PSV'er Til denkt dat meer sporters moeite hebben met emoties
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til meent dat hij niet de enige sporter is die af en toe moeite heeft met zijn emoties. Een dag na zijn openhartige interview waarin hij vertelde dat hij af en toe het vuur in zichzelf mist, gaf hij een toelichting op zijn woorden. "Het is niets om je zorgen over te maken. Je zou bijna denken dat het gewoon normaal is in de topsport", zei de middenvelder.
"Er is niets aan de hand. Het is mijn verhaal, maar ik denk dat heel veel sporters hiermee kampen", verklaarde Til tegenover het clubkanaal van PSV. "Mensen zijn enorm gaan speculeren. Ik heb allemaal dingen gehoord die natuurlijk complete onzin waren, dat ik een burn-out zou hebben. Dat is helemaal niet het geval."
"Het is zo dat ik er de afgelopen tijd minder lekker inzit, in mijn hoofd. Dat heeft ermee te maken dat ik af en toe een beetje verlamd ben in mijn emoties. Dus of ik nu win of verlies, ik er niets bij voel. Ik denk dat best veel sporters daar last van hebben. Dat komt door de wereld waar we met z'n allen inzitten, de druk die erbij komt kijken. Ik denk dat mensen op de werkvloer daar ook mee te maken hebben", legde hij uit.
Volgens Til is de oplossing voetbal, "want dat is het allerleukste". "Ik heb dit ook eerder gehad in mijn carrière, maar ik ben er ook weer uit gekomen", aldus de zesvoudig Oranje-international. "Ik wil gewoon voetballen, met die gasten zijn, leuke dingen doen naast het voetbal. Dat heeft me altijd geholpen en dat gaat me nu weer helpen. Til gaf ook aan dat hij hulp krijgt. "Ik denk dat dat goed is voor elke topsporter, op welk niveau dan ook, omdat er natuurlijk best wel wat druk op staat."
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
14 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
16 uur geleden