Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint zonder groots spel en na moeizame eerste helft van RKC

PSV wint zonder groots spel en na moeizame eerste helft van RKC

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk zonder groots te spelen gewonnen. Het werd in het lege Philips Stadion 2-0. Eran Zahavi zette PSV vlak voor rust op voorsprong en ruim een kwartier voor tijd besliste Pablo Rosario de wedstrijd.

PSV begon het duel zonder Donyell Malen, die dit seizoen tot op heden het meest trefzeker was voor de Eindhovenaren. Hij scoorde negen keer. Malen werd al halverwege de eerste helft ingebracht omdat Noni Madueke naar de kant moest met vermoedelijk een hamstringblessure.

PSV, dat aantrad zonder de zieke Philipp Max, mocht van geluk spreken dat het bij rust niet tegen een achterstand aankeek. Na een klein half uur kreeg RKC in het tijdsbestek van twee minuten drie goede kansen. Lennerd Daneels zag zijn schot gekeerd worden door PSV-keeper Yvon Mvogo, vervolgens raakte Ayman Azhil de paal en niet veel later haalde PSV-verdediger Jordan Teze een inzet van de lijn.

De twee elftallen leken de eerste helft zonder doelpunten af te sluiten, maar in de extra tijd van de eerste helft mocht Zahavi nog aanleggen voor een vrije trap. Die schoot de Israëliër via de binnenkant van de paal binnen. RKC-keeper Kostas Lamprou kwam niet eens in de buurt. Zahavi bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op vier.

Eerste goal Rosario

De 2-0 van Pablo Rosario viel in de 73e minuut. Ryan Thomas, die in de basis mocht beginnen, gaf de bal goed voor vanaf de rechterflank en Rosario schoot beheerst raak. Het was voor Rosario pas zijn eerste doelpunt van het seizoen. Hij was sinds 29 september van 2019 niet meer tot scoren gekomen in de Eredivisie.

Kort na de 2-0 liet trainer Roger Schmidt Marco van Ginkel invallen, evenals de Duitser Adrian Fein. Van Ginkel ontbrak tijdens de afgelopen duels omdat PSV twee uitwedstrijden op kunstgras speelde. Daarvoor deed hij een paar minuten mee tegen AZ. In het laatste kwartier speelde PSV de wedstrijd zakelijk uit, RKC haalde in de tweede helft niet meer het niveau van de eerste 45 minuten.

Door de zege verkleinde PSV het gat met Ajax en Vitesse weer tot 1 punt. Vitesse won eerder op de avond met 1-0 van FC Groningen, Ajax wacht zondag de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard.

Over drie dagen komt PSV alweer in actie. Dan is in Drenthe FC Emmen de tegenstander.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

8 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

9 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

10 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

10 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

11 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

12 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

16 uur geleden