PSV'er Til denkt dat meer sporters moeite hebben met emoties
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til meent dat hij niet de enige sporter is die af en toe moeite heeft met zijn emoties. Een dag na zijn openhartige interview waarin hij vertelde dat hij af en toe het vuur in zichzelf mist, gaf hij een toelichting op zijn woorden. "Het is niets om je zorgen over te maken. Je zou bijna denken dat het gewoon normaal is in de topsport", zei de middenvelder.
"Er is niets aan de hand. Het is mijn verhaal, maar ik denk dat heel veel sporters hiermee kampen", verklaarde Til tegenover het clubkanaal van PSV. "Mensen zijn enorm gaan speculeren. Ik heb allemaal dingen gehoord die natuurlijk complete onzin waren, dat ik een burn-out zou hebben. Dat is helemaal niet het geval."
"Het is zo dat ik er de afgelopen tijd minder lekker inzit, in mijn hoofd. Dat heeft ermee te maken dat ik af en toe een beetje verlamd ben in mijn emoties. Dus of ik nu win of verlies, ik er niets bij voel. Ik denk dat best veel sporters daar last van hebben. Dat komt door de wereld waar we met z'n allen inzitten, de druk die erbij komt kijken. Ik denk dat mensen op de werkvloer daar ook mee te maken hebben", legde hij uit.
Volgens Til is de oplossing voetbal, "want dat is het allerleukste". "Ik heb dit ook eerder gehad in mijn carrière, maar ik ben er ook weer uit gekomen", aldus de zesvoudig Oranje-international. "Ik wil gewoon voetballen, met die gasten zijn, leuke dingen doen naast het voetbal. Dat heeft me altijd geholpen en dat gaat me nu weer helpen. Til gaf ook aan dat hij hulp krijgt. "Ik denk dat dat goed is voor elke topsporter, op welk niveau dan ook, omdat er natuurlijk best wel wat druk op staat."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
5 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
14 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
16 uur geleden