Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint in Denemarken wel van FC Kopenhagen

PSV wint in Denemarken wel van FC Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - PSV heeft de kwartfinales van de Conference League bereikt. De Eindhovense formatie wist in Denemarken wel te winnen van FC Kopenhagen, 0-4. Op eigen veld was dat eerder niet gelukt, in een wedstrijd die eindigde in een ongekende score van 4-4.

Bij Kopenhagen leidde PSV halverwege al met 2-0. Eran Zahavi opende de score, Mario Götze nam het tweede doelpunt voor zijn rekening. Na de hervatting maakte Zahavi opnieuw een doelpunt. Noni Madueke scoorde in extra tijd ook nog.

Cody Gakpo viel kort na rust geblesseerd uit bij PSV, nadat hij onderuit was geschopt door Denis Vavro. Waarom scheidsrechter William Collum geen rode kaart gaf was een raadsel. Gakpo werd vervangen door Joey Veerman.

Aanvallen

PSV begon, zoals trainer Roger Schmidt had toegezegd, aanvallend aan het duel. Dat leidde al na 10 minuten tot de openingstreffer. Zahavi scoorde, na goed voorbereidend werk van Götze en Érick Gutiérrez.

Nog voor rust liepen de Eindhovenaren verder uit, zonder achterin in noemenswaardige problemen te zijn gekomen. Nu was de Duitser Götze zelf de doelpuntenmaker, op aangeven van zijn landgenoot Philipp Max.

Daarmee verliep het duel in grote lijnen zoals Schmidt dat wilde. Evenals in de thuiswedstrijd speelde PSV voldoende mogelijkheden uit, het verschil was dat achterin deze keer grote fouten werden vermeden. "We mogen geen fouten meer maken op cruciale plekken op het veld", zo had de vertrekkende coach vooraf laten weten.

Ongeveer 10 minuten voor tijd zorgde Zahavi voor de definitieve beslissing. Hij tikte in op aangeven van Ritsu Doan, na een fraai uitgespeelde aanval. De ingevallen Madueke schoot in extra tijd nummer vier er nog in.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

1 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

2 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

2 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

17 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

19 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

20 uur geleden