Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Psychiater zaak Bretly D. mogelijk overleden aan overdosis MDMA

Psychiater zaak Bretly D. mogelijk overleden aan overdosis MDMA

ROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Bretly D. wordt onder meer verdacht van de moord op de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven, maar uit nieuw toxicologisch onderzoek blijkt dat de man waarschijnlijk is overleden aan een overdosis MDMA. Dat werd vrijdag duidelijk tijdens een nieuwe voorbereidende zitting in de strafzaak. D. was opnieuw niet aanwezig in de rechtbank in Rotterdam.

Slachtoffer Van Griensven (60) werd op 13 oktober vorig jaar zwaargewond aangetroffen door de brandweer, tijdens het blussen van de brand in zijn woning aan het Handelsplein in Rotterdam. Het slachtoffer was van dichtbij in het voorhoofd geschoten en overleed ter plaatse. Het is nu de vraag of de schotwond de doodsoorzaak was. Het Openbaar Ministerie gaf aan graag aanvullende vragen te willen stellen aan deskundigen over de uitkomsten van het onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI).

Volgens het Openbaar Ministerie heeft D. Van Griensven vermoord en vervolgens zijn huis in brand gestoken, nadat ze een seksdate hadden gehad. De Rotterdammer wordt ook nog beschuldigd van ernstig geweld tegen een man in Zutphen, die hij in zijn been zou hebben gestoken en zou hebben geprobeerd te wurgen. Dit zou in de nacht van 20 op 21 oktober zijn gebeurd.

De politie opende vervolgens met grote inzet de jacht op D., herkenbare foto's en zijn volledige naam werden gepubliceerd. D. kon vier dagen later worden aangehouden bij een hotel in het centrum van Amsterdam. Hij ontkent iedere betrokkenheid en heeft er verder het zwijgen toe gedaan.

Meer uit Binnenland

Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

31 minuten geleden
Onderzoek: 87 procent van vapende mensen gebruikt illegale vapes

DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.

5 uur geleden
Actievoerders bezetten twee spoorlijnen Betuweroute

ELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.

5 uur geleden
Fregat naar Zuidoost-Azië, blijft mogelijk in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het fregat Zr.Ms. De Ruyter vertrekt aanstaande zondag richting Zuidoost-Azië, maar blijft mogelijk in het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat in ieder geval door de Rode Zee, om daar bij te dragen aan een internationale missie om de scheepvaart te beschermen.

5 uur geleden
Rechtbank legt 10 jaar cel en tbs op in grote sextortionzaak

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."

6 uur geleden
Staat gaat in hoger beroep tegen uitspraak klimaatzaak Bonaire

DEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.

6 uur geleden
Alle relschoppers PSV-feest weer vrij, krijgen boetes en straffen

EINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.

8 uur geleden