PSV wint van Heerenveen en ziet Veerman voor het eerst scoren
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen zonder te imponeren toch vrij eenvoudig gewonnen. Het werd 3-1 in het Philips Stadion, waar PSV'er Joey Veerman trefzeker was tegen zijn oude ploeg. De middenvelder bepaalde al na 50 minuten de eindstand.
PSV nam al snel de leiding via Noni Madueke, die de bal na een scrimmage fortuinlijk voor zijn voeten kreeg en hard uithaalde. De thuisploeg liep niet uit op het drassige veld in Eindhoven en zag sc Heerenveen na ruim een half uur op gelijke hoogte komen. Tibor Halilovic haalde uit en via de inglijdende Olivier Boscagli verdween de bal in het doel.
Er ontstond het nodige chagrijn in het Philips Stadion, waar het vlak voor rust schrikken was omdat Érick Gutiérrez mogelijk een zware knieblessure opliep. De Mexicaan, de afgelopen jaren vaker langdurig geblesseerd, verliet het veld per brancard.
Enkelblessure
PSV-trainer Roger Schmidt besloot met Mario Götze in de punt van de aanval te beginnen aan het duel met de nummer 11 van de Eredivisie. Eran Zahavi en Carlos Vinícius moesten op de bank starten. Vinícius mocht vlak voor rust invallen voor de geblesseerde Gutiérrez en in de rust kwamen Ritsu Doan en Bruma in de ploeg voor respectievelijk Madueke en Cody Gakpo. Laatstgenoemde had vermoedelijk te veel last van een enkelblessure.
Het chagrijn in de rust maakte al gauw plaats voor de nodige opluchting, want vijf minuten na rust leidde PSV al met 3-1. Götze schoot vanaf de rand van het zestienmetergebied raak, al had keeper Erwin Mulder de bal uit zijn doel kunnen tikken. Enkele minuten later maakte Veerman er met een schot van dichtbij 3-1 van.
Overstap
De 23-jarige Veerman maakte in de winterstop de overstap van sc Heerenveen naar PSV. Hij was voor het eerst trefzeker voor PSV in de Eredivisie. Hij werd in de 90e minuut gewisseld en kreeg applaus van zowel de PSV-fans als de sc Heerenveen-aanhang.
Voor PSV was het pas de eerste thuiszege van het jaar in de Eredivisie. Van zowel Ajax als AZ werd in Eindhoven verloren. SC Heerenveen verloor al voor de zesde keer op rij.
PSV verkleinde het gat met Ajax, dat zaterdagavond met 1-0 wist te winnen bij Willem II, weer tot 5 punten. De Eindhovenaren gaan zich nu richten op de return in de Conference League tegen Maccabi Tel Aviv, die donderdag wordt gespeeld. Afgelopen donderdag won PSV de heenwedstrijd met 1-0.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
7 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
17 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
22 uur geleden