PSV zet tegen FC Groningen zegereeks voort
EINDHOVEN (ANP) - PSV lijkt al vroeg in het seizoen zijn draai te hebben gevonden. Na de overwinningen op Sparta (6-1) en FC Twente (0-2) volgde tegen FC Groningen de derde zege: 4-2. De ploeg van trainer Peter Bosz kende in Eindhoven wel moeilijke momenten tegen de bezoekers en miste vooral in de eerste helft de nodige kansen, maar won toch redelijk solide dankzij een doeltreffender tweede helft. Guus Til, Esmir Bajraktarevic (twee keer) en Ruben van Bommel maakten de doelpunten.
De landskampioen nam door de zege de eerste plaats in de Eredivisie over van NEC Nijmegen, dat zondag bij winst op NAC Breda ook op de maximale 9 punten komt.
De zware knieblessure van Alassane Pléa is kennelijk hard aangekomen bij de ploeg. De spelers van PSV droegen bij opkomst in het stadion een shirt met rugnummer 14 om steun te betuigen aan de spits, die de blessure opliep in de vorige wedstrijd tegen FC Twente. Trainer Bosz vond het nog te vroeg om de net herstelde Ricardo Pepi op te stellen. Noodgedwongen stond Ivan Perisic in de spits. De Roemeense aanwinst Dennis Man mocht zijn debuut maken op de rechtervleugel.
Betere ploeg
PSV was zoals verwacht de betere ploeg, maar het lukte niet om de score al vroeg te openen. Er waren doelpogingen van Man, Guus Til en Perisic en Ismael Saibari was de gangmaker in de ploeg. Ryan Flamingo maakte na een klein half uur bijna de 1-0, maar zijn kopbal ging net over. Kort daarna was het wel voor de eerste keer raak. Ruben van Bommel zette vanaf links voor en Til reageerde alert. Hij tikte de bal op de paal en vervolgens in de rebound in het doel.
Vanuit het niets kwam FC Groningen in de 39e minuut op gelijke hoogte, dankzij een fout van Flamingo. Hij schoof de bal zo in de voeten van Stije Resink, die Brynjólfur Willumsson vond. De IJslander schoot de bal koelbloedig langs PSV-keeper Matej Kovar. Het was al zijn derde seizoensgoal.
Rust
Na rust bracht coach Bosz Esmir Bajraktarevic in als vervanger van Man. De Bosniër maakte vrijwel meteen na de hervatting de 2-1 na een trefzekere uithaal met links. Een paar minuten later bracht Perisic uit een vlotte aanval Van Bommel in stelling en viel de 3-1. Bajraktarevic nam later ook de 4-1 voor zijn rekening.
De bedrijvige invaller Mats Seuntjens maakte tegen het einde van de wedstrijd nog een goal voor FC Groningen. Bij PSV vielen Pepi en de Duitse aanwinst Paul Wanner nog even in.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
13 uur geleden