PSV wint na ruim vier maanden competitieduel buiten Eindhoven
DEN HAAG (ANP) - PSV lijkt de weg omhoog weer gevonden te hebben. Na de zege van vorige week op Willem II (3-0) versloeg het elftal van trainer Ernest Faber zaterdag ook het laaggeklasseerde ADO Den Haag: 0-3.
Het betekende voor PSV de eerste overwinning in de competitie buiten het eigen stadion sinds 29 september, tegen PEC Zwolle (0-4). Daarna wisten de Eindhovenaren achtereenvolgens niet te winnen bij FC Utrecht (3-0), Sparta Rotterdam (2-2), Willem II (2-1), FC Emmen (1-1), Feyenoord (3-1), VVV-Venlo (1-1) en Ajax (1-0).
Faber hield begrijpelijkerwijs vast aan het team dat tegen Willem II voor de eerste overwinning van dit jaar zorgde. Een belangrijke rol was daarbij weggelegd voor Ryan Thomas. De Nieuw-Zeelander fungeerde tegen ADO opnieuw als meest vooruitgeschoven middenvelder, kort achter spits Sam Lammers. Pablo Rosario en Jorrit Hendrix hadden achter Thomas een controlerende rol.
Zelfvertrouwen
De zege op Willem II zorgde voor veel blijdschap en opluchting bij PSV. Na maanden van tegenslag en ellende hadden de spelers eindelijk weer reden tot lachen. De overwinning had het zelfvertrouwen ook goed gedaan, zo was te zien in Den Haag.
Voor het eerst in tijden speelde het spel zich, bijna de gehele eerste helft, af op de helft van tegenstander. PSV kreeg van een machteloos ogend ADO alle ruimte om te voetballen. De thuisploeg had vooral geen antwoord op de opkomende vleugelverdedigers Denzel Dumfries en Ricardo Rodríguez.
Dumfries
Vooral Dumfries zorgde voor veel dreiging. De Oranje-international stond ook aan de basis van het openingsdoelpunt. Na een pass van Rosario schoot Dumfries, na een kwartier spelen, de bal tegen de hand van de Belgische verdediger Laurens De Bock. Scheidsrechter Pol van Boekel gaf pas een strafschop na het terugkijken van televisiebeelden. Sam Lammers benutte de strafschop moeizaam: 0-1. Voor Lammers betekende het zijn eerste doelpunt in de competitie sinds hij afgelopen zomer terugkeerde bij de Brabanders.
Het was aan Luuk Koopmans te danken dat PSV voor rust niet verder uitliep. De keeper hield onder anderen Cody Gakpo, Mohamed Ihattaren en Rosario van scoren af.
Ook in de tweede helft was PSV veel beter dan ADO, waar de degradatieproblemen steeds groter worden. Het duurde tot de 70e minuut voor de 0-2 viel. Op aangeven van Lammers scoorde Thomas met zijn hoofd. Vorige week was hij tegen Willem II ook al trefzeker. Gakpo zorgde in de slotfase voor de 0-3.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
4 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
5 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
9 uur geleden