PSV'er Götze: tweede tegentreffer was cruciaal
AMSTERDAM (ANP) - Mario Götze zag dat de hoop op een goed resultaat van PSV bij Ajax verdween na de tweede tegentreffer, van Sébastien Haller in de 56e minuut. Ajax liep daarna weg naar 5-0. "Dat was niet goed voor ons, dat doelpunt uit die hoekschop. Dat was ongelukkig", aldus Götze tegen ESPN. "Uiteindelijk verliezen we met 5-0. Dit was geen goede dag voor ons."
PSV begon goed in de Johan Cruijff ArenA en kreeg de eerste kansen. Götze: "Ajax speelt erg goed, vooral aan de bal. Daar moesten wij iets op bedenken en dat deden we de eerste 10 tot 15 minuten goed."
Het kwaliteitsverschil werd daarna alsnog duidelijk. Götze wilde na de ruime nederlaag niet zeggen dat het verschil met Ajax te groot is en dat PSV kansloos is voor de titel. "Ik weet uit ervaring hoe lastig het is om kampioen te worden. Een seizoen duurt lang en het gaat erom dat je stabiel bent. Het is pas klaar aan het einde van het seizoen, niet nu al."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
2 uur geledenBELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
22 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
23 uur geleden