Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV ziet achterstand op Ajax oplopen door zwakke start bij Twente

PSV ziet achterstand op Ajax oplopen door zwakke start bij Twente

ENSCHEDE (ANP) - De landstitel is na zaterdag verder weg voor PSV. Het elftal van trainer Roger Schmidt liet zich in de uitwedstrijd tegen FC Twente in het eerste gedeelte helemaal overrompelen en keek na 25 minuten al tegen een achterstand van 3-0 aan. PSV wist de achterstand nog wel weg te werken, maar puntenverlies was niet meer te voorkomen: 3-3. Doelman Joël Drommel maakte een weinig overtuigende indruk bij PSV en zijn collega Lars Unnerstall ging juist in de fout bij de gelijkmaker.

Het betekende voor PSV het eerste puntenverlies in de competitie in twee maanden tijd. Na de thuisnederlaag tegen AZ (1-2) begin februari wonnen de Eindhovenaren zes duels op rij. Koploper Ajax was eerder op zaterdag met 3-1 te sterk bij FC Groningen en heeft met nog zes speelronden te gaan een voorsprong van 4 punten.

Schmidt had tegen Twente weer de beschikking over aanvaller Cody Gakpo en verdediger André Ramalho. Beide spelers keerden terug van blessures. Ramalho onderging eind vorig jaar een enkeloperatie. Schmidt hield vast aan het basiselftal dat overtuigde tegen Fortuna.

Slechte openingsfase PSV

Tegen Twente was PSV in de beginfase onherkenbaar. De thuisploeg, die mee wil strijden om de derde plek, zette de verdediging van de Eindhovenaren onder druk. Na weifelend optreden van Drommel bij een indraaiende vrije trap van Michal Sadilek zorgde Joshua Brenet voor 1-0. De treffer werd afgekeurd wegens hands.

Het bleek niet meer dan uitstel voor PSV. De Griek Dimitrios Limnios was in de 13e minuut eerder bij de bal dan Drommel, waarna Ricky van Wolfswinkel de bal in het lege doel kon schuiven. Even later schoot Van Wolfswinkel de bal van dichtbij langs Drommel, die er ook bij dat doelpunt niet goed uitzag (2-0). PSV wist geen raad met het aanvalsspel van Twente en Michel Vlap vergrootte de voorsprong in de 25e minuut tot 3-0. Vlap leed tien minuten voor rust onnodig balverlies en stond daarmee aan de basis van de 3-1 van Joey Veerman.

Schmidt bracht Gakpo en Noni Madueke na rust in de ploeg en dat veranderde het spelbeeld. Gakpo schoot al vrij snel de 3-2 binnen en PSV ging op zoek naar meer. Vlap raakte voor Twente de lat en Madueke in de slotfase de paal. Unnerstall onderscheidde zich na dat moment met een goede redding, maar ging in de 94e minuut in de fout bij de 3-3 van Olivier Boscagli. De Duitse keeper had de bal weg moeten stompen, maar hij wilde 'm vangen.

Meer uit Voetbal

Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

4 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

4 uur geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

6 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

8 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

9 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

9 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

12 uur geleden