PSV'ers 'allemaal kapot' van zware knieblessure linksback Dest
EINDHOVEN (ANP) - De blessure van Sergiño Dest heeft er flink ingehakt bij PSV. "We zijn daar allemaal kapot van", zei trainer Peter Bosz op ESPN. Diverse media meldden dat de linksback zijn voorste kruisband heeft afgescheurd en dit kalenderjaar helemaal niet meer in actie komt, maar de coach wilde daar op een persmoment niets over zeggen.
'"Hij zou het fijn vinden als hij zelf mag uitleggen wat er precies aan de hand is en wat het vervolg zal zijn. Dat zal binnenkort gebeuren", zei Bosz. "Hij zou het fijn vinden als hij dat in zijn eigen woorden kan doen in plaats van dat ik dat doe."
Dest heeft inmiddels wel de spelersgroep ingelicht. "Hij heeft het met de dokter aan de groep verteld. Daarna was er een doodse stilte en dat zegt denk wel alles. Het is verschrikkelijk."
Het klikte
De koploper uit Eindhoven, die donderdag tegen Heerenveen speelt, meldde zondag dat Dest de knieblessure had opgelopen tijdens de training. De club gaf toen aan dat het ernstig was en dat de speler voor een lange periode is uitgeschakeld.
PSV huurt de 23-jarige Dest van FC Barcelona en wil graag langer met hem door. "Ik praat voor mezelf als trainer en als staf. Ik wil hem er heel graag bij hebben. Het klikte in de manier van spelen. Het klikte als mens. Het klikte met de spelersgroep. Hij speelde ook gewoon goed en eigenlijk het hele seizoen al. Dan wil je hem graag erbij houden", aldus Bosz.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
17 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
22 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
23 uur geleden