Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Psyche Malek F. centraal op tweede dag hoger beroep

Psyche Malek F. centraal op tweede dag hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Het gerechtshof gaat woensdag verder met het hoger beroep in de zaak van de 'Haagse steker' Malek F. Op deze tweede zittingsdag komen slachtoffers aan het woord en gaan een psycholoog en een psychiater hun adviezen toelichten. Ze raden het hof aan de 34-jarige Syrische vluchteling tbs met dwangverpleging op te leggen, gelijk aan het vonnis van de rechtbank in 2019.

F. stak op Bevrijdingsdag 2018 drie willekeurige mensen op straat neer bij station Hollands Spoor in Den Haag. Volgens de gedragsdeskundigen bevond F. zich op die dag in een psychose. In opdracht van het hof schreven ze een aanvullend en geactualiseerd rapport waarin ze de diagnose schizofrenie stellen.

F. liet het hof maandag op de eerste zittingsdag al weten bereid te zijn zich te laten behandelen. "Graag zelfs. Sinds ik dagelijks mijn injectie krijg, gaat het beter met me", liet F. weten. Hij raakte depressief na het overlijden van zijn vader. De Syrische man verdronk op zijn vlucht naar Nederland voor de kust van Libië toen daar in augustus 2015 een schip met vluchtelingen op weg naar Italië kapseisde. F. voelde zich daar schuldig over, omdat hij zijn vader naar Nederland wilde halen. De moslim zocht zijn heil in softdrugs en zocht zijn toevlucht in het geloof.

F. wordt verdacht van drie moordpogingen met een terroristisch oogmerk. Zijn eerste slachtoffer zat op een terras en werd ettelijke malen gestoken. Korte tijd later stak F. even verderop in op een fietser. Een derde slachtoffer viel hij onverhoeds van achteren aan en probeerde hij de keel door te snijden. De politie schakelde F. uit door hem neer te schieten. Daarbij riep hij Allahu Akbar (God is de grootste).

Vrijdag komt het OM met de strafeis en houdt F.’s advocaat Job Knoester zijn pleidooi.

Meer uit Binnenland

Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

32 minuten geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

1 uur geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

1 uur geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

11 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

14 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

17 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

18 uur geleden