PSV wacht precies zestien jaar op uitzege in hoofdtoernooi CL
SEVILLA (ANP) - PSV hoopt in Sevilla voor het eerst in zestien jaar weer een uitwedstrijd te winnen in het hoofdtoernooi van de Champions League. De laatste keer dat dat lukte was op 27 november 2007, bij CSKA Moskou: 0-1. De Peruviaan Jefferson Farfán, die inmiddels 39 jaar is, maakte toen het doelpunt.
In het seizoen 2008/2009 deed PSV ook mee aan de Champions League. De uitwedstrijden tegen Liverpool (3-1), Olympique Marseille (3-0) en Atlético Madrid (2-1) gingen allemaal verloren.
Het duurde daarna tot het seizoen 2015/2016 voordat de Eindhovenaren de poulefase van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams weer bereikten. PSV verloor van CSKA Moskou (3-2) en VfL Wolfsburg (2-0) en speelde gelijk (0-0) bij Manchester United. De uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales eindigde ook in 0-0.
Lens
Een jaar later (2016/2017) verloor PSV in het hoofdtoernooi van Bayern München (4-1) en Atlético Madrid (2-0) en werd een punt gepakt bij FK Rostov (2-2). In het seizoen 2018/2019 lukte het PSV, onder leiding van trainer Mark van Bommel, ook niet om een uitwedstrijd in de Champions League te winnen: 4-0 bij FC Barcelona, 2-1 bij Tottenham Hotspur en 1-1 bij Internazionale.
PSV moest daarna wachten tot dit seizoen op de volgende deelname. De ploeg van coach Peter Bosz verloor in september met 4-0 bij Arsenal en speelde vorige maand bij RC Lens met 1-1 gelijk.
Achtste finales
PSV won dus vijftien keer op rij geen uitwedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Eindhovenaren maakten drie weken terug, met een thuiszege op RC Lens (1-0), een einde aan een reeks van zeventien duels zonder overwinning in de poulefase van de Champions League.
Bij een zege op Sevilla kan de koploper van de Eredivisie zich al plaatsen voor de achtste finales. Arsenal moet dan later op woensdag Lens verslaan. Sevilla en PSV trappen om 18.45 uur af.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geleden