PSV wil bij Rangers stap zetten op weg naar hoofdtoernooi CL
GLASGOW (ANP) - PSV wil dinsdag in de uitwedstrijd tegen Rangers FC een volgende stap zetten op weg naar het hoofdtoernooi van de Champions League. De Eindhovenaren trappen in de play-offs om 21.00 uur Nederlandse tijd af in Schotland. De return in het Philips-stadion is volgende week woensdag.
Trainer Ruud van Nistelrooij heeft voor het belangrijke duel de beschikking over nagenoeg al zijn spelers. De Amerikaanse middenvelder Richard Ledezma is er niet bij. Hij raakte zaterdag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles geblesseerd aan zijn enkel. Voor verdediger Ki-Jana Hoever is geen plaats in de selectie.
PSV bereikte de play-offs dankzij een moeizame zege in de derde voorronde op AS Monaco. Na de 1-1 in Monte Carlo eindigde de return in Eindhoven in 2-2. PSV won vervolgens na verlenging (3-2).
Deelname aan het hoofdtoernooi van de Champions League levert PSV minimaal 35 miljoen euro op. De Brabanders deden vier jaar geleden, onder leiding van coach Mark van Bommel, voor het laatst mee aan de groepsfase van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid eist compensatie van de UEFA nu een rechtbank in de Spaanse hoofdstad een beroep van de Europese voetbalunie, de Spaanse voetbalbond en La Liga heeft afgewezen. Dat gebeurde in een zaak die draait om de oprichting van de Super League, een nieuwe Europese voetbalcompetitie waarvoor onder andere Real Madrid en FC Barcelona grote voorstanders zijn.
5 minuten geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Vinícius Júnior van Real Madrid heeft zijn excuses aangeboden voor zijn gedrag bij zijn wissel tijdens de gewonnen wedstrijd tegen FC Barcelona (2-1) afgelopen zondag. De 25-jarige Braziliaan werd in de 72e minuut door trainer Xabi Alonso naar de kant gehaald en liet duidelijk blijken het hier niet mee eens te zijn.
46 minuten geledenNYON (ANP) - Feyenoord moet op last van de UEFA een deel van de tribunes leeg laten tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd in de Europa League, op 27 november tegen het Schotse Celtic. De Europese voetbalunie bestraft de Rotterdamse club daarmee, omdat fans tijdens het duel met het Griekse Panathinaikos vuurwerk hebben afgestoken en gangpaden blokkeerden.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse heeft in haar afscheidswedstrijd tegen Canada (1-0-winst) nog een laatste keer genoten in het shirt van Oranje. "Ik heb echt genoten van het spel. We stuurden ze van het kastje naar de muur en ik was daar onderdeel van. Dat is wel heel lekker. En ik heb ook genoten van wat er allemaal voor me is geregeld. Dat doet de mens wel goed", zei de recordinternational in Nijmegen over onder meer de erehaag en staande ovatie die ze kreeg.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink zag in het oefenduel met Canada al een veel beter Oranje dan afgelopen vrijdag bij zijn debuutwedstrijd tegen Polen (0-0). "Ik heb een Oranje gezien waarvan ik denk: dit is waar we naartoe willen. De kunst is om dat nu uit te bouwen en structureel goed te voetballen", zei de 39-jarige trainer na de 1-0-zege van de voetbalsters in Nijmegen.
14 uur geledenLECCE (ANP) - Napoli heeft de uitwedstrijd tegen Lecce met 1-0 gewonnen. De koploper van de Italiaanse Serie A dankte die zege in de negende speelronde aan een doelpunt van André-Frank Zambo Anguissa, die in de 69e minuut raak kopte. Bij Napoli had Noa Lang voor het eerst een basisplaats. De Nederlandse aanvaller verdween kort na rust met een blessure naar de kant.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in het oefenduel met Canada zijn eerste zege geboekt met de Oranjevrouwen. In zijn tweede interland, die vooral in het teken stond van het afscheid van recordinternational Sherida Spitse, maakte Lynn Wilms het enige doelpunt in Nijmegen: 1-0. Vrijdag speelde Oranje gelijk in Polen (0-0).
16 uur geleden