Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint na ruim vier maanden competitieduel buiten Eindhoven

PSV wint na ruim vier maanden competitieduel buiten Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - PSV lijkt de weg omhoog weer gevonden te hebben. Na de zege van vorige week op Willem II (3-0) versloeg het elftal van trainer Ernest Faber zaterdag ook het laaggeklasseerde ADO Den Haag: 0-3.

Het betekende voor PSV de eerste overwinning in de competitie buiten het eigen stadion sinds 29 september, tegen PEC Zwolle (0-4). Daarna wisten de Eindhovenaren achtereenvolgens niet te winnen bij FC Utrecht (3-0), Sparta Rotterdam (2-2), Willem II (2-1), FC Emmen (1-1), Feyenoord (3-1), VVV-Venlo (1-1) en Ajax (1-0).

Faber hield begrijpelijkerwijs vast aan het team dat tegen Willem II voor de eerste overwinning van dit jaar zorgde. Een belangrijke rol was daarbij weggelegd voor Ryan Thomas. De Nieuw-Zeelander fungeerde tegen ADO opnieuw als meest vooruitgeschoven middenvelder, kort achter spits Sam Lammers. Pablo Rosario en Jorrit Hendrix hadden achter Thomas een controlerende rol.

Zelfvertrouwen

De zege op Willem II zorgde voor veel blijdschap en opluchting bij PSV. Na maanden van tegenslag en ellende hadden de spelers eindelijk weer reden tot lachen. De overwinning had het zelfvertrouwen ook goed gedaan, zo was te zien in Den Haag.

Voor het eerst in tijden speelde het spel zich, bijna de gehele eerste helft, af op de helft van tegenstander. PSV kreeg van een machteloos ogend ADO alle ruimte om te voetballen. De thuisploeg had vooral geen antwoord op de opkomende vleugelverdedigers Denzel Dumfries en Ricardo Rodríguez.

Dumfries

Vooral Dumfries zorgde voor veel dreiging. De Oranje-international stond ook aan de basis van het openingsdoelpunt. Na een pass van Rosario schoot Dumfries, na een kwartier spelen, de bal tegen de hand van de Belgische verdediger Laurens De Bock. Scheidsrechter Pol van Boekel gaf pas een strafschop na het terugkijken van televisiebeelden. Sam Lammers benutte de strafschop moeizaam: 0-1. Voor Lammers betekende het zijn eerste doelpunt in de competitie sinds hij afgelopen zomer terugkeerde bij de Brabanders.

Het was aan Luuk Koopmans te danken dat PSV voor rust niet verder uitliep. De keeper hield onder anderen Cody Gakpo, Mohamed Ihattaren en Rosario van scoren af.

Ook in de tweede helft was PSV veel beter dan ADO, waar de degradatieproblemen steeds groter worden. Het duurde tot de 70e minuut voor de 0-2 viel. Op aangeven van Lammers scoorde Thomas met zijn hoofd. Vorige week was hij tegen Willem II ook al trefzeker. Gakpo zorgde in de slotfase voor de 0-3.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

19 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

19 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

21 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

21 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

22 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

22 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden