Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wankelt maar blijft met tien man overeind tegen Sparta

PSV wankelt maar blijft met tien man overeind tegen Sparta

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft met heel veel moeite ook het achtste duel in de Eredivisie gewonnen. De koploper speelde nagenoeg de hele tweede helft met tien man na een rode kaart van Matteo Dams. Toch werd Sparta Rotterdam met 2-1 verslagen.

Tobias Lauritsen schoot Sparta op voorsprong. PSV kwam op gelijk hoogte nadat de ongelukkige Arno Verschueren een schot van Olivier Boscagli van richting had veranderd. Luuk de Jong tekende vlak voor rust voor een fraaie 2-1.

Dams kreeg een rode kaart voor het neerhalen van de doorgebroken Camile Neghli. PSV verloor ook De Jong, die met een hoofdwond van het veld moest. PSV wankelde vooral in de slotfase. Invaller Shunsuke Mito miste in blessuretijd een grote kans. Vervolgens voorkwam doelman Walter Benítez ook nog met een schitterende reflex de gelijkmaker van Rick Meissen. Daarna werd er nog een doelpunt van Mike Eerdhuijzen van Sparta afgekeurd omdat hij nipt buitenspel stond.

Ritme

Trainer Peter Bosz eiste dinsdag na het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1) in de Champions League dat PSV met net zoveel beleving aan de duels in de Eredivisie zou beginnen. Toch begon de kampioen slap aan de ontmoeting met Sparta, dat onder trainer Jeroen Rijsdijk meer punten in uitduels dan in thuiswedstrijden pakt. Lauritsen profiteerde in de tiende minuut, op slim aangeven van Verschueren.

PSV had even tijd nodig om in het juiste ritme te komen, zonder de geblesseerde Jerdy Schouten en Joey Veerman op het middenveld. Bosz had Mauro Júnior doorgeschoven naar het middenveld en liet Richard Ledezma en Dams als vleugelverdedigers aan de aftrap verschijnen. Hij vond dat Noa Lang en Rick Karsdorp nog niet klaar waren voor een basisplaats. Ivan Perisic kreeg als rechtsbuiten de voorkeur boven Johan Bakayoko.

PSV kwam in de 34e minuut op gelijke hoogte toen Boscagli via Verschueren raakschoot (1-1). De verdediger speelde drie minuten later ook De Jong aan en zag de spits de bal met de buitenkant van zijn voet prachtig het doel inschieten (2-1). Een domme actie en rode kaart voor Dams brachten PSV in de problemen. Bosz wisselde in de slotfase Ismael Saibari voor de meer verdedigend ingestelde Armando Obispo. Het duel bleef tot de laatste minuut spannend, ook omdat Guus Til in de slotfase op de lat schoot namens PSV en Sparta grote kansen op de gelijkmaker bleef missen.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

2 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

2 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

3 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

7 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

8 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

8 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

8 uur geleden