PSV'er Madueke valt weer uit en lijkt onzeker voor duel met Ajax
EINDHOVEN (ANP) - De kans lijkt klein dat Noni Madueke zondag kan meedoen in de topper in de Eredivisie tussen Ajax en PSV. De aanvaller van PSV viel donderdag in de ontmoeting met AS Monaco in de Europa League in de 55e minuut uit.
Madueke greep na een sprintduel naar zijn linkerhamstring en maakte direct het gebaar dat hij gewisseld moest worden. De Belg Yorbe Vertessen verving hem. Madueke liep boos en teleurgesteld het veld af. De Brit miste dit seizoen vanwege blessureleed al wat wedstrijden. Tegen PEC Zwolle (3-1) maakte hij afgelopen weekeinde zijn rentree.
PSV won in augustus in de strijd om de Johan Cruijff Schaal met 4-0 bij Ajax. Madueke was toen een van de uitblinkers en scoorde twee keer in Amsterdam.
Kort na het uitvallen van Madueke moest ook Cody Gakpo zich laten vervangen. De international kwam, even nadat hij voor de 1-1 had gezorgd, na een luchtduel ongelukkig terecht. Gakpo liet direct weten dat hij niet verder kon, al verliet hij net als Madueke wel het veld op eigen kracht. De Portugees Armindo Bruma kwam Gakpo vervangen.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
5 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
15 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
1 dag geleden