Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint na ruim vier maanden competitieduel buiten Eindhoven

PSV wint na ruim vier maanden competitieduel buiten Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - PSV lijkt de weg omhoog weer gevonden te hebben. Na de zege van vorige week op Willem II (3-0) versloeg het elftal van trainer Ernest Faber zaterdag ook het laaggeklasseerde ADO Den Haag: 0-3.

Het betekende voor PSV de eerste overwinning in de competitie buiten het eigen stadion sinds 29 september, tegen PEC Zwolle (0-4). Daarna wisten de Eindhovenaren achtereenvolgens niet te winnen bij FC Utrecht (3-0), Sparta Rotterdam (2-2), Willem II (2-1), FC Emmen (1-1), Feyenoord (3-1), VVV-Venlo (1-1) en Ajax (1-0).

Faber hield begrijpelijkerwijs vast aan het team dat tegen Willem II voor de eerste overwinning van dit jaar zorgde. Een belangrijke rol was daarbij weggelegd voor Ryan Thomas. De Nieuw-Zeelander fungeerde tegen ADO opnieuw als meest vooruitgeschoven middenvelder, kort achter spits Sam Lammers. Pablo Rosario en Jorrit Hendrix hadden achter Thomas een controlerende rol.

Zelfvertrouwen

De zege op Willem II zorgde voor veel blijdschap en opluchting bij PSV. Na maanden van tegenslag en ellende hadden de spelers eindelijk weer reden tot lachen. De overwinning had het zelfvertrouwen ook goed gedaan, zo was te zien in Den Haag.

Voor het eerst in tijden speelde het spel zich, bijna de gehele eerste helft, af op de helft van tegenstander. PSV kreeg van een machteloos ogend ADO alle ruimte om te voetballen. De thuisploeg had vooral geen antwoord op de opkomende vleugelverdedigers Denzel Dumfries en Ricardo Rodríguez.

Dumfries

Vooral Dumfries zorgde voor veel dreiging. De Oranje-international stond ook aan de basis van het openingsdoelpunt. Na een pass van Rosario schoot Dumfries, na een kwartier spelen, de bal tegen de hand van de Belgische verdediger Laurens De Bock. Scheidsrechter Pol van Boekel gaf pas een strafschop na het terugkijken van televisiebeelden. Sam Lammers benutte de strafschop moeizaam: 0-1. Voor Lammers betekende het zijn eerste doelpunt in de competitie sinds hij afgelopen zomer terugkeerde bij de Brabanders.

Het was aan Luuk Koopmans te danken dat PSV voor rust niet verder uitliep. De keeper hield onder anderen Cody Gakpo, Mohamed Ihattaren en Rosario van scoren af.

Ook in de tweede helft was PSV veel beter dan ADO, waar de degradatieproblemen steeds groter worden. Het duurde tot de 70e minuut voor de 0-2 viel. Op aangeven van Lammers scoorde Thomas met zijn hoofd. Vorige week was hij tegen Willem II ook al trefzeker. Gakpo zorgde in de slotfase voor de 0-3.

Meer uit Voetbal

Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

1 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

4 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

4 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

11 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

12 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

15 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

1 dag geleden