Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint na ruim vier maanden competitieduel buiten Eindhoven

PSV wint na ruim vier maanden competitieduel buiten Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - PSV lijkt de weg omhoog weer gevonden te hebben. Na de zege van vorige week op Willem II (3-0) versloeg het elftal van trainer Ernest Faber zaterdag ook het laaggeklasseerde ADO Den Haag: 0-3.

Het betekende voor PSV de eerste overwinning in de competitie buiten het eigen stadion sinds 29 september, tegen PEC Zwolle (0-4). Daarna wisten de Eindhovenaren achtereenvolgens niet te winnen bij FC Utrecht (3-0), Sparta Rotterdam (2-2), Willem II (2-1), FC Emmen (1-1), Feyenoord (3-1), VVV-Venlo (1-1) en Ajax (1-0).

Faber hield begrijpelijkerwijs vast aan het team dat tegen Willem II voor de eerste overwinning van dit jaar zorgde. Een belangrijke rol was daarbij weggelegd voor Ryan Thomas. De Nieuw-Zeelander fungeerde tegen ADO opnieuw als meest vooruitgeschoven middenvelder, kort achter spits Sam Lammers. Pablo Rosario en Jorrit Hendrix hadden achter Thomas een controlerende rol.

Zelfvertrouwen

De zege op Willem II zorgde voor veel blijdschap en opluchting bij PSV. Na maanden van tegenslag en ellende hadden de spelers eindelijk weer reden tot lachen. De overwinning had het zelfvertrouwen ook goed gedaan, zo was te zien in Den Haag.

Voor het eerst in tijden speelde het spel zich, bijna de gehele eerste helft, af op de helft van tegenstander. PSV kreeg van een machteloos ogend ADO alle ruimte om te voetballen. De thuisploeg had vooral geen antwoord op de opkomende vleugelverdedigers Denzel Dumfries en Ricardo Rodríguez.

Dumfries

Vooral Dumfries zorgde voor veel dreiging. De Oranje-international stond ook aan de basis van het openingsdoelpunt. Na een pass van Rosario schoot Dumfries, na een kwartier spelen, de bal tegen de hand van de Belgische verdediger Laurens De Bock. Scheidsrechter Pol van Boekel gaf pas een strafschop na het terugkijken van televisiebeelden. Sam Lammers benutte de strafschop moeizaam: 0-1. Voor Lammers betekende het zijn eerste doelpunt in de competitie sinds hij afgelopen zomer terugkeerde bij de Brabanders.

Het was aan Luuk Koopmans te danken dat PSV voor rust niet verder uitliep. De keeper hield onder anderen Cody Gakpo, Mohamed Ihattaren en Rosario van scoren af.

Ook in de tweede helft was PSV veel beter dan ADO, waar de degradatieproblemen steeds groter worden. Het duurde tot de 70e minuut voor de 0-2 viel. Op aangeven van Lammers scoorde Thomas met zijn hoofd. Vorige week was hij tegen Willem II ook al trefzeker. Gakpo zorgde in de slotfase voor de 0-3.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

2 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

4 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

6 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

7 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

9 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

14 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

14 uur geleden