PSV'er Til denkt dat meer sporters moeite hebben met emoties
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til meent dat hij niet de enige sporter is die af en toe moeite heeft met zijn emoties. Een dag na zijn openhartige interview waarin hij vertelde dat hij af en toe het vuur in zichzelf mist, gaf hij een toelichting op zijn woorden. "Het is niets om je zorgen over te maken. Je zou bijna denken dat het gewoon normaal is in de topsport", zei de middenvelder.
"Er is niets aan de hand. Het is mijn verhaal, maar ik denk dat heel veel sporters hiermee kampen", verklaarde Til tegenover het clubkanaal van PSV. "Mensen zijn enorm gaan speculeren. Ik heb allemaal dingen gehoord die natuurlijk complete onzin waren, dat ik een burn-out zou hebben. Dat is helemaal niet het geval."
"Het is zo dat ik er de afgelopen tijd minder lekker inzit, in mijn hoofd. Dat heeft ermee te maken dat ik af en toe een beetje verlamd ben in mijn emoties. Dus of ik nu win of verlies, ik er niets bij voel. Ik denk dat best veel sporters daar last van hebben. Dat komt door de wereld waar we met z'n allen inzitten, de druk die erbij komt kijken. Ik denk dat mensen op de werkvloer daar ook mee te maken hebben", legde hij uit.
Volgens Til is de oplossing voetbal, "want dat is het allerleukste". "Ik heb dit ook eerder gehad in mijn carrière, maar ik ben er ook weer uit gekomen", aldus de zesvoudig Oranje-international. "Ik wil gewoon voetballen, met die gasten zijn, leuke dingen doen naast het voetbal. Dat heeft me altijd geholpen en dat gaat me nu weer helpen. Til gaf ook aan dat hij hulp krijgt. "Ik denk dat dat goed is voor elke topsporter, op welk niveau dan ook, omdat er natuurlijk best wel wat druk op staat."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
19 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
19 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.
21 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.
22 minuten geledenDEVENTER (ANP) - PSV heeft in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De landskampioen uit Eindhoven won op bezoek in Deventer met 4-1.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet er ernstig rekening mee houden dat het aan de play-offs voor een plek in de Conference League moet deelnemen. De club verloor de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) en zakte naar de vijfde positie van de ranglijst.
40 minuten geleden