Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wacht precies zestien jaar op uitzege in hoofdtoernooi CL

PSV wacht precies zestien jaar op uitzege in hoofdtoernooi CL

SEVILLA (ANP) - PSV hoopt in Sevilla voor het eerst in zestien jaar weer een uitwedstrijd te winnen in het hoofdtoernooi van de Champions League. De laatste keer dat dat lukte was op 27 november 2007, bij CSKA Moskou: 0-1. De Peruviaan Jefferson Farfán, die inmiddels 39 jaar is, maakte toen het doelpunt.

In het seizoen 2008/2009 deed PSV ook mee aan de Champions League. De uitwedstrijden tegen Liverpool (3-1), Olympique Marseille (3-0) en Atlético Madrid (2-1) gingen allemaal verloren.

Het duurde daarna tot het seizoen 2015/2016 voordat de Eindhovenaren de poulefase van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams weer bereikten. PSV verloor van CSKA Moskou (3-2) en VfL Wolfsburg (2-0) en speelde gelijk (0-0) bij Manchester United. De uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales eindigde ook in 0-0.

Lens

Een jaar later (2016/2017) verloor PSV in het hoofdtoernooi van Bayern München (4-1) en Atlético Madrid (2-0) en werd een punt gepakt bij FK Rostov (2-2). In het seizoen 2018/2019 lukte het PSV, onder leiding van trainer Mark van Bommel, ook niet om een uitwedstrijd in de Champions League te winnen: 4-0 bij FC Barcelona, 2-1 bij Tottenham Hotspur en 1-1 bij Internazionale.

PSV moest daarna wachten tot dit seizoen op de volgende deelname. De ploeg van coach Peter Bosz verloor in september met 4-0 bij Arsenal en speelde vorige maand bij RC Lens met 1-1 gelijk.

Achtste finales

PSV won dus vijftien keer op rij geen uitwedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Eindhovenaren maakten drie weken terug, met een thuiszege op RC Lens (1-0), een einde aan een reeks van zeventien duels zonder overwinning in de poulefase van de Champions League.

Bij een zege op Sevilla kan de koploper van de Eredivisie zich al plaatsen voor de achtste finales. Arsenal moet dan later op woensdag Lens verslaan. Sevilla en PSV trappen om 18.45 uur af.

Meer uit Voetbal

Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

37 minuten geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

39 minuten geleden
Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

1 uur geleden
Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

2 uur geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

2 uur geleden
Heracles stuurt na degradatie algemeen directeur Toussaint weg

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.

2 uur geleden
Feyenoorder Trauner na rentree niet met Oostenrijk naar WK

WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.

3 uur geleden