Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint van Heerenveen en ziet Veerman voor het eerst scoren

PSV wint van Heerenveen en ziet Veerman voor het eerst scoren

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen zonder te imponeren toch vrij eenvoudig gewonnen. Het werd 3-1 in het Philips Stadion, waar PSV'er Joey Veerman trefzeker was tegen zijn oude ploeg. De middenvelder bepaalde al na 50 minuten de eindstand.

PSV nam al snel de leiding via Noni Madueke, die de bal na een scrimmage fortuinlijk voor zijn voeten kreeg en hard uithaalde. De thuisploeg liep niet uit op het drassige veld in Eindhoven en zag sc Heerenveen na ruim een half uur op gelijke hoogte komen. Tibor Halilovic haalde uit en via de inglijdende Olivier Boscagli verdween de bal in het doel.

Er ontstond het nodige chagrijn in het Philips Stadion, waar het vlak voor rust schrikken was omdat Érick Gutiérrez mogelijk een zware knieblessure opliep. De Mexicaan, de afgelopen jaren vaker langdurig geblesseerd, verliet het veld per brancard.

Enkelblessure

PSV-trainer Roger Schmidt besloot met Mario Götze in de punt van de aanval te beginnen aan het duel met de nummer 11 van de Eredivisie. Eran Zahavi en Carlos Vinícius moesten op de bank starten. Vinícius mocht vlak voor rust invallen voor de geblesseerde Gutiérrez en in de rust kwamen Ritsu Doan en Bruma in de ploeg voor respectievelijk Madueke en Cody Gakpo. Laatstgenoemde had vermoedelijk te veel last van een enkelblessure.

Het chagrijn in de rust maakte al gauw plaats voor de nodige opluchting, want vijf minuten na rust leidde PSV al met 3-1. Götze schoot vanaf de rand van het zestienmetergebied raak, al had keeper Erwin Mulder de bal uit zijn doel kunnen tikken. Enkele minuten later maakte Veerman er met een schot van dichtbij 3-1 van.

Overstap

De 23-jarige Veerman maakte in de winterstop de overstap van sc Heerenveen naar PSV. Hij was voor het eerst trefzeker voor PSV in de Eredivisie. Hij werd in de 90e minuut gewisseld en kreeg applaus van zowel de PSV-fans als de sc Heerenveen-aanhang.

Voor PSV was het pas de eerste thuiszege van het jaar in de Eredivisie. Van zowel Ajax als AZ werd in Eindhoven verloren. SC Heerenveen verloor al voor de zesde keer op rij.

PSV verkleinde het gat met Ajax, dat zaterdagavond met 1-0 wist te winnen bij Willem II, weer tot 5 punten. De Eindhovenaren gaan zich nu richten op de return in de Conference League tegen Maccabi Tel Aviv, die donderdag wordt gespeeld. Afgelopen donderdag won PSV de heenwedstrijd met 1-0.

Meer uit Voetbal

Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

41 minuten geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

1 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

2 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

3 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

9 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

13 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

22 uur geleden