nacht van 20 op 21 oktober zijn gebeurd.
De politie opende vervolgens met grote inzet de jacht op D., herkenbare foto's en zijn volledige naam werden gepubliceerd. D. kon vier dagen later worden aangehouden bij een hotel in het centrum van Amsterdam. Hij ontkent iedere betrokkenheid en heeft er verder het zwijgen toe gedaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
4 uur geledenMILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
10 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
11 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
13 uur geleden