
PSV wacht precies zestien jaar op uitzege in hoofdtoernooi CL
SEVILLA (ANP) - PSV hoopt in Sevilla voor het eerst in zestien jaar weer een uitwedstrijd te winnen in het hoofdtoernooi van de Champions League. De laatste keer dat dat lukte was op 27 november 2007, bij CSKA Moskou: 0-1. De Peruviaan Jefferson Farfán, die inmiddels 39 jaar is, maakte toen het doelpunt.
In het seizoen 2008/2009 deed PSV ook mee aan de Champions League. De uitwedstrijden tegen Liverpool (3-1), Olympique Marseille (3-0) en Atlético Madrid (2-1) gingen allemaal verloren.
Het duurde daarna tot het seizoen 2015/2016 voordat de Eindhovenaren de poulefase van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams weer bereikten. PSV verloor van CSKA Moskou (3-2) en VfL Wolfsburg (2-0) en speelde gelijk (0-0) bij Manchester United. De uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales eindigde ook in 0-0.
Lens
Een jaar later (2016/2017) verloor PSV in het hoofdtoernooi van Bayern München (4-1) en Atlético Madrid (2-0) en werd een punt gepakt bij FK Rostov (2-2). In het seizoen 2018/2019 lukte het PSV, onder leiding van trainer Mark van Bommel, ook niet om een uitwedstrijd in de Champions League te winnen: 4-0 bij FC Barcelona, 2-1 bij Tottenham Hotspur en 1-1 bij Internazionale.
PSV moest daarna wachten tot dit seizoen op de volgende deelname. De ploeg van coach Peter Bosz verloor in september met 4-0 bij Arsenal en speelde vorige maand bij RC Lens met 1-1 gelijk.
Achtste finales
PSV won dus vijftien keer op rij geen uitwedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Eindhovenaren maakten drie weken terug, met een thuiszege op RC Lens (1-0), een einde aan een reeks van zeventien duels zonder overwinning in de poulefase van de Champions League.
Bij een zege op Sevilla kan de koploper van de Eredivisie zich al plaatsen voor de achtste finales. Arsenal moet dan later op woensdag Lens verslaan. Sevilla en PSV trappen om 18.45 uur af.
Meer uit Voetbal
GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
1 dag geleden