Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wankelt maar blijft met tien man overeind tegen Sparta

PSV wankelt maar blijft met tien man overeind tegen Sparta

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft met heel veel moeite ook het achtste duel in de Eredivisie gewonnen. De koploper speelde nagenoeg de hele tweede helft met tien man na een rode kaart van Matteo Dams. Toch werd Sparta Rotterdam met 2-1 verslagen.

Tobias Lauritsen schoot Sparta op voorsprong. PSV kwam op gelijk hoogte nadat de ongelukkige Arno Verschueren een schot van Olivier Boscagli van richting had veranderd. Luuk de Jong tekende vlak voor rust voor een fraaie 2-1.

Dams kreeg een rode kaart voor het neerhalen van de doorgebroken Camile Neghli. PSV verloor ook De Jong, die met een hoofdwond van het veld moest. PSV wankelde vooral in de slotfase. Invaller Shunsuke Mito miste in blessuretijd een grote kans. Vervolgens voorkwam doelman Walter Benítez ook nog met een schitterende reflex de gelijkmaker van Rick Meissen. Daarna werd er nog een doelpunt van Mike Eerdhuijzen van Sparta afgekeurd omdat hij nipt buitenspel stond.

Ritme

Trainer Peter Bosz eiste dinsdag na het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1) in de Champions League dat PSV met net zoveel beleving aan de duels in de Eredivisie zou beginnen. Toch begon de kampioen slap aan de ontmoeting met Sparta, dat onder trainer Jeroen Rijsdijk meer punten in uitduels dan in thuiswedstrijden pakt. Lauritsen profiteerde in de tiende minuut, op slim aangeven van Verschueren.

PSV had even tijd nodig om in het juiste ritme te komen, zonder de geblesseerde Jerdy Schouten en Joey Veerman op het middenveld. Bosz had Mauro Júnior doorgeschoven naar het middenveld en liet Richard Ledezma en Dams als vleugelverdedigers aan de aftrap verschijnen. Hij vond dat Noa Lang en Rick Karsdorp nog niet klaar waren voor een basisplaats. Ivan Perisic kreeg als rechtsbuiten de voorkeur boven Johan Bakayoko.

PSV kwam in de 34e minuut op gelijke hoogte toen Boscagli via Verschueren raakschoot (1-1). De verdediger speelde drie minuten later ook De Jong aan en zag de spits de bal met de buitenkant van zijn voet prachtig het doel inschieten (2-1). Een domme actie en rode kaart voor Dams brachten PSV in de problemen. Bosz wisselde in de slotfase Ismael Saibari voor de meer verdedigend ingestelde Armando Obispo. Het duel bleef tot de laatste minuut spannend, ook omdat Guus Til in de slotfase op de lat schoot namens PSV en Sparta grote kansen op de gelijkmaker bleef missen.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

9 minuten geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

11 minuten geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

1 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

1 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

6 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

7 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

7 uur geleden