PSV wil opheldering UEFA over Teze en Zahavi
NICOSIA (ANP) - PSV wil van de UEFA opheldering over de gang van zaken rond Jordan Teze en Eran Zahavi. Beide spelers zaten woensdag al met de overige PSV'ers in het vliegtuig voor hun reis naar Cyprus, voor de wedstrijd van donderdag in de Europa League tegen Omonia Nicosia. Kort voor vertrek kregen Teze en Zahavi te horen dat ze niet meemochten omdat ze Cyprus niet in zouden komen.
Beide spelers testten onlangs positief op het coronavirus. Ze zijn daar inmiddels alweer even van hersteld. Teze en Zahavi deden zondag alweer mee in de competitiewedstrijd tegen Vitesse (2-1 verlies). Volgens de UEFA-reglementen mochten ze ook meedoen tegen Omonia Nicosia.
De Cypriotische autoriteiten wilden Teze en Zahavi echter nog geen toegang verlenen. Teze was op het laatste moment toch welkom.
Geen eerlijke competitie
PSV vindt dat op deze manier, als de UEFA wordt overruled door lokale autoriteiten, geen sprake is van een eerlijke competitie. Een woordvoerder bevestigt een bericht van het Eindhovens Dagblad dat PSV naar de UEFA stapt. "We hebben onze visie bij de UEFA neergelegd", meldt hij.
Algemeen directeur Toon Gerbrands zal vrijdag verder op de situatie ingaan en uitleggen welke stappen PSV heeft gezet of nog wil gaan zetten.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft na afloop van de verloren wedstrijd tegen Guatemala in de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse bond CONCACAF zijn beklag gedaan over racisme. Volgens Brian Tevreden, directeur voetbalzaken van de Surinaamse voetbalbond, hoorden de spelers de gehele wedstrijd "apengeluiden" van het publiek in Guatemala-Stad. Guatemala won het duel met 1-0.
17 minuten geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
23 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
1 dag geleden