PSV zag het vertrek van clubicoon Van Nistelrooij niet aankomen
EINDHOVEN (ANP) - Algemeen directeur Marcel Brands was woensdagochtend in gesprek met personeelsleden van PSV toen Earnest Stewart plotseling kwam binnenlopen. "Ruud van Nistelrooij is weg, per direct", zei de hoogste technisch man van de club uit Eindhoven. "Hij heeft het zijn spelers meteen verteld."
Brands was zeer verrast, vertelde de Brabander nadat hij zich woensdagmiddag aangeslagen in de perszaal van het Philips-stadion had gemeld. "Dinsdag hebben Earnest en ik een goed gesprek met Ruud gevoerd", zei hij. "We zouden woensdag alle spelers met z'n drieën toespreken en daarna zou alle focus op ons uitduel van zondag met AZ gaan. Je denkt toch niet dat ik met personeelsleden ga praten als ik denk dat Van Nistelrooij ontslag neemt?"
Brands zei niet precies te weten waarom Van Nistelrooij vlak voor het laatste competitieduel is opgestapt. "Er waren problemen, maar die zouden we na AZ oplossen. Zo hadden we dat dinsdagavond afgesproken. Woensdag voelde hij geen draagvlak meer. Wat er met Ruud is gebeurd in zo'n korte tijd? Misschien heeft hij alles nog een keer laten bezinken. Een gebrek aan steun? Nee, wij wilden juist met hem verder."
Fricties
PSV won dit seizoen de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal en mag aan de voorronden van de Champions League deelnemen als het minimaal gelijk speelt tegen AZ. Toch had de 46-jarige Van Nistelrooij geen goede relatie met zijn assistenten Fred Rutten en André Ooijer, die mede daarom beiden vertrekken. "Natuurlijk hebben we daarover gesproken. Ook spelers hebben daar naar gevraagd. Ze zagen spanning in de technische staf. Maar dat was nog voor de bekerfinale tegen Ajax. Die win je niet als er grote problemen zijn", denkt Brands.
Brands baalt dat de fricties tussen de trainer en zijn assistenten en verhalen over bezorgde spelers in De Telegraaf terecht zijn gekomen. "Maar ik denk nog steeds dat er geen spelers hebben gelekt, eerder zaakwaarnemers", zei hij. De algemeen directeur zag eerder dit seizoen met technisch directeur John de Jong ook al een clubicoon vertrekken, nadat de raad van commissarissen het vertrouwen in hem had opgezegd. "Dit is allemaal heel vervelend. Maar deze zaken zijn onvergelijkbaar", zei de directeur die zelf geen reden ziet om op te stappen.
Van Nistelrooij vond het aanvankelijk te vroeg om dit seizoen al hoofdtrainer van PSV te zijn. Maar na een gesprek met Brands besloot hij alsnog Roger Schmidt op te volgen. "Er gaan verhalen dat ik hem heb omgepraat", zei Brands. "Maar dat is niet zo. We werden beiden enthousiast na onze gesprekken. Ik kan Van Nistelrooij echt niet ompraten. Anders had ik dat nu ook wel gedaan."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
32 minuten geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
7 uur geleden