Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV werkt tegen tiental Heracles aan doelsaldo en nadert record

PSV werkt tegen tiental Heracles aan doelsaldo en nadert record

ALMELO (ANP) - PSV heeft in aanloop naar de belangrijke wedstrijd tegen RC Lens in de Champions League veel vertrouwen opgedaan. De Eindhovenaren scoorden in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo liefst zes keer (0-6) en verstevigden daarmee de koppositie. PSV is na elf duels nog zonder puntenverlies in de Eredivisie en heeft een doelsaldo van 41-5.

Deze eeuw zette PSV in de competitie één keer een langere reeks met zeges neer. In het seizoen 2018/2019 won de club, die toen onder leiding stond van trainer Mark van Bommel, de eerste dertien duels. PSV moest toen de titel uiteindelijk aan Ajax laten.

Heracles, dat uit de laatste vier duels maar 1 punt pakte, stond vanaf het begin onder druk. Luuk de Jong kreeg na een kwartier de eerste grote kans. De spits schoot de bal tegen keeper Michael Brouwer aan. De Jong had halverwege de eerste helft toch succes. Hij benutte een strafschop, die was gegeven na een tackle van Justin Hoogma op de enkel van Guus Til. Aanvoerder Hoogma kreeg een rode kaart, waarmee de spanning nog meer uit het duel verdween.

Kieft

Voor De Jong was het zijn 158e doelpunt in de Eredivisie, waarmee hij nu naast Wim Kieft op de gedeelde elfde plek staat van de topscorerslijst van de Eredivisie. Cor van der Gijp is tiende met 162 doelpunten. De Jong had bij PSV voor het duel met Heracles vijf van zijn dertien genomen strafschoppen gemist.

Heracles leek de schade tot de rust te beperken, maar kort voor tijd schoof middenvelder Jerdy Schouten de tweede treffer binnen.

Schouten

Trainer Peter Bosz wisselde Schouten in de rust. Zijn vervanger Ismael Saibari moest zich na enkele minuten alweer laten vervangen met een blessure aan zijn oog. Malik Tillman, die de plek van Saibari overnam, scoorde in de 65e minuut. PSV liet het daar niet bij en werkte verder aan het doelsaldo. Verdediger André Ramalho zorgde halverwege de tweede helft voor het vierde doelpunt en Til en invaller Ricardo Pepi waren eveneens trefzeker (0-6).

Alleen in de seizoenen 1987/1988 (49 doelpunten) en 1999/2000 (46 doelpunten) was PSV minstens zo vaak trefzeker in zijn eerste elf competitieduels.

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

10 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

12 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

12 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

13 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

15 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

19 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden