Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint van Heerenveen en ziet Veerman voor het eerst scoren

PSV wint van Heerenveen en ziet Veerman voor het eerst scoren

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen zonder te imponeren toch vrij eenvoudig gewonnen. Het werd 3-1 in het Philips Stadion, waar PSV'er Joey Veerman trefzeker was tegen zijn oude ploeg. De middenvelder bepaalde al na 50 minuten de eindstand.

PSV nam al snel de leiding via Noni Madueke, die de bal na een scrimmage fortuinlijk voor zijn voeten kreeg en hard uithaalde. De thuisploeg liep niet uit op het drassige veld in Eindhoven en zag sc Heerenveen na ruim een half uur op gelijke hoogte komen. Tibor Halilovic haalde uit en via de inglijdende Olivier Boscagli verdween de bal in het doel.

Er ontstond het nodige chagrijn in het Philips Stadion, waar het vlak voor rust schrikken was omdat Érick Gutiérrez mogelijk een zware knieblessure opliep. De Mexicaan, de afgelopen jaren vaker langdurig geblesseerd, verliet het veld per brancard.

Enkelblessure

PSV-trainer Roger Schmidt besloot met Mario Götze in de punt van de aanval te beginnen aan het duel met de nummer 11 van de Eredivisie. Eran Zahavi en Carlos Vinícius moesten op de bank starten. Vinícius mocht vlak voor rust invallen voor de geblesseerde Gutiérrez en in de rust kwamen Ritsu Doan en Bruma in de ploeg voor respectievelijk Madueke en Cody Gakpo. Laatstgenoemde had vermoedelijk te veel last van een enkelblessure.

Het chagrijn in de rust maakte al gauw plaats voor de nodige opluchting, want vijf minuten na rust leidde PSV al met 3-1. Götze schoot vanaf de rand van het zestienmetergebied raak, al had keeper Erwin Mulder de bal uit zijn doel kunnen tikken. Enkele minuten later maakte Veerman er met een schot van dichtbij 3-1 van.

Overstap

De 23-jarige Veerman maakte in de winterstop de overstap van sc Heerenveen naar PSV. Hij was voor het eerst trefzeker voor PSV in de Eredivisie. Hij werd in de 90e minuut gewisseld en kreeg applaus van zowel de PSV-fans als de sc Heerenveen-aanhang.

Voor PSV was het pas de eerste thuiszege van het jaar in de Eredivisie. Van zowel Ajax als AZ werd in Eindhoven verloren. SC Heerenveen verloor al voor de zesde keer op rij.

PSV verkleinde het gat met Ajax, dat zaterdagavond met 1-0 wist te winnen bij Willem II, weer tot 5 punten. De Eindhovenaren gaan zich nu richten op de return in de Conference League tegen Maccabi Tel Aviv, die donderdag wordt gespeeld. Afgelopen donderdag won PSV de heenwedstrijd met 1-0.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Tsjechië ontslagen na nederlaag tegen de Faeröer

PRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.

5 uur geleden
De Jong verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2029

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.

5 uur geleden
KNVB ziet afname grootschalige incidenten en stadionverboden

ZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.

10 uur geleden
Curaçao speelt gelijk tegen Trinidad en Tobago in WK-kwalificatie

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.

16 uur geleden
Engeland stelt WK-ticket veilig met ruime overwinning bij Letland

RIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.

21 uur geleden
Qatar na zege op Verenigde Arabische Emiraten naar WK

DOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.

22 uur geleden
Zuid-Afrika voor het eerst sinds 2010 weer naar WK voetbal

MBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.

23 uur geleden