PSV wint van Heerenveen en ziet Veerman voor het eerst scoren
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen zonder te imponeren toch vrij eenvoudig gewonnen. Het werd 3-1 in het Philips Stadion, waar PSV'er Joey Veerman trefzeker was tegen zijn oude ploeg. De middenvelder bepaalde al na 50 minuten de eindstand.
PSV nam al snel de leiding via Noni Madueke, die de bal na een scrimmage fortuinlijk voor zijn voeten kreeg en hard uithaalde. De thuisploeg liep niet uit op het drassige veld in Eindhoven en zag sc Heerenveen na ruim een half uur op gelijke hoogte komen. Tibor Halilovic haalde uit en via de inglijdende Olivier Boscagli verdween de bal in het doel.
Er ontstond het nodige chagrijn in het Philips Stadion, waar het vlak voor rust schrikken was omdat Érick Gutiérrez mogelijk een zware knieblessure opliep. De Mexicaan, de afgelopen jaren vaker langdurig geblesseerd, verliet het veld per brancard.
Enkelblessure
PSV-trainer Roger Schmidt besloot met Mario Götze in de punt van de aanval te beginnen aan het duel met de nummer 11 van de Eredivisie. Eran Zahavi en Carlos Vinícius moesten op de bank starten. Vinícius mocht vlak voor rust invallen voor de geblesseerde Gutiérrez en in de rust kwamen Ritsu Doan en Bruma in de ploeg voor respectievelijk Madueke en Cody Gakpo. Laatstgenoemde had vermoedelijk te veel last van een enkelblessure.
Het chagrijn in de rust maakte al gauw plaats voor de nodige opluchting, want vijf minuten na rust leidde PSV al met 3-1. Götze schoot vanaf de rand van het zestienmetergebied raak, al had keeper Erwin Mulder de bal uit zijn doel kunnen tikken. Enkele minuten later maakte Veerman er met een schot van dichtbij 3-1 van.
Overstap
De 23-jarige Veerman maakte in de winterstop de overstap van sc Heerenveen naar PSV. Hij was voor het eerst trefzeker voor PSV in de Eredivisie. Hij werd in de 90e minuut gewisseld en kreeg applaus van zowel de PSV-fans als de sc Heerenveen-aanhang.
Voor PSV was het pas de eerste thuiszege van het jaar in de Eredivisie. Van zowel Ajax als AZ werd in Eindhoven verloren. SC Heerenveen verloor al voor de zesde keer op rij.
PSV verkleinde het gat met Ajax, dat zaterdagavond met 1-0 wist te winnen bij Willem II, weer tot 5 punten. De Eindhovenaren gaan zich nu richten op de return in de Conference League tegen Maccabi Tel Aviv, die donderdag wordt gespeeld. Afgelopen donderdag won PSV de heenwedstrijd met 1-0.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
1 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
16 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
19 uur geleden