PSV wil langer door met trainer Schmidt
EINDHOVEN (ANP) - PSV wil het na dit seizoen aflopende contract van trainer Roger Schmidt verlengen. Technisch manager John de Jong zei dat kort voor de topper tegen Ajax bij ESPN.
"Die intentie is er zeker. We hebben ook goede gesprekken", aldus De Jong. "Aan de andere kant zijn we, aan beide kanten, ook heel ontspannen. We hebben een goede relatie en open communicatie. Die druk zit er dus niet zozeer op. Ik denk wel dat er einde voorjaar duidelijkheid over komt. Wij zijn alleen met deze trainer bezig."
De Jong is niet bang dat, als de onderhandelingen met Schmidt op niets uitlopen, hij naast andere geschikte trainers voor PSV grijpt. "Daar denk ik niet zo heel erg aan. We hebben de intentie met deze trainer verder te gaan, verder kijken we op dit moment niet. Uiteindelijk willen wij met PSV ook verder en omhoog, dat hopen we samen te bereiken."
Concrete belangstelling
Voor middenvelder Ibrahim Sangaré en aanvaller Cody Gakpo is concrete belangstelling, vertelde De Jong verder. De technisch manager is niet bang dat de twee spelers vertrekken. "Mijn wens is, al mag ik dat denk ik niet zeggen, dat hij 26 januari uitgeschakeld wordt en dan het eerste vliegtuig richting Eindhoven neemt", aldus De Jong over Sangaré, die momenteel met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup. "Ik ga er vanuit dat hij terugkomt, maar ik merk in de markt wel dat er veel interesse is voor hem."
Datzelfde geldt dus voor Gakpo. "Al vrij snel was er interesse voor hem. Hij maakte natuurlijk zijn debuut in het Nederlands elftal en speelde daar goed en ook bij PSV goed. Toen kreeg ik al in de gaten dat er veel om hem heen speelde. Dus ik ben wel in gesprek met zijn management. We willen hem graag houden in Eindhoven, zeker deze transferperiode."
Gakpo heeft bij PSV nog een contract tot de zomer van 2025.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
4 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
9 uur geleden