PSV wil bij AZ recordjacht vervolgen
EINDHOVEN (ANP) - De selectie bij PSV gaat steeds beter beseffen dat het een mooi clubrecord kan breken. De koploper wil zondag ook de uitwedstrijd tegen AZ winnend afsluiten. In dat geval heeft de club de eerste zestien wedstrijden van de Eredivisie gewonnen.
PSV is er voor de tweede keer in geslaagd om in de eerste vijftien competitiewedstrijden van het seizoen geen punten te verliezen. Onder trainer Guus Hiddink won de club in het seizoen 1987-1988 de eerste zeventien duels in de Eredivisie. PSV won die jaargang de Europa Cup 1, de landstitel en de KNVB-beker. "Guus kwam hier laatst een kopje koffie drinken", vertelde trainer Peter Bosz. "Hij maakt zich al zorgen. Nee, zonder gekheid. Hij gunt het ons van harte."
In de hoogste afdelingen van de 55 bij de UEFA aangesloten landen is er geen andere club nog foutloos in de competitie. Virtus Acquaviva uit San Marino ging afgelopen weekend onderuit na elf overwinningen. In de hoogste divisies van alle bij de FIFA aangesloten landen zijn alleen Arkadag uit Turkmenistan (22) en Kasuka uit Brunei (16) met een langere zegereeks aan het seizoen begonnen.
Topscorer De Jong
De laatste nederlaag van PSV in de Eredivisie dateert van 24 januari, toen FC Emmen met 1-0 te sterk was. De club uit Eindhoven is inmiddels 31 competitiewedstrijden ongeslagen. PSV scoorde in 2023 al 99 keer in de Eredivisie. De Eindhovenaren maakten alleen in 1987 (110 treffers) en 1995 (107) meer competitiedoelpunten in een jaar.
Luuk de Jong is met 118 treffers nog een doelpunt verwijderd van het totaal van Coen Dillen, die met 119 treffers tweede staat op de eeuwige topscorerslijst van PSV in de Eredivisie. Willy van der Kuijlen maakte 308 competitietreffers voor de club uit Eindhoven.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
11 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
17 uur geleden