PSV'er Bakayoko beetje ontgoocheld over bijrol voor België op EK
FREIBERG AM NECKAR (ANP) - Het is nog niet het EK van Johan Bakayoko, de Belgische aanvaller die afgelopen seizoen met veertien doelpunten en evenveel assists een hoofdrol bij landskampioen PSV speelde. Hij was in de groepsfase derde keus op zijn favoriete positie op de rechterflank, na Dodi Lukebakio en Leandro Trossard. "Gefrustreerd zit ik hier niet, maar ik moet zeggen dat ik toch wel een beetje ontgoocheld ben", zei hij zaterdag op een persmoment van de Rode Duivels in Freiberg am Neckar.
Bakayoko mocht 33 minuten meedoen tegen Slowakije en viel 13 minuten voor tijd in tegen Oekraíne. Domenico Tedesco gaf hem tegen Roemenië helemaal geen speeltijd. "Uiteindelijk maakt de bondscoach de beslissingen en zolang wij resultaten behalen, kan ik weinig zeggen", beseft de 21-jarige aanvaller van PSV.
België eindigde als tweede in de groep, achter Roemenië. Maandag is Frankrijk de tegenstander in de achtste finales. "Ik denk dat er geen favoriet is", blikte Bakayoko vooruit op de ontmoeting met de finalist van het laatste WK in Düsseldorf. "Beide teams hebben sterke en zwakke punten en zijn op hun hoede voor elkaar. De sleutel tot succes ligt bij onszelf, we moeten uitgaan van onze eigen kracht. We beschikken over spelers met uitzonderlijke kwaliteiten. Dat neemt niet weg dat de Franse spelers van wereldklasse zijn."
Bakayoko staat nog twee jaar onder contract bij PSV, maar werd de afgelopen weken in verband gebracht met grote clubs als Arsenal en Bayern München. "Ik heb nooit gezegd dat ik sowieso ga vertrekken bij PSV", herhaalde hij. "Momenteel ben ik daar ook niet mee bezig. Ik wil vooral meer spelen op het EK, daar denk ik op dit moment aan."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
18 uur geleden