PSV wint zonder groots spel en na moeizame eerste helft van RKC
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk zonder groots te spelen gewonnen. Het werd in het lege Philips Stadion 2-0. Eran Zahavi zette PSV vlak voor rust op voorsprong en ruim een kwartier voor tijd besliste Pablo Rosario de wedstrijd.
PSV begon het duel zonder Donyell Malen, die dit seizoen tot op heden het meest trefzeker was voor de Eindhovenaren. Hij scoorde negen keer. Malen werd al halverwege de eerste helft ingebracht omdat Noni Madueke naar de kant moest met vermoedelijk een hamstringblessure.
PSV, dat aantrad zonder de zieke Philipp Max, mocht van geluk spreken dat het bij rust niet tegen een achterstand aankeek. Na een klein half uur kreeg RKC in het tijdsbestek van twee minuten drie goede kansen. Lennerd Daneels zag zijn schot gekeerd worden door PSV-keeper Yvon Mvogo, vervolgens raakte Ayman Azhil de paal en niet veel later haalde PSV-verdediger Jordan Teze een inzet van de lijn.
De twee elftallen leken de eerste helft zonder doelpunten af te sluiten, maar in de extra tijd van de eerste helft mocht Zahavi nog aanleggen voor een vrije trap. Die schoot de Israëliër via de binnenkant van de paal binnen. RKC-keeper Kostas Lamprou kwam niet eens in de buurt. Zahavi bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op vier.
Eerste goal Rosario
De 2-0 van Pablo Rosario viel in de 73e minuut. Ryan Thomas, die in de basis mocht beginnen, gaf de bal goed voor vanaf de rechterflank en Rosario schoot beheerst raak. Het was voor Rosario pas zijn eerste doelpunt van het seizoen. Hij was sinds 29 september van 2019 niet meer tot scoren gekomen in de Eredivisie.
Kort na de 2-0 liet trainer Roger Schmidt Marco van Ginkel invallen, evenals de Duitser Adrian Fein. Van Ginkel ontbrak tijdens de afgelopen duels omdat PSV twee uitwedstrijden op kunstgras speelde. Daarvoor deed hij een paar minuten mee tegen AZ. In het laatste kwartier speelde PSV de wedstrijd zakelijk uit, RKC haalde in de tweede helft niet meer het niveau van de eerste 45 minuten.
Door de zege verkleinde PSV het gat met Ajax en Vitesse weer tot 1 punt. Vitesse won eerder op de avond met 1-0 van FC Groningen, Ajax wacht zondag de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard.
Over drie dagen komt PSV alweer in actie. Dan is in Drenthe FC Emmen de tegenstander.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
4 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
4 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
5 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
6 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
6 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
7 uur geleden