PSV'er Vertessen in belangstelling andere clubs
EINDHOVEN (ANP) - Yorbe Vertessen wil PSV deze transferperiode mogelijk verlaten. De Belgische buitenspeler is geen vaste waarde in het elftal van trainer Peter Bosz. PSV lijkt vooralsnog niet snel mee te willen werken.
"Er is wel interesse voor Yorbe. Wij zijn nog niet zo ver dat wij zeggen: daar gaat iets gebeuren", aldus technisch directeur Earnest Stewart. "We proberen zo goed als mogelijk deze groep bij elkaar te houden. We willen kampioen worden, daar is iedereen hard bij nodig. Maar zeg nooit nooit."
Bosz kiest op de flanken dit seizoen voor Noa Lang, Hirving Lozano en Johan Bakayoko. Malik Tillman kan ook op die positie uit de voeten.
Dest en Tillman
Vertessen was in de Eredivisie twee keer basisspeler, in de uitwedstrijden tegen Vitesse en Feyenoord. In twaalf andere duels was hij invaller. Stewart: "Vertessen heeft heel veel minuten gemaakt en in veel wedstrijden een rol van betekenis gespeeld." Vertessen heeft bij PSV nog een contract tot de zomer van 2025.
PSV huurt dit seizoen verdediger Sergiño Dest van FC Barcelona en middenvelder Malik Tillman van Bayern München. "De mogelijkheid dat ze hier komend seizoen ook nog spelen is nog altijd aanwezig", vertelde Stewart. "Het zijn twee spelers die het uitstekend doen. Het mag duidelijk zijn dat we daar misschien wel langer mee door willen gaan, maar dat moet je eerst met de spelers en hun zaakwaarnemers bespreken. Daar zijn we druk mee doende. Wie weet."
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
10 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
13 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
19 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
21 uur geleden