PSV'er Bakayoko beetje ontgoocheld over bijrol voor België op EK
FREIBERG AM NECKAR (ANP) - Het is nog niet het EK van Johan Bakayoko, de Belgische aanvaller die afgelopen seizoen met veertien doelpunten en evenveel assists een hoofdrol bij landskampioen PSV speelde. Hij was in de groepsfase derde keus op zijn favoriete positie op de rechterflank, na Dodi Lukebakio en Leandro Trossard. "Gefrustreerd zit ik hier niet, maar ik moet zeggen dat ik toch wel een beetje ontgoocheld ben", zei hij zaterdag op een persmoment van de Rode Duivels in Freiberg am Neckar.
Bakayoko mocht 33 minuten meedoen tegen Slowakije en viel 13 minuten voor tijd in tegen Oekraíne. Domenico Tedesco gaf hem tegen Roemenië helemaal geen speeltijd. "Uiteindelijk maakt de bondscoach de beslissingen en zolang wij resultaten behalen, kan ik weinig zeggen", beseft de 21-jarige aanvaller van PSV.
België eindigde als tweede in de groep, achter Roemenië. Maandag is Frankrijk de tegenstander in de achtste finales. "Ik denk dat er geen favoriet is", blikte Bakayoko vooruit op de ontmoeting met de finalist van het laatste WK in Düsseldorf. "Beide teams hebben sterke en zwakke punten en zijn op hun hoede voor elkaar. De sleutel tot succes ligt bij onszelf, we moeten uitgaan van onze eigen kracht. We beschikken over spelers met uitzonderlijke kwaliteiten. Dat neemt niet weg dat de Franse spelers van wereldklasse zijn."
Bakayoko staat nog twee jaar onder contract bij PSV, maar werd de afgelopen weken in verband gebracht met grote clubs als Arsenal en Bayern München. "Ik heb nooit gezegd dat ik sowieso ga vertrekken bij PSV", herhaalde hij. "Momenteel ben ik daar ook niet mee bezig. Ik wil vooral meer spelen op het EK, daar denk ik op dit moment aan."
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
1 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
3 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
4 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
5 uur geleden