PSV'er Pröpper stopt per direct met voetballen
EINDHOVEN (ANP) - Davy Pröpper heeft op 30-jarige leeftijd besloten per direct te stoppen met voetballen. De middenvelder had nog een contract voor 1,5 jaar bij PSV, maar dat heeft hij laten ontbinden. Pröpper, die naar eigen zeggen het plezier in het voetbal is verloren, kwam negentien keer uit voor het Nederlands elftal en maakte drie doelpunten in Oranje. Hij speelde zijn meeste interlands onder bondscoach Ronald Koeman.
De middenvelder speelde voor Vitesse, PSV en de Engelse club Brighton & Hove Albion. Afgelopen zomer keerde hij terug in Eindhoven. Pröpper kwam in de eerste seizoenshelft negen keer in actie in de Eredivisie en maakte één doelpunt voor de koploper uit Eindhoven.
"In de periode dat ik in het buitenland zat, merkte ik dat ik het plezier in het voetbal langzaam verloor", zegt Pröpper in een verklaring op de website van PSV. "Ik vond het ontzettend lastig de discipline op te brengen die nodig is om optimaal te presteren en mijn leven helemaal te laten bepalen door het drukke voetbalschema. De coronaperiode en het gebrek aan bezoek van familie en vrienden hebben mij toen ook geen goed gedaan."
Opluchting
Hij hoopte het plezier te hervinden door terug te keren naar PSV, de club waarmee hij in 2016 kampioen werd. "Helaas is dat niet zo gemakkelijk gebleken, mede omdat ik mij niet comfortabel voel in de voetbalcultuur. Toch heb ik me er al lang aan aangepast en soms voor afgesloten. Dat wil ik nu niet meer en daarom ben ik er nu klaar mee."
Vlak voor de kerstdagen besloot Pröpper te stoppen. "En dat voelt als een opluchting. Hierdoor weet ik dat het de juiste keuze is." De geboren Arnhemmer, die doorbrak in het geel-zwart van Vitesse, gaat het komende half jaar nadenken over zijn toekomst. "Ik ga uitzoeken wat ik precies wil, waar mijn passies en interesses liggen en wat ik wil oppakken. Natuurlijk heb ik ook veel mooie momenten gehad die ik koester. Of ik het voetballen toch niet ga missen? We gaan het allemaal wel zien."
PSV staat op het punt om met Joey Veerman een vervanger van Pröpper aan te trekken. De 23-jarige middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van sc Heerenveen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - De resterende minuten van de gestaakte wedstrijd tussen SC Cambuur en Go Ahead Eagles worden niet meer uitgespeeld, meldt de KNVB op zijn website. Het competitiebestuur betaald voetbal heeft besloten de wedstrijd niet meer in te plannen en de stand op het moment dat de wedstrijd werd gestaakt als eindstand te beschouwen. Het betekent dat de club uit Leeuwarden het duel met 4-0 heeft gewonnen.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles was zaterdag boos op de supporters van zijn club die tijdens het duel met SC Cambuur in Leeuwarden vuurwerk afstaken vanuit het uitvak. "Ik baal als een stekker. Dat een paar raddraaiers het weer verzieken voor de rest. Wanneer houdt dit eens op?", zei hij in een eerste reactie bij ESPN.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Go Ahead Eagles in de Eredivisie is zaterdag in de slotfase definitief gestaakt. Dat gebeurde nadat er voor de tweede keer vuurwerkknallen waren te horen.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in de Spaanse voetbalcompetitie hersteld van de thuisnederlaag tegen rivaal Real Madrid van zondag (1-2). De Catalanen lieten Deportivo Alavés kansloos: 6-1. Bij rust leidde Barcelona al met 4-0.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ in de Eredivisie gewonnen (1-0). De club maakte met een zwaarbevochten zege een einde aan een serie van elf duels zonder overwinning op de concurrent uit Alkmaar.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Italiaanse voetbalcompetitie verloren. Stadgenoot AC Milan won met 3-1 in San Siro. Internazionale is dinsdag de komende tegenstander van Feyenoord in het hoofdtoernooi van de Champions League.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft met een doelpunt bijgedragen aan de overwinning van Tottenham Hotspur op Crystal Palace in de Premier League. Het werd 2-0.
11 uur geleden