Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint zonder groots spel en na moeizame eerste helft van RKC

PSV wint zonder groots spel en na moeizame eerste helft van RKC

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk zonder groots te spelen gewonnen. Het werd in het lege Philips Stadion 2-0. Eran Zahavi zette PSV vlak voor rust op voorsprong en ruim een kwartier voor tijd besliste Pablo Rosario de wedstrijd.

PSV begon het duel zonder Donyell Malen, die dit seizoen tot op heden het meest trefzeker was voor de Eindhovenaren. Hij scoorde negen keer. Malen werd al halverwege de eerste helft ingebracht omdat Noni Madueke naar de kant moest met vermoedelijk een hamstringblessure.

PSV, dat aantrad zonder de zieke Philipp Max, mocht van geluk spreken dat het bij rust niet tegen een achterstand aankeek. Na een klein half uur kreeg RKC in het tijdsbestek van twee minuten drie goede kansen. Lennerd Daneels zag zijn schot gekeerd worden door PSV-keeper Yvon Mvogo, vervolgens raakte Ayman Azhil de paal en niet veel later haalde PSV-verdediger Jordan Teze een inzet van de lijn.

De twee elftallen leken de eerste helft zonder doelpunten af te sluiten, maar in de extra tijd van de eerste helft mocht Zahavi nog aanleggen voor een vrije trap. Die schoot de Israëliër via de binnenkant van de paal binnen. RKC-keeper Kostas Lamprou kwam niet eens in de buurt. Zahavi bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op vier.

Eerste goal Rosario

De 2-0 van Pablo Rosario viel in de 73e minuut. Ryan Thomas, die in de basis mocht beginnen, gaf de bal goed voor vanaf de rechterflank en Rosario schoot beheerst raak. Het was voor Rosario pas zijn eerste doelpunt van het seizoen. Hij was sinds 29 september van 2019 niet meer tot scoren gekomen in de Eredivisie.

Kort na de 2-0 liet trainer Roger Schmidt Marco van Ginkel invallen, evenals de Duitser Adrian Fein. Van Ginkel ontbrak tijdens de afgelopen duels omdat PSV twee uitwedstrijden op kunstgras speelde. Daarvoor deed hij een paar minuten mee tegen AZ. In het laatste kwartier speelde PSV de wedstrijd zakelijk uit, RKC haalde in de tweede helft niet meer het niveau van de eerste 45 minuten.

Door de zege verkleinde PSV het gat met Ajax en Vitesse weer tot 1 punt. Vitesse won eerder op de avond met 1-0 van FC Groningen, Ajax wacht zondag de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard.

Over drie dagen komt PSV alweer in actie. Dan is in Drenthe FC Emmen de tegenstander.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

4 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

9 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

9 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

9 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

12 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

12 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

13 uur geleden