PSV werkt tegen tiental Heracles aan doelsaldo en nadert record
ALMELO (ANP) - PSV heeft in aanloop naar de belangrijke wedstrijd tegen RC Lens in de Champions League veel vertrouwen opgedaan. De Eindhovenaren scoorden in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo liefst zes keer (0-6) en verstevigden daarmee de koppositie. PSV is na elf duels nog zonder puntenverlies in de Eredivisie en heeft een doelsaldo van 41-5.
Deze eeuw zette PSV in de competitie één keer een langere reeks met zeges neer. In het seizoen 2018/2019 won de club, die toen onder leiding stond van trainer Mark van Bommel, de eerste dertien duels. PSV moest toen de titel uiteindelijk aan Ajax laten.
Heracles, dat uit de laatste vier duels maar 1 punt pakte, stond vanaf het begin onder druk. Luuk de Jong kreeg na een kwartier de eerste grote kans. De spits schoot de bal tegen keeper Michael Brouwer aan. De Jong had halverwege de eerste helft toch succes. Hij benutte een strafschop, die was gegeven na een tackle van Justin Hoogma op de enkel van Guus Til. Aanvoerder Hoogma kreeg een rode kaart, waarmee de spanning nog meer uit het duel verdween.
Kieft
Voor De Jong was het zijn 158e doelpunt in de Eredivisie, waarmee hij nu naast Wim Kieft op de gedeelde elfde plek staat van de topscorerslijst van de Eredivisie. Cor van der Gijp is tiende met 162 doelpunten. De Jong had bij PSV voor het duel met Heracles vijf van zijn dertien genomen strafschoppen gemist.
Heracles leek de schade tot de rust te beperken, maar kort voor tijd schoof middenvelder Jerdy Schouten de tweede treffer binnen.
Schouten
Trainer Peter Bosz wisselde Schouten in de rust. Zijn vervanger Ismael Saibari moest zich na enkele minuten alweer laten vervangen met een blessure aan zijn oog. Malik Tillman, die de plek van Saibari overnam, scoorde in de 65e minuut. PSV liet het daar niet bij en werkte verder aan het doelsaldo. Verdediger André Ramalho zorgde halverwege de tweede helft voor het vierde doelpunt en Til en invaller Ricardo Pepi waren eveneens trefzeker (0-6).
Alleen in de seizoenen 1987/1988 (49 doelpunten) en 1999/2000 (46 doelpunten) was PSV minstens zo vaak trefzeker in zijn eerste elf competitieduels.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
2 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
7 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
13 uur geleden