PSV'ers 'allemaal kapot' van zware knieblessure linksback Dest
EINDHOVEN (ANP) - De blessure van Sergiño Dest heeft er flink ingehakt bij PSV. "We zijn daar allemaal kapot van", zei trainer Peter Bosz op ESPN. Diverse media meldden dat de linksback zijn voorste kruisband heeft afgescheurd en dit kalenderjaar helemaal niet meer in actie komt, maar de coach wilde daar op een persmoment niets over zeggen.
'"Hij zou het fijn vinden als hij zelf mag uitleggen wat er precies aan de hand is en wat het vervolg zal zijn. Dat zal binnenkort gebeuren", zei Bosz. "Hij zou het fijn vinden als hij dat in zijn eigen woorden kan doen in plaats van dat ik dat doe."
Dest heeft inmiddels wel de spelersgroep ingelicht. "Hij heeft het met de dokter aan de groep verteld. Daarna was er een doodse stilte en dat zegt denk wel alles. Het is verschrikkelijk."
Het klikte
De koploper uit Eindhoven, die donderdag tegen Heerenveen speelt, meldde zondag dat Dest de knieblessure had opgelopen tijdens de training. De club gaf toen aan dat het ernstig was en dat de speler voor een lange periode is uitgeschakeld.
PSV huurt de 23-jarige Dest van FC Barcelona en wil graag langer met hem door. "Ik praat voor mezelf als trainer en als staf. Ik wil hem er heel graag bij hebben. Het klikte in de manier van spelen. Het klikte als mens. Het klikte met de spelersgroep. Hij speelde ook gewoon goed en eigenlijk het hele seizoen al. Dan wil je hem graag erbij houden", aldus Bosz.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
16 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
17 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.
18 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.
19 uur geleden