Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint zonder groots spel en na moeizame eerste helft van RKC

PSV wint zonder groots spel en na moeizame eerste helft van RKC

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk zonder groots te spelen gewonnen. Het werd in het lege Philips Stadion 2-0. Eran Zahavi zette PSV vlak voor rust op voorsprong en ruim een kwartier voor tijd besliste Pablo Rosario de wedstrijd.

PSV begon het duel zonder Donyell Malen, die dit seizoen tot op heden het meest trefzeker was voor de Eindhovenaren. Hij scoorde negen keer. Malen werd al halverwege de eerste helft ingebracht omdat Noni Madueke naar de kant moest met vermoedelijk een hamstringblessure.

PSV, dat aantrad zonder de zieke Philipp Max, mocht van geluk spreken dat het bij rust niet tegen een achterstand aankeek. Na een klein half uur kreeg RKC in het tijdsbestek van twee minuten drie goede kansen. Lennerd Daneels zag zijn schot gekeerd worden door PSV-keeper Yvon Mvogo, vervolgens raakte Ayman Azhil de paal en niet veel later haalde PSV-verdediger Jordan Teze een inzet van de lijn.

De twee elftallen leken de eerste helft zonder doelpunten af te sluiten, maar in de extra tijd van de eerste helft mocht Zahavi nog aanleggen voor een vrije trap. Die schoot de Israëliër via de binnenkant van de paal binnen. RKC-keeper Kostas Lamprou kwam niet eens in de buurt. Zahavi bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op vier.

Eerste goal Rosario

De 2-0 van Pablo Rosario viel in de 73e minuut. Ryan Thomas, die in de basis mocht beginnen, gaf de bal goed voor vanaf de rechterflank en Rosario schoot beheerst raak. Het was voor Rosario pas zijn eerste doelpunt van het seizoen. Hij was sinds 29 september van 2019 niet meer tot scoren gekomen in de Eredivisie.

Kort na de 2-0 liet trainer Roger Schmidt Marco van Ginkel invallen, evenals de Duitser Adrian Fein. Van Ginkel ontbrak tijdens de afgelopen duels omdat PSV twee uitwedstrijden op kunstgras speelde. Daarvoor deed hij een paar minuten mee tegen AZ. In het laatste kwartier speelde PSV de wedstrijd zakelijk uit, RKC haalde in de tweede helft niet meer het niveau van de eerste 45 minuten.

Door de zege verkleinde PSV het gat met Ajax en Vitesse weer tot 1 punt. Vitesse won eerder op de avond met 1-0 van FC Groningen, Ajax wacht zondag de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard.

Over drie dagen komt PSV alweer in actie. Dan is in Drenthe FC Emmen de tegenstander.

Meer uit Voetbal

Zerrouki wil na verhuur aan Twente niet meer terug naar Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.

7 minuten geleden
Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

1 uur geleden
Feyenoorder Ueda volgt Steijn op als topscorer Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.

1 uur geleden
Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

1 uur geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

1 uur geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

1 uur geleden
Telstar handhaaft zich in Eredivisie, FC Volendam naar play-offs

VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.

2 uur geleden