PSV zet zegereeks voort met overwinning (3-1) op FC Volendam
EINDHOVEN (ANP) - PSV blijft onverstoorbaar in de Eredivisie. De koploper liet tegen hekkensluiter FC Volendam de nodige kansen liggen, maar won alsnog zonder problemen: 3-1.
Voor PSV was het de zevende achtereenvolgende zege. De voorsprong op regerend kampioen Feyenoord, dat de laatste vijf duels won, blijft 4 punten. PSV kreeg voor het eerst sinds 19 augustus een doelpunt tegen en liet zo na om het record van het seizoen 2007/2008 te evenaren. PSV, dat de landstitel behaalde, kreeg toen in de eerste zeven competitieduels één doelpunt tegen. Nu zijn dat er twee.
Trainer Peter Bosz was er de voorbije dagen druk mee om zijn spelers bij de les te houden. Vooralsnog gaat het dit seizoen in de Eredivisie zo makkelijk voor PSV, dat gemakzucht bij spelers zou kunnen ontstaan. "Maar dat zijn juist gedachtes die ik niet toe wil laten", zei Bosz vrijdag in zijn vooruitblik op de wedstrijd. "Als je die gedachte krijgt, is het al te laat."
Tillman
Malik Tillman startte voor het eerst sinds zijn komst naar PSV in de basis. De middenvelder kreeg de voorkeur boven Guus Til. Johan Bakayoko, de laatste twee duels invaller, mocht rechts voorin vanaf het begin meedoen in plaats van Hirving Lozano. Jerdy Schouten was net als woensdag tegen Go Ahead Eagles (3-0) nog niet wedstrijdfit en ontbrak daarom.
PSV was veel beter dan Volendam en Noa Lang opende in de 12e minuut al de score. De linksbuiten schoot van net binnen het zestienmetergebied hard op doel. Doelman Mio Backhaus van Volendam zag er wat vreemd uit, omdat hij zijn handen niet uitstak: 1-0.
Veel kansen
Voorin ontbrak de echte scherpte bij PSV, dat wel dreigend was maar niet heel veel wist te creëren. Direct na rust was het wel raak. Invaller Til scoorde op aangeven van Tilman (2-0). Voor Til was dat zijn vijftigste treffer op het hoogste niveau in Nederland.
PSV miste daarna vele kansen en zag FC Volendam vanuit een strafschop van Calvin Twigt in de 76e minuut iets terug doen. Volendam moest kort daarna verder met een man minder na rood voor Benaissa Benamar. Tillman beloonde zichzelf in blessuretijd met een doelpunt: 3-1.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
14 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
14 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
15 uur geleden