Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV ziet achterstand op Ajax oplopen door zwakke start bij Twente

PSV ziet achterstand op Ajax oplopen door zwakke start bij Twente

ENSCHEDE (ANP) - De landstitel is na zaterdag verder weg voor PSV. Het elftal van trainer Roger Schmidt liet zich in de uitwedstrijd tegen FC Twente in het eerste gedeelte helemaal overrompelen en keek na 25 minuten al tegen een achterstand van 3-0 aan. PSV wist de achterstand nog wel weg te werken, maar puntenverlies was niet meer te voorkomen: 3-3. Doelman Joël Drommel maakte een weinig overtuigende indruk bij PSV en zijn collega Lars Unnerstall ging juist in de fout bij de gelijkmaker.

Het betekende voor PSV het eerste puntenverlies in de competitie in twee maanden tijd. Na de thuisnederlaag tegen AZ (1-2) begin februari wonnen de Eindhovenaren zes duels op rij. Koploper Ajax was eerder op zaterdag met 3-1 te sterk bij FC Groningen en heeft met nog zes speelronden te gaan een voorsprong van 4 punten.

Schmidt had tegen Twente weer de beschikking over aanvaller Cody Gakpo en verdediger André Ramalho. Beide spelers keerden terug van blessures. Ramalho onderging eind vorig jaar een enkeloperatie. Schmidt hield vast aan het basiselftal dat overtuigde tegen Fortuna.

Slechte openingsfase PSV

Tegen Twente was PSV in de beginfase onherkenbaar. De thuisploeg, die mee wil strijden om de derde plek, zette de verdediging van de Eindhovenaren onder druk. Na weifelend optreden van Drommel bij een indraaiende vrije trap van Michal Sadilek zorgde Joshua Brenet voor 1-0. De treffer werd afgekeurd wegens hands.

Het bleek niet meer dan uitstel voor PSV. De Griek Dimitrios Limnios was in de 13e minuut eerder bij de bal dan Drommel, waarna Ricky van Wolfswinkel de bal in het lege doel kon schuiven. Even later schoot Van Wolfswinkel de bal van dichtbij langs Drommel, die er ook bij dat doelpunt niet goed uitzag (2-0). PSV wist geen raad met het aanvalsspel van Twente en Michel Vlap vergrootte de voorsprong in de 25e minuut tot 3-0. Vlap leed tien minuten voor rust onnodig balverlies en stond daarmee aan de basis van de 3-1 van Joey Veerman.

Schmidt bracht Gakpo en Noni Madueke na rust in de ploeg en dat veranderde het spelbeeld. Gakpo schoot al vrij snel de 3-2 binnen en PSV ging op zoek naar meer. Vlap raakte voor Twente de lat en Madueke in de slotfase de paal. Unnerstall onderscheidde zich na dat moment met een goede redding, maar ging in de 94e minuut in de fout bij de 3-3 van Olivier Boscagli. De Duitse keeper had de bal weg moeten stompen, maar hij wilde 'm vangen.

Meer uit Voetbal

Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

56 minuten geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

3 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

14 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

14 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

20 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

21 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden