Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV werkt tegen tiental Heracles aan doelsaldo en nadert record

PSV werkt tegen tiental Heracles aan doelsaldo en nadert record

ALMELO (ANP) - PSV heeft in aanloop naar de belangrijke wedstrijd tegen RC Lens in de Champions League veel vertrouwen opgedaan. De Eindhovenaren scoorden in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo liefst zes keer (0-6) en verstevigden daarmee de koppositie. PSV is na elf duels nog zonder puntenverlies in de Eredivisie en heeft een doelsaldo van 41-5.

Deze eeuw zette PSV in de competitie één keer een langere reeks met zeges neer. In het seizoen 2018/2019 won de club, die toen onder leiding stond van trainer Mark van Bommel, de eerste dertien duels. PSV moest toen de titel uiteindelijk aan Ajax laten.

Heracles, dat uit de laatste vier duels maar 1 punt pakte, stond vanaf het begin onder druk. Luuk de Jong kreeg na een kwartier de eerste grote kans. De spits schoot de bal tegen keeper Michael Brouwer aan. De Jong had halverwege de eerste helft toch succes. Hij benutte een strafschop, die was gegeven na een tackle van Justin Hoogma op de enkel van Guus Til. Aanvoerder Hoogma kreeg een rode kaart, waarmee de spanning nog meer uit het duel verdween.

Kieft

Voor De Jong was het zijn 158e doelpunt in de Eredivisie, waarmee hij nu naast Wim Kieft op de gedeelde elfde plek staat van de topscorerslijst van de Eredivisie. Cor van der Gijp is tiende met 162 doelpunten. De Jong had bij PSV voor het duel met Heracles vijf van zijn dertien genomen strafschoppen gemist.

Heracles leek de schade tot de rust te beperken, maar kort voor tijd schoof middenvelder Jerdy Schouten de tweede treffer binnen.

Schouten

Trainer Peter Bosz wisselde Schouten in de rust. Zijn vervanger Ismael Saibari moest zich na enkele minuten alweer laten vervangen met een blessure aan zijn oog. Malik Tillman, die de plek van Saibari overnam, scoorde in de 65e minuut. PSV liet het daar niet bij en werkte verder aan het doelsaldo. Verdediger André Ramalho zorgde halverwege de tweede helft voor het vierde doelpunt en Til en invaller Ricardo Pepi waren eveneens trefzeker (0-6).

Alleen in de seizoenen 1987/1988 (49 doelpunten) en 1999/2000 (46 doelpunten) was PSV minstens zo vaak trefzeker in zijn eerste elf competitieduels.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

4 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

5 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

6 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

7 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

7 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

9 uur geleden