PSV werkt tegen tiental Heracles aan doelsaldo en nadert record
ALMELO (ANP) - PSV heeft in aanloop naar de belangrijke wedstrijd tegen RC Lens in de Champions League veel vertrouwen opgedaan. De Eindhovenaren scoorden in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo liefst zes keer (0-6) en verstevigden daarmee de koppositie. PSV is na elf duels nog zonder puntenverlies in de Eredivisie en heeft een doelsaldo van 41-5.
Deze eeuw zette PSV in de competitie één keer een langere reeks met zeges neer. In het seizoen 2018/2019 won de club, die toen onder leiding stond van trainer Mark van Bommel, de eerste dertien duels. PSV moest toen de titel uiteindelijk aan Ajax laten.
Heracles, dat uit de laatste vier duels maar 1 punt pakte, stond vanaf het begin onder druk. Luuk de Jong kreeg na een kwartier de eerste grote kans. De spits schoot de bal tegen keeper Michael Brouwer aan. De Jong had halverwege de eerste helft toch succes. Hij benutte een strafschop, die was gegeven na een tackle van Justin Hoogma op de enkel van Guus Til. Aanvoerder Hoogma kreeg een rode kaart, waarmee de spanning nog meer uit het duel verdween.
Kieft
Voor De Jong was het zijn 158e doelpunt in de Eredivisie, waarmee hij nu naast Wim Kieft op de gedeelde elfde plek staat van de topscorerslijst van de Eredivisie. Cor van der Gijp is tiende met 162 doelpunten. De Jong had bij PSV voor het duel met Heracles vijf van zijn dertien genomen strafschoppen gemist.
Heracles leek de schade tot de rust te beperken, maar kort voor tijd schoof middenvelder Jerdy Schouten de tweede treffer binnen.
Schouten
Trainer Peter Bosz wisselde Schouten in de rust. Zijn vervanger Ismael Saibari moest zich na enkele minuten alweer laten vervangen met een blessure aan zijn oog. Malik Tillman, die de plek van Saibari overnam, scoorde in de 65e minuut. PSV liet het daar niet bij en werkte verder aan het doelsaldo. Verdediger André Ramalho zorgde halverwege de tweede helft voor het vierde doelpunt en Til en invaller Ricardo Pepi waren eveneens trefzeker (0-6).
Alleen in de seizoenen 1987/1988 (49 doelpunten) en 1999/2000 (46 doelpunten) was PSV minstens zo vaak trefzeker in zijn eerste elf competitieduels.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
15 uur geleden