PSV zonder aanvoerder De Jong tegen Cambuur
EINDHOVEN (ANP) - Luuk de Jong ontbreekt bij PSV in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur. De spits liep vorige week tegen RKC Waalwijk een enkelblessure op en is niet op tijd hersteld. Trainer Ruud van Nistelrooij zei vrijdag "goede hoop" te hebben dat De Jong zou kunnen spelen, maar de aanvoerder ontbreekt in de selectie.
De Portugees Fábio Silva staat tegen Cambuur (aftrap 16.45 uur) in de spits, met Johan Bakayoko en Xavi Simons op de flanken. Tegen RKC speelde Simons nog op het middenveld. PSV zegevierde in Waalwijk met 1-0 door een doelpunt van Bakayoko. Ten opzichte van dat duel is Guus Til de enige nieuwkomer in de basis. Til, die tegen RKC ontbrak vanwege een blessure, vormt het middenveld met Ibrahim Sangaré en Joey Veerman. Verdediger André Ramalho neemt de aanvoerdersband over van De Jong.
PSV is de nummer 4 van de Eredivisie, Cambuur staat onderaan.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
5 uur geleden