Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint zonder groots spel en na moeizame eerste helft van RKC

PSV wint zonder groots spel en na moeizame eerste helft van RKC

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk zonder groots te spelen gewonnen. Het werd in het lege Philips Stadion 2-0. Eran Zahavi zette PSV vlak voor rust op voorsprong en ruim een kwartier voor tijd besliste Pablo Rosario de wedstrijd.

PSV begon het duel zonder Donyell Malen, die dit seizoen tot op heden het meest trefzeker was voor de Eindhovenaren. Hij scoorde negen keer. Malen werd al halverwege de eerste helft ingebracht omdat Noni Madueke naar de kant moest met vermoedelijk een hamstringblessure.

PSV, dat aantrad zonder de zieke Philipp Max, mocht van geluk spreken dat het bij rust niet tegen een achterstand aankeek. Na een klein half uur kreeg RKC in het tijdsbestek van twee minuten drie goede kansen. Lennerd Daneels zag zijn schot gekeerd worden door PSV-keeper Yvon Mvogo, vervolgens raakte Ayman Azhil de paal en niet veel later haalde PSV-verdediger Jordan Teze een inzet van de lijn.

De twee elftallen leken de eerste helft zonder doelpunten af te sluiten, maar in de extra tijd van de eerste helft mocht Zahavi nog aanleggen voor een vrije trap. Die schoot de Israëliër via de binnenkant van de paal binnen. RKC-keeper Kostas Lamprou kwam niet eens in de buurt. Zahavi bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op vier.

Eerste goal Rosario

De 2-0 van Pablo Rosario viel in de 73e minuut. Ryan Thomas, die in de basis mocht beginnen, gaf de bal goed voor vanaf de rechterflank en Rosario schoot beheerst raak. Het was voor Rosario pas zijn eerste doelpunt van het seizoen. Hij was sinds 29 september van 2019 niet meer tot scoren gekomen in de Eredivisie.

Kort na de 2-0 liet trainer Roger Schmidt Marco van Ginkel invallen, evenals de Duitser Adrian Fein. Van Ginkel ontbrak tijdens de afgelopen duels omdat PSV twee uitwedstrijden op kunstgras speelde. Daarvoor deed hij een paar minuten mee tegen AZ. In het laatste kwartier speelde PSV de wedstrijd zakelijk uit, RKC haalde in de tweede helft niet meer het niveau van de eerste 45 minuten.

Door de zege verkleinde PSV het gat met Ajax en Vitesse weer tot 1 punt. Vitesse won eerder op de avond met 1-0 van FC Groningen, Ajax wacht zondag de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard.

Over drie dagen komt PSV alweer in actie. Dan is in Drenthe FC Emmen de tegenstander.

Meer uit Voetbal

Oranje verslaat Oezbekistan en ziet keeper Verbruggen uitvallen

NEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.

2 uur geleden
Doelman Verbruggen valt geblesseerd uit bij Oranje

NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.

2 uur geleden
Platini klaagt FIFA-baas Infantino aan in verkiezingszaak 2015

PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.

3 uur geleden
Spelers van Oranje herdenken overleden Jorritsma voor oefenduel

NEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.

3 uur geleden
Bondscoach Koeman neemt Arsenal niets kwalijk

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."

4 uur geleden
Timber mist WK met Oranje, Geertruida aan selectie toegevoegd

NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.

5 uur geleden
KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

6 uur geleden