Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint van Heerenveen en ziet Veerman voor het eerst scoren

PSV wint van Heerenveen en ziet Veerman voor het eerst scoren

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen zonder te imponeren toch vrij eenvoudig gewonnen. Het werd 3-1 in het Philips Stadion, waar PSV'er Joey Veerman trefzeker was tegen zijn oude ploeg. De middenvelder bepaalde al na 50 minuten de eindstand.

PSV nam al snel de leiding via Noni Madueke, die de bal na een scrimmage fortuinlijk voor zijn voeten kreeg en hard uithaalde. De thuisploeg liep niet uit op het drassige veld in Eindhoven en zag sc Heerenveen na ruim een half uur op gelijke hoogte komen. Tibor Halilovic haalde uit en via de inglijdende Olivier Boscagli verdween de bal in het doel.

Er ontstond het nodige chagrijn in het Philips Stadion, waar het vlak voor rust schrikken was omdat Érick Gutiérrez mogelijk een zware knieblessure opliep. De Mexicaan, de afgelopen jaren vaker langdurig geblesseerd, verliet het veld per brancard.

Enkelblessure

PSV-trainer Roger Schmidt besloot met Mario Götze in de punt van de aanval te beginnen aan het duel met de nummer 11 van de Eredivisie. Eran Zahavi en Carlos Vinícius moesten op de bank starten. Vinícius mocht vlak voor rust invallen voor de geblesseerde Gutiérrez en in de rust kwamen Ritsu Doan en Bruma in de ploeg voor respectievelijk Madueke en Cody Gakpo. Laatstgenoemde had vermoedelijk te veel last van een enkelblessure.

Het chagrijn in de rust maakte al gauw plaats voor de nodige opluchting, want vijf minuten na rust leidde PSV al met 3-1. Götze schoot vanaf de rand van het zestienmetergebied raak, al had keeper Erwin Mulder de bal uit zijn doel kunnen tikken. Enkele minuten later maakte Veerman er met een schot van dichtbij 3-1 van.

Overstap

De 23-jarige Veerman maakte in de winterstop de overstap van sc Heerenveen naar PSV. Hij was voor het eerst trefzeker voor PSV in de Eredivisie. Hij werd in de 90e minuut gewisseld en kreeg applaus van zowel de PSV-fans als de sc Heerenveen-aanhang.

Voor PSV was het pas de eerste thuiszege van het jaar in de Eredivisie. Van zowel Ajax als AZ werd in Eindhoven verloren. SC Heerenveen verloor al voor de zesde keer op rij.

PSV verkleinde het gat met Ajax, dat zaterdagavond met 1-0 wist te winnen bij Willem II, weer tot 5 punten. De Eindhovenaren gaan zich nu richten op de return in de Conference League tegen Maccabi Tel Aviv, die donderdag wordt gespeeld. Afgelopen donderdag won PSV de heenwedstrijd met 1-0.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

5 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

6 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

6 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

6 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

7 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

10 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

15 uur geleden