Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wankelt maar blijft met tien man overeind tegen Sparta

PSV wankelt maar blijft met tien man overeind tegen Sparta

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft met heel veel moeite ook het achtste duel in de Eredivisie gewonnen. De koploper speelde nagenoeg de hele tweede helft met tien man na een rode kaart van Matteo Dams. Toch werd Sparta Rotterdam met 2-1 verslagen.

Tobias Lauritsen schoot Sparta op voorsprong. PSV kwam op gelijk hoogte nadat de ongelukkige Arno Verschueren een schot van Olivier Boscagli van richting had veranderd. Luuk de Jong tekende vlak voor rust voor een fraaie 2-1.

Dams kreeg een rode kaart voor het neerhalen van de doorgebroken Camile Neghli. PSV verloor ook De Jong, die met een hoofdwond van het veld moest. PSV wankelde vooral in de slotfase. Invaller Shunsuke Mito miste in blessuretijd een grote kans. Vervolgens voorkwam doelman Walter Benítez ook nog met een schitterende reflex de gelijkmaker van Rick Meissen. Daarna werd er nog een doelpunt van Mike Eerdhuijzen van Sparta afgekeurd omdat hij nipt buitenspel stond.

Ritme

Trainer Peter Bosz eiste dinsdag na het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1) in de Champions League dat PSV met net zoveel beleving aan de duels in de Eredivisie zou beginnen. Toch begon de kampioen slap aan de ontmoeting met Sparta, dat onder trainer Jeroen Rijsdijk meer punten in uitduels dan in thuiswedstrijden pakt. Lauritsen profiteerde in de tiende minuut, op slim aangeven van Verschueren.

PSV had even tijd nodig om in het juiste ritme te komen, zonder de geblesseerde Jerdy Schouten en Joey Veerman op het middenveld. Bosz had Mauro Júnior doorgeschoven naar het middenveld en liet Richard Ledezma en Dams als vleugelverdedigers aan de aftrap verschijnen. Hij vond dat Noa Lang en Rick Karsdorp nog niet klaar waren voor een basisplaats. Ivan Perisic kreeg als rechtsbuiten de voorkeur boven Johan Bakayoko.

PSV kwam in de 34e minuut op gelijke hoogte toen Boscagli via Verschueren raakschoot (1-1). De verdediger speelde drie minuten later ook De Jong aan en zag de spits de bal met de buitenkant van zijn voet prachtig het doel inschieten (2-1). Een domme actie en rode kaart voor Dams brachten PSV in de problemen. Bosz wisselde in de slotfase Ismael Saibari voor de meer verdedigend ingestelde Armando Obispo. Het duel bleef tot de laatste minuut spannend, ook omdat Guus Til in de slotfase op de lat schoot namens PSV en Sparta grote kansen op de gelijkmaker bleef missen.

Meer uit Voetbal

Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

12 minuten geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

17 minuten geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

44 minuten geleden
Speler Saudi-Arabië slachtoffer diefstal paspoort in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.

3 uur geleden
Curaçao begint met bondscoach Advocaat aan voorbereiding WK

NOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.

4 uur geleden
Emegha kan WK met Oranje vergeten, zestal traint in Zeist

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.

5 uur geleden
Spanje zonder Real Madrid-verdediger Huijsen naar WK

MADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.

5 uur geleden