PSV wil opheldering UEFA over Teze en Zahavi
NICOSIA (ANP) - PSV wil van de UEFA opheldering over de gang van zaken rond Jordan Teze en Eran Zahavi. Beide spelers zaten woensdag al met de overige PSV'ers in het vliegtuig voor hun reis naar Cyprus, voor de wedstrijd van donderdag in de Europa League tegen Omonia Nicosia. Kort voor vertrek kregen Teze en Zahavi te horen dat ze niet meemochten omdat ze Cyprus niet in zouden komen.
Beide spelers testten onlangs positief op het coronavirus. Ze zijn daar inmiddels alweer even van hersteld. Teze en Zahavi deden zondag alweer mee in de competitiewedstrijd tegen Vitesse (2-1 verlies). Volgens de UEFA-reglementen mochten ze ook meedoen tegen Omonia Nicosia.
De Cypriotische autoriteiten wilden Teze en Zahavi echter nog geen toegang verlenen. Teze was op het laatste moment toch welkom.
Geen eerlijke competitie
PSV vindt dat op deze manier, als de UEFA wordt overruled door lokale autoriteiten, geen sprake is van een eerlijke competitie. Een woordvoerder bevestigt een bericht van het Eindhovens Dagblad dat PSV naar de UEFA stapt. "We hebben onze visie bij de UEFA neergelegd", meldt hij.
Algemeen directeur Toon Gerbrands zal vrijdag verder op de situatie ingaan en uitleggen welke stappen PSV heeft gezet of nog wil gaan zetten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
3 uur geleden