Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

Tussen april en augustus van dit jaar lukte het PSV ook tien keer op rij een competitiewedstrijd te winnen. Telstar maakte daar eind augustus (0-2) een einde aan. PSV, dat koploper is en nu 9 punten voorsprong heeft op eerste achtervolger Feyenoord, kan volgende week zondag bij FC Utrecht de zegereeks uitbreiden tot elf duels.

In de eerste helft wees lange tijd niets op een moeilijke avond voor PSV. Na een overtreding van Damon Mirani op Guus Til benutte Ricardo Pepi in de 20e minuut een strafschop: 1-0. PSV mocht na ruim een half uur opnieuw aanleggen vanaf elf meter. Die penalty was discutabeler, na een handsbal van Ivan Mensik. Dit keer mocht Ismael Saibari de strafschop nemen en ook hij faalde niet: 2-0. Voor Saibari was het voorlopig zijn laatste duel voor PSV. De middenvelder meldt zich net als ploeggenoot Anass Salah-Eddine maandag bij de Marokkaanse selectie voor deelname aan de Afrika Cup.

Doelpunten

Heracles verkleinde kort voor rust de achterstand, ook uit een strafschop. Dit keer wees scheidsrechter Alex Bos naar de stip na vermeend hands van Mauro Júnior. Jizz Hornkamp scoorde (2-1).

Nadat Dennis Man namens PSV in de beginfase van de tweede helft de lat raakte, maakte Heracles na een uur spelen gelijk. Invaller Mario Engels bediende Luka Kulenovic, die vrij binnen kon schieten. Beide spelers stonden nog geen minuut op het veld.

Joey Veerman zorgde er met een afstandsschot met links, die onder doelman Timo Jansink doorging, voor dat PSV in de 70e minuut toch weer voorkwam: 3-2. Na balverlies van Couhaib Driouech zorgde Hornkamp alweer gauw voor de gelijkmaker. De 4-3 van Guus Til, die de bal in de 81e minuut na voorbereidend werk van Sergiño Dest in het doel kon schuiven, kwam Heracles niet meer te boven.

Meer uit Voetbal

NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

36 minuten geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

2 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

6 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

19 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

23 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

23 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

1 dag geleden