PSV wint in Denemarken wel van FC Kopenhagen
KOPENHAGEN (ANP) - PSV heeft de kwartfinales van de Conference League bereikt. De Eindhovense formatie wist in Denemarken wel te winnen van FC Kopenhagen, 0-4. Op eigen veld was dat eerder niet gelukt, in een wedstrijd die eindigde in een ongekende score van 4-4.
Bij Kopenhagen leidde PSV halverwege al met 2-0. Eran Zahavi opende de score, Mario Götze nam het tweede doelpunt voor zijn rekening. Na de hervatting maakte Zahavi opnieuw een doelpunt. Noni Madueke scoorde in extra tijd ook nog.
Cody Gakpo viel kort na rust geblesseerd uit bij PSV, nadat hij onderuit was geschopt door Denis Vavro. Waarom scheidsrechter William Collum geen rode kaart gaf was een raadsel. Gakpo werd vervangen door Joey Veerman.
Aanvallen
PSV begon, zoals trainer Roger Schmidt had toegezegd, aanvallend aan het duel. Dat leidde al na 10 minuten tot de openingstreffer. Zahavi scoorde, na goed voorbereidend werk van Götze en Érick Gutiérrez.
Nog voor rust liepen de Eindhovenaren verder uit, zonder achterin in noemenswaardige problemen te zijn gekomen. Nu was de Duitser Götze zelf de doelpuntenmaker, op aangeven van zijn landgenoot Philipp Max.
Daarmee verliep het duel in grote lijnen zoals Schmidt dat wilde. Evenals in de thuiswedstrijd speelde PSV voldoende mogelijkheden uit, het verschil was dat achterin deze keer grote fouten werden vermeden. "We mogen geen fouten meer maken op cruciale plekken op het veld", zo had de vertrekkende coach vooraf laten weten.
Ongeveer 10 minuten voor tijd zorgde Zahavi voor de definitieve beslissing. Hij tikte in op aangeven van Ritsu Doan, na een fraai uitgespeelde aanval. De ingevallen Madueke schoot in extra tijd nummer vier er nog in.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
5 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
1 dag geleden