PSV'er Bakayoko trots na geslaagd debuut bij 'Rode Duivels'
SOLNA (ANP) - Aanvaller Johan Bakayoko van PSV is "blij en trots" na zijn debuut in het Belgisch elftal. De 19-jarige vleugelspits, begin deze week bij de selectie gehaald als vervanger van de geblesseerde Jérémy Doku, luisterde zijn debuut voor de 'Rode Duivels' op met een assist in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Zweden.
Op aangeven van Bakayoko maakte spits Romelu Lukaku in de slotfase zijn hattrick compleet in Solna (0-3). Lukaku had eerder al twee keer gescoord na voorbereidend werk van Dodi Lukebakio, die na een uur werd gewisseld voor Bakayoko. "Ik heb even geen woorden om te beschrijven hoe ik me voel", zei de PSV'er op de Belgische tv. "Als nieuwe speler bij een ploeg ben je altijd een beetje bang. Ik kende de grote sterren niet. Maar ik heb de groep snel leren kennen als een echte familie. Iedereen is heel vriendelijk, dat is ideaal voor jonge spelers."
Bakayoko is een van de gezichten van een nieuwe Belgische generatie. "Die oogt veelbelovend", aldus de PSV'er. De nieuwe bondscoach Domenico Tedesco wilde na de geslaagde start van de EK-kwalificatie geen uitblinker aanwijzen. "Wat mij betreft was dit een overwinning van het hele team." De Belgen spelen dinsdag een oefeninterland tegen Duitsland, de organisator van het komende EK.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
7 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
7 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
17 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden