Psychiater ontkent alle aansprakelijkheid bij overlijden Maradona
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De psychiater die Diego Maradona behandelde toen hij afgelopen november overleed, ontkent iedere aansprakelijkheid, zo liet haar advocaat vrijdag (plaatselijke tijd) in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires weten.
"Agustina Cosachov was de psychiater en had niets te maken met de klinische behandeling van de patiënt", zei haar advocaat nadat de 36-jarige psychiater was verhoord door de openbaar aanklager. "Ze heeft bewijs aangeleverd dat ze geen moord heeft gepleegd."
Volgens de advocaat lag het ook niet aan de medicijnen die de psychiater Maradona had verstrekt. "Er is geen verdenking dat de psychiatrische medicatie die Cosachov heeft voorgeschreven en de betreffende doses hartfalen hebben veroorzaakt", zei hij.
Verwaarlozing
Maradona overleed op 25 november vorig jaar aan een hartaanval. Een medisch panel van twintig experts dat de dood van Maradona onderzocht, stelde dat hij ontoereikende medische zorg had ontvangen, was verwaarloosd en langdurig had geleden voordat hij overleed aan een hartaanval.
Het Openbaar Ministerie in Argentinië vervolgt zeven leden van het medisch team rond het voetbalicoon voor opzettelijke doodslag. Ze worden een voor een ondervraagd en riskeren bij een veroordeling celstraffen die kunnen oplopen tot 25 jaar. Volgens de experts waren Cosachov en hersenchirurg en lijfarts Leopoldo Luque de belangrijkste personen in de behandeling van Maradona.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
8 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
11 uur geleden