Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint na ruim vier maanden competitieduel buiten Eindhoven

PSV wint na ruim vier maanden competitieduel buiten Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - PSV lijkt de weg omhoog weer gevonden te hebben. Na de zege van vorige week op Willem II (3-0) versloeg het elftal van trainer Ernest Faber zaterdag ook het laaggeklasseerde ADO Den Haag: 0-3.

Het betekende voor PSV de eerste overwinning in de competitie buiten het eigen stadion sinds 29 september, tegen PEC Zwolle (0-4). Daarna wisten de Eindhovenaren achtereenvolgens niet te winnen bij FC Utrecht (3-0), Sparta Rotterdam (2-2), Willem II (2-1), FC Emmen (1-1), Feyenoord (3-1), VVV-Venlo (1-1) en Ajax (1-0).

Faber hield begrijpelijkerwijs vast aan het team dat tegen Willem II voor de eerste overwinning van dit jaar zorgde. Een belangrijke rol was daarbij weggelegd voor Ryan Thomas. De Nieuw-Zeelander fungeerde tegen ADO opnieuw als meest vooruitgeschoven middenvelder, kort achter spits Sam Lammers. Pablo Rosario en Jorrit Hendrix hadden achter Thomas een controlerende rol.

Zelfvertrouwen

De zege op Willem II zorgde voor veel blijdschap en opluchting bij PSV. Na maanden van tegenslag en ellende hadden de spelers eindelijk weer reden tot lachen. De overwinning had het zelfvertrouwen ook goed gedaan, zo was te zien in Den Haag.

Voor het eerst in tijden speelde het spel zich, bijna de gehele eerste helft, af op de helft van tegenstander. PSV kreeg van een machteloos ogend ADO alle ruimte om te voetballen. De thuisploeg had vooral geen antwoord op de opkomende vleugelverdedigers Denzel Dumfries en Ricardo Rodríguez.

Dumfries

Vooral Dumfries zorgde voor veel dreiging. De Oranje-international stond ook aan de basis van het openingsdoelpunt. Na een pass van Rosario schoot Dumfries, na een kwartier spelen, de bal tegen de hand van de Belgische verdediger Laurens De Bock. Scheidsrechter Pol van Boekel gaf pas een strafschop na het terugkijken van televisiebeelden. Sam Lammers benutte de strafschop moeizaam: 0-1. Voor Lammers betekende het zijn eerste doelpunt in de competitie sinds hij afgelopen zomer terugkeerde bij de Brabanders.

Het was aan Luuk Koopmans te danken dat PSV voor rust niet verder uitliep. De keeper hield onder anderen Cody Gakpo, Mohamed Ihattaren en Rosario van scoren af.

Ook in de tweede helft was PSV veel beter dan ADO, waar de degradatieproblemen steeds groter worden. Het duurde tot de 70e minuut voor de 0-2 viel. Op aangeven van Lammers scoorde Thomas met zijn hoofd. Vorige week was hij tegen Willem II ook al trefzeker. Gakpo zorgde in de slotfase voor de 0-3.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

50 minuten geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

52 minuten geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

1 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

1 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

2 uur geleden
Heracles Almelo degradeert na drie jaar uit Eredivisie

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.

3 uur geleden
Ajax-vrouwen laten in ArenA punten liggen tegen Feyenoord: 0-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.

4 uur geleden