Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wacht na gelijkspel bij Lens zeventien duels op rij op zege

PSV wacht na gelijkspel bij Lens zeventien duels op rij op zege

LENS (ANP) - Het is PSV opnieuw niet gelukt om een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League te winnen. De Eindhovenaren moesten in Frankrijk genoegen nemen met een gelijkspel bij RC Lens (1-1). Het elftal van trainer Peter Bosz staat met 2 punten voorlopig laatste in groep B en heeft over twee weken in de thuiswedstrijd tegen Lens een overwinning nodig om uitzicht te houden op het bereiken van de achtste finales.

PSV wacht nu al bijna acht jaar op een overwinning in het hoofdtoernooi van de Champions League. De laatste zege dateert van december 2015, toen CSKA Moskou met 2-1 aan de kant werd gezet. De jaren daarna speelde de Brabantse club nog zeventien wedstrijden in het hoofdtoernooi en die werden allemaal niet gewonnen.

Met negen overtuigende zeges op rij en een doelsaldo van 30-3, ondervindt PSV in de Eredivisie nog weinig tegenstand. In de Champions League lukt het de Eindhovenaren echter niet de tegenstanders hun wil op te leggen. Tegen het sterke Arsenal (4-0) was dat begrijpelijk, maar na de 2-2 tegen Sevilla (dertiende in Spanje) had PSV het ook erg lastig met RC Lens (vijftiende in Frankrijk).

Onrustig en nerveus

PSV werd in de beginfase in stadion Bollaert-Delelis achteruit gedrukt. Het spel van de ploeg van Bosz oogde onrustig en nerveus. PSV moest zich tot halverwege de eerste helft beperken tot tegenhouden tegen het fel en fysiek voetballende Lens en wist daarna voor het eerst zelf de bal wat langer in de ploeg te houden.

Hirving Lozano, die in plaats van de geblesseerde Noa Lang speelde, zorgde in de 27e minuut voor het eerste gevaar van PSV en had bijna direct succes. De Mexicaan kwam vanaf links naar binnen en trapte de bal tegen de paal. Daar bleef het tot de rust bij. RC Lens kreeg ook niet veel kansen.

Hectische slotfase

In de tweede helft lag het initiatief aan het begin wel bij PSV. Lozano had eerst nog geen succes, de andere buitenspeler Johan Bakayoko even later wel. De Belg verraste keeper Brice Samba in de 54e minuut met een geplaatst schot in de linkerhoek (0-1).

PSV gaf de regie alweer vrij rap uit handen. Centrale verdediger André Ramalho liet halverwege de tweede helft Elye Wahi voor hem komen en de spits schoot de bal langs Walter Benítez (1-1).

In een hectische slotfase gingen beide ploegen op zoek naar het winnende doelpunt, maar dat viel niet.

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

7 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

8 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

10 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

10 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

11 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

13 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

13 uur geleden