PSV wankelt maar blijft met tien man overeind tegen Sparta
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft met heel veel moeite ook het achtste duel in de Eredivisie gewonnen. De koploper speelde nagenoeg de hele tweede helft met tien man na een rode kaart van Matteo Dams. Toch werd Sparta Rotterdam met 2-1 verslagen.
Tobias Lauritsen schoot Sparta op voorsprong. PSV kwam op gelijk hoogte nadat de ongelukkige Arno Verschueren een schot van Olivier Boscagli van richting had veranderd. Luuk de Jong tekende vlak voor rust voor een fraaie 2-1.
Dams kreeg een rode kaart voor het neerhalen van de doorgebroken Camile Neghli. PSV verloor ook De Jong, die met een hoofdwond van het veld moest. PSV wankelde vooral in de slotfase. Invaller Shunsuke Mito miste in blessuretijd een grote kans. Vervolgens voorkwam doelman Walter Benítez ook nog met een schitterende reflex de gelijkmaker van Rick Meissen. Daarna werd er nog een doelpunt van Mike Eerdhuijzen van Sparta afgekeurd omdat hij nipt buitenspel stond.
Ritme
Trainer Peter Bosz eiste dinsdag na het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1) in de Champions League dat PSV met net zoveel beleving aan de duels in de Eredivisie zou beginnen. Toch begon de kampioen slap aan de ontmoeting met Sparta, dat onder trainer Jeroen Rijsdijk meer punten in uitduels dan in thuiswedstrijden pakt. Lauritsen profiteerde in de tiende minuut, op slim aangeven van Verschueren.
PSV had even tijd nodig om in het juiste ritme te komen, zonder de geblesseerde Jerdy Schouten en Joey Veerman op het middenveld. Bosz had Mauro Júnior doorgeschoven naar het middenveld en liet Richard Ledezma en Dams als vleugelverdedigers aan de aftrap verschijnen. Hij vond dat Noa Lang en Rick Karsdorp nog niet klaar waren voor een basisplaats. Ivan Perisic kreeg als rechtsbuiten de voorkeur boven Johan Bakayoko.
PSV kwam in de 34e minuut op gelijke hoogte toen Boscagli via Verschueren raakschoot (1-1). De verdediger speelde drie minuten later ook De Jong aan en zag de spits de bal met de buitenkant van zijn voet prachtig het doel inschieten (2-1). Een domme actie en rode kaart voor Dams brachten PSV in de problemen. Bosz wisselde in de slotfase Ismael Saibari voor de meer verdedigend ingestelde Armando Obispo. Het duel bleef tot de laatste minuut spannend, ook omdat Guus Til in de slotfase op de lat schoot namens PSV en Sparta grote kansen op de gelijkmaker bleef missen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
6 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
17 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden