Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wacht precies zestien jaar op uitzege in hoofdtoernooi CL

PSV wacht precies zestien jaar op uitzege in hoofdtoernooi CL

SEVILLA (ANP) - PSV hoopt in Sevilla voor het eerst in zestien jaar weer een uitwedstrijd te winnen in het hoofdtoernooi van de Champions League. De laatste keer dat dat lukte was op 27 november 2007, bij CSKA Moskou: 0-1. De Peruviaan Jefferson Farfán, die inmiddels 39 jaar is, maakte toen het doelpunt.

In het seizoen 2008/2009 deed PSV ook mee aan de Champions League. De uitwedstrijden tegen Liverpool (3-1), Olympique Marseille (3-0) en Atlético Madrid (2-1) gingen allemaal verloren.

Het duurde daarna tot het seizoen 2015/2016 voordat de Eindhovenaren de poulefase van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams weer bereikten. PSV verloor van CSKA Moskou (3-2) en VfL Wolfsburg (2-0) en speelde gelijk (0-0) bij Manchester United. De uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales eindigde ook in 0-0.

Lens

Een jaar later (2016/2017) verloor PSV in het hoofdtoernooi van Bayern München (4-1) en Atlético Madrid (2-0) en werd een punt gepakt bij FK Rostov (2-2). In het seizoen 2018/2019 lukte het PSV, onder leiding van trainer Mark van Bommel, ook niet om een uitwedstrijd in de Champions League te winnen: 4-0 bij FC Barcelona, 2-1 bij Tottenham Hotspur en 1-1 bij Internazionale.

PSV moest daarna wachten tot dit seizoen op de volgende deelname. De ploeg van coach Peter Bosz verloor in september met 4-0 bij Arsenal en speelde vorige maand bij RC Lens met 1-1 gelijk.

Achtste finales

PSV won dus vijftien keer op rij geen uitwedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Eindhovenaren maakten drie weken terug, met een thuiszege op RC Lens (1-0), een einde aan een reeks van zeventien duels zonder overwinning in de poulefase van de Champions League.

Bij een zege op Sevilla kan de koploper van de Eredivisie zich al plaatsen voor de achtste finales. Arsenal moet dan later op woensdag Lens verslaan. Sevilla en PSV trappen om 18.45 uur af.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

3 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

3 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

3 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

4 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

6 uur geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

6 uur geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

6 uur geleden