PSV wint in Denemarken wel van FC Kopenhagen
KOPENHAGEN (ANP) - PSV heeft de kwartfinales van de Conference League bereikt. De Eindhovense formatie wist in Denemarken wel te winnen van FC Kopenhagen, 0-4. Op eigen veld was dat eerder niet gelukt, in een wedstrijd die eindigde in een ongekende score van 4-4.
Bij Kopenhagen leidde PSV halverwege al met 2-0. Eran Zahavi opende de score, Mario Götze nam het tweede doelpunt voor zijn rekening. Na de hervatting maakte Zahavi opnieuw een doelpunt. Noni Madueke scoorde in extra tijd ook nog.
Cody Gakpo viel kort na rust geblesseerd uit bij PSV, nadat hij onderuit was geschopt door Denis Vavro. Waarom scheidsrechter William Collum geen rode kaart gaf was een raadsel. Gakpo werd vervangen door Joey Veerman.
Aanvallen
PSV begon, zoals trainer Roger Schmidt had toegezegd, aanvallend aan het duel. Dat leidde al na 10 minuten tot de openingstreffer. Zahavi scoorde, na goed voorbereidend werk van Götze en Érick Gutiérrez.
Nog voor rust liepen de Eindhovenaren verder uit, zonder achterin in noemenswaardige problemen te zijn gekomen. Nu was de Duitser Götze zelf de doelpuntenmaker, op aangeven van zijn landgenoot Philipp Max.
Daarmee verliep het duel in grote lijnen zoals Schmidt dat wilde. Evenals in de thuiswedstrijd speelde PSV voldoende mogelijkheden uit, het verschil was dat achterin deze keer grote fouten werden vermeden. "We mogen geen fouten meer maken op cruciale plekken op het veld", zo had de vertrekkende coach vooraf laten weten.
Ongeveer 10 minuten voor tijd zorgde Zahavi voor de definitieve beslissing. Hij tikte in op aangeven van Ritsu Doan, na een fraai uitgespeelde aanval. De ingevallen Madueke schoot in extra tijd nummer vier er nog in.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
42 minuten geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
16 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
18 uur geleden