PSV wint in Denemarken wel van FC Kopenhagen
KOPENHAGEN (ANP) - PSV heeft de kwartfinales van de Conference League bereikt. De Eindhovense formatie wist in Denemarken wel te winnen van FC Kopenhagen, 0-4. Op eigen veld was dat eerder niet gelukt, in een wedstrijd die eindigde in een ongekende score van 4-4.
Bij Kopenhagen leidde PSV halverwege al met 2-0. Eran Zahavi opende de score, Mario Götze nam het tweede doelpunt voor zijn rekening. Na de hervatting maakte Zahavi opnieuw een doelpunt. Noni Madueke scoorde in extra tijd ook nog.
Cody Gakpo viel kort na rust geblesseerd uit bij PSV, nadat hij onderuit was geschopt door Denis Vavro. Waarom scheidsrechter William Collum geen rode kaart gaf was een raadsel. Gakpo werd vervangen door Joey Veerman.
Aanvallen
PSV begon, zoals trainer Roger Schmidt had toegezegd, aanvallend aan het duel. Dat leidde al na 10 minuten tot de openingstreffer. Zahavi scoorde, na goed voorbereidend werk van Götze en Érick Gutiérrez.
Nog voor rust liepen de Eindhovenaren verder uit, zonder achterin in noemenswaardige problemen te zijn gekomen. Nu was de Duitser Götze zelf de doelpuntenmaker, op aangeven van zijn landgenoot Philipp Max.
Daarmee verliep het duel in grote lijnen zoals Schmidt dat wilde. Evenals in de thuiswedstrijd speelde PSV voldoende mogelijkheden uit, het verschil was dat achterin deze keer grote fouten werden vermeden. "We mogen geen fouten meer maken op cruciale plekken op het veld", zo had de vertrekkende coach vooraf laten weten.
Ongeveer 10 minuten voor tijd zorgde Zahavi voor de definitieve beslissing. Hij tikte in op aangeven van Ritsu Doan, na een fraai uitgespeelde aanval. De ingevallen Madueke schoot in extra tijd nummer vier er nog in.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
16 minuten geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
14 uur geleden