PSV wil aanvaller Simons langer in Eindhoven houden
EINDHOVEN (ANP) - PSV wil er veel aan doen om Xavi Simons ook volgend seizoen nog in Eindhoven te laten voetballen. De 19-jarige aanvaller ondertekende vorig jaar zomer een contract tot 2027 bij de Eindhovenaren. In de verbintenis is echter een clausule opgenomen dat zijn vorige werkgever Paris Saint-Germain hem voor 12 miljoen euro terug kan halen.
"Ik vind hem een exceptionele speler. Hij staat er in topwedstrijden en is een sterkhouder van ons. Het is geweldig dat een jongen van 19 jaar dat nu al is bij ons", zei Van Nistelrooij dinsdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de bekerwedstrijd van woensdag tegen FC Emmen. "Hij heeft gekozen voor PSV om zich te ontwikkelen en dat gaat tot dusver boven verwachting, maar ik ben nog niet klaar met hem. Er zit nog meer rek in."
PSV wil de komende tijd naar de bestaande clausule in het contract kijken, vertelde Van Nistelrooij. "We zien Simons als 'key player' in de opbouw van dit PSV. Mede daarom wordt er ook met hem en zijn management gesproken over verlenging. We moeten kijken hoe zich dat ontwikkelt. Ik ben wel positief gestemd dat daar een verlenging uitkomt."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een zege bij Levante (0-2) de koppositie in Spanje veroverd. Alejandro Grimaldo en Giuliano Simeone scoorden voor de ploeg van trainer Diego Simeone. FC Barcelona heeft 1 punt minder en kan Atlético zaterdagavond weer voorbijgaan bij een overwinning op Alavés.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester United is door een nederlaag bij Chelsea nog verder in de problemen geraakt. De nummer 16 van de Premier League speelde op Stamford Bridge een goede eerste helft, maar verloor met 2-0. Oud-Ajacied Lisandro Martínez benadeelde United door na een uur spelen in een paar minuten twee gele kaarten te pakken en een strafschop te veroorzaken.
36 minuten geledenWAREGEM (ANP) - Club Brugge kan met een goed gevoel richting Eindhoven voor de ontmoeting woensdag met PSV in de Champions League. De Belgische topploeg won vrijdag de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem in de hoogste divisie. Het werd 4-2 voor de club van trainer Ivan Leko.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.
17 uur geledenLE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
1 dag geleden