PSV'er Til denkt dat meer sporters moeite hebben met emoties
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til meent dat hij niet de enige sporter is die af en toe moeite heeft met zijn emoties. Een dag na zijn openhartige interview waarin hij vertelde dat hij af en toe het vuur in zichzelf mist, gaf hij een toelichting op zijn woorden. "Het is niets om je zorgen over te maken. Je zou bijna denken dat het gewoon normaal is in de topsport", zei de middenvelder.
"Er is niets aan de hand. Het is mijn verhaal, maar ik denk dat heel veel sporters hiermee kampen", verklaarde Til tegenover het clubkanaal van PSV. "Mensen zijn enorm gaan speculeren. Ik heb allemaal dingen gehoord die natuurlijk complete onzin waren, dat ik een burn-out zou hebben. Dat is helemaal niet het geval."
"Het is zo dat ik er de afgelopen tijd minder lekker inzit, in mijn hoofd. Dat heeft ermee te maken dat ik af en toe een beetje verlamd ben in mijn emoties. Dus of ik nu win of verlies, ik er niets bij voel. Ik denk dat best veel sporters daar last van hebben. Dat komt door de wereld waar we met z'n allen inzitten, de druk die erbij komt kijken. Ik denk dat mensen op de werkvloer daar ook mee te maken hebben", legde hij uit.
Volgens Til is de oplossing voetbal, "want dat is het allerleukste". "Ik heb dit ook eerder gehad in mijn carrière, maar ik ben er ook weer uit gekomen", aldus de zesvoudig Oranje-international. "Ik wil gewoon voetballen, met die gasten zijn, leuke dingen doen naast het voetbal. Dat heeft me altijd geholpen en dat gaat me nu weer helpen. Til gaf ook aan dat hij hulp krijgt. "Ik denk dat dat goed is voor elke topsporter, op welk niveau dan ook, omdat er natuurlijk best wel wat druk op staat."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
6 uur geleden