Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wervelt langs FC Groningen en boekt ruime zege

PSV wervelt langs FC Groningen en boekt ruime zege

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste thuisoverwinning van het seizoen behaald. Na de 2-2 in de openingsspeelronde tegen Fortuna Sittard, wist het elftal van trainer Peter Bosz voor eigen publiek wel te winnen van FC Groningen. Het spectaculaire duel, met vooral in de eerste helft kansen over en weer, eindigde in 5-1.

PSV, dat een gretige en sterke indruk maakte maar voor rust defensief soms kwetsbaar oogde, passeerde dankzij de zege FC Groningen op de ranglijst. De Eindhovenaren hebben na drie speelronden 7 punten en FC Groningen staat op 6 punten. PSV is de gedeelde nummer 2 op de ranglijst en FC Groningen neemt nu de vierde plaats in.

De supporters in het Philips Stadion hoefden zich voor rust geen moment te vervelen. FC Groningen had al in de tweede minuut op voorsprong kunnen komen, maar Thom van Bergen wist net niet te scoren. In de negende minuut had het elftal van trainer Dick Lukkien wel succes. Na een inspeelpass van doelman Etienne Vaessen richting het middenveld, was PSV-middenvelder Kodai Sano te gretig met instappen. FC Groningen profiteerde van de overtalsituatie. Brynjólfur Willumsson schoot beheerst raak: 0-1.

Achterlijn

PSV kwam vrijwel direct langszij. Rechtsback Jorg Schreuders van FC Groningen had totaal geen vat op de snelle Ruben van Bommel, wiens voorzet via Thijmen Blokzijl in het doel ging: 1-1.

In de 35e minuut kwam ook de 2-1 bij Van Bommel vandaan, die Schreuders opnieuw makkelijk passeerde en vanaf de achterlijn voor kon geven. Ivan Perisic scoorde: 2-1. PSV liep nog voor rust verder uit. Ricardo Pepi benutte een strafschop die was gegeven na een overtreding van Mark Csinger op Guus Til (3-1).

Halverwege

Lukkien haalde halverwege Schreuders naar de kant voor Marco Rente, om Van Bommel beter te proberen af te stoppen. Rente moest in de 54e minuut echter alweer naar de kant, met een op het oog zware blessure. Nikolas Brandis verving hem.

Op het moment dat Rente voor de blessurebehandeling naast het veld lag, maakte Perisic de 4-1. FC Groningen kwam in tegenstelling tot de eerste helft niet meer aan counteren toe en zag Sergiño Dest in de 56e minuut de 5-1 maken. In de slotfase maakten verdedigers Filip Kostić en Lutsharel Geertruida hun debuut voor PSV.

PSV deed met de ruime zege en het veldspel vertrouwen op voor de komende twee competitiewedstrijden, uit tegen FC Utrecht (30 augustus) en uit tegen Ajax (5 september).

Meer uit Voetbal

Cambuur - Feyenoord onderbroken na vuurwerkactie bezoekende fans

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.

11 minuten geleden
Feyenoord begint met ongewijzigde ploeg tegen SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met dezelfde opstelling als vorige week tegen Go Ahead Eagles (2-2) aan de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Voor trainer Giovanni van Bronckhorst is de teleurstellende uitslag geen reden om een van zijn basisspelers te vervangen.

54 minuten geleden
Lille rekent op transfer van Bouaddi naar Manchester City

LILLE (ANP) - Ayyoub Bouaddi is bijna speler van Manchester City. "We zijn nagenoeg akkoord over zijn transfer", bevestigde technisch directeur Sylvain Armand van Lille het aanstaande vertrek van zijn sterspeler.

59 minuten geleden
Noordse landen zeggen vertrouwen in FIFA-voorzitter Infantino op

HELSINKI (ANP/RTR) - Denemarken, Finland, IJsland, Noorwegen, Zweden en de Faeröer hebben het vertrouwen in voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA opgezegd. De Noordse landen steunen in een zeldzame gezamenlijke verklaring de lijn van de Europese voetbalbond UEFA, die oproept tot bestuurlijke hervormingen bij de FIFA na het inmiddels ingetrokken investeringsplan van Infantino.

1 uur geleden
PSV-fans zwaaien naar Bayern München vertrokken Saibari uit

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari heeft zondag officieel afscheid genomen van PSV. De 25-jarige spelmaker werd voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen FC Groningen luid toegezongen in het Philips Stadion. Saibari liep een ereronde om de fans te bedanken.

3 uur geleden
Ongeslagen Go Ahead bezorgt ADO Den Haag derde nederlaag op rij

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles is na drie wedstrijden nog ongeslagen in de Eredivisie. De formatie van trainer Joseph Oosting was in de eigen Adelaarshorst met 3-1 te sterk voor het gepromoveerde ADO Den Haag.

3 uur geleden
PSV begint tegen FC Groningen met Sano en Fernandez

EINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen FC Groningen in de Eredivisie met Kodai Sano en Noah Fernandez in het basiselftal. De twee middenvelders nemen, in vergelijking met het uitduel met Excelsior van vorige week, de plaatsen in van Joey Veerman en Paul Wanner.

4 uur geleden