PSV wint in Denemarken wel van FC Kopenhagen
KOPENHAGEN (ANP) - PSV heeft de kwartfinales van de Conference League bereikt. De Eindhovense formatie wist in Denemarken wel te winnen van FC Kopenhagen, 0-4. Op eigen veld was dat eerder niet gelukt, in een wedstrijd die eindigde in een ongekende score van 4-4.
Bij Kopenhagen leidde PSV halverwege al met 2-0. Eran Zahavi opende de score, Mario Götze nam het tweede doelpunt voor zijn rekening. Na de hervatting maakte Zahavi opnieuw een doelpunt. Noni Madueke scoorde in extra tijd ook nog.
Cody Gakpo viel kort na rust geblesseerd uit bij PSV, nadat hij onderuit was geschopt door Denis Vavro. Waarom scheidsrechter William Collum geen rode kaart gaf was een raadsel. Gakpo werd vervangen door Joey Veerman.
Aanvallen
PSV begon, zoals trainer Roger Schmidt had toegezegd, aanvallend aan het duel. Dat leidde al na 10 minuten tot de openingstreffer. Zahavi scoorde, na goed voorbereidend werk van Götze en Érick Gutiérrez.
Nog voor rust liepen de Eindhovenaren verder uit, zonder achterin in noemenswaardige problemen te zijn gekomen. Nu was de Duitser Götze zelf de doelpuntenmaker, op aangeven van zijn landgenoot Philipp Max.
Daarmee verliep het duel in grote lijnen zoals Schmidt dat wilde. Evenals in de thuiswedstrijd speelde PSV voldoende mogelijkheden uit, het verschil was dat achterin deze keer grote fouten werden vermeden. "We mogen geen fouten meer maken op cruciale plekken op het veld", zo had de vertrekkende coach vooraf laten weten.
Ongeveer 10 minuten voor tijd zorgde Zahavi voor de definitieve beslissing. Hij tikte in op aangeven van Ritsu Doan, na een fraai uitgespeelde aanval. De ingevallen Madueke schoot in extra tijd nummer vier er nog in.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
13 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
18 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden