PSV'er Bakayoko beetje ontgoocheld over bijrol voor België op EK
FREIBERG AM NECKAR (ANP) - Het is nog niet het EK van Johan Bakayoko, de Belgische aanvaller die afgelopen seizoen met veertien doelpunten en evenveel assists een hoofdrol bij landskampioen PSV speelde. Hij was in de groepsfase derde keus op zijn favoriete positie op de rechterflank, na Dodi Lukebakio en Leandro Trossard. "Gefrustreerd zit ik hier niet, maar ik moet zeggen dat ik toch wel een beetje ontgoocheld ben", zei hij zaterdag op een persmoment van de Rode Duivels in Freiberg am Neckar.
Bakayoko mocht 33 minuten meedoen tegen Slowakije en viel 13 minuten voor tijd in tegen Oekraíne. Domenico Tedesco gaf hem tegen Roemenië helemaal geen speeltijd. "Uiteindelijk maakt de bondscoach de beslissingen en zolang wij resultaten behalen, kan ik weinig zeggen", beseft de 21-jarige aanvaller van PSV.
België eindigde als tweede in de groep, achter Roemenië. Maandag is Frankrijk de tegenstander in de achtste finales. "Ik denk dat er geen favoriet is", blikte Bakayoko vooruit op de ontmoeting met de finalist van het laatste WK in Düsseldorf. "Beide teams hebben sterke en zwakke punten en zijn op hun hoede voor elkaar. De sleutel tot succes ligt bij onszelf, we moeten uitgaan van onze eigen kracht. We beschikken over spelers met uitzonderlijke kwaliteiten. Dat neemt niet weg dat de Franse spelers van wereldklasse zijn."
Bakayoko staat nog twee jaar onder contract bij PSV, maar werd de afgelopen weken in verband gebracht met grote clubs als Arsenal en Bayern München. "Ik heb nooit gezegd dat ik sowieso ga vertrekken bij PSV", herhaalde hij. "Momenteel ben ik daar ook niet mee bezig. Ik wil vooral meer spelen op het EK, daar denk ik op dit moment aan."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
18 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
21 uur geleden