PSV wacht na gelijkspel bij Lens zeventien duels op rij op zege
LENS (ANP) - Het is PSV opnieuw niet gelukt om een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League te winnen. De Eindhovenaren moesten in Frankrijk genoegen nemen met een gelijkspel bij RC Lens (1-1). Het elftal van trainer Peter Bosz staat met 2 punten voorlopig laatste in groep B en heeft over twee weken in de thuiswedstrijd tegen Lens een overwinning nodig om uitzicht te houden op het bereiken van de achtste finales.
PSV wacht nu al bijna acht jaar op een overwinning in het hoofdtoernooi van de Champions League. De laatste zege dateert van december 2015, toen CSKA Moskou met 2-1 aan de kant werd gezet. De jaren daarna speelde de Brabantse club nog zeventien wedstrijden in het hoofdtoernooi en die werden allemaal niet gewonnen.
Met negen overtuigende zeges op rij en een doelsaldo van 30-3, ondervindt PSV in de Eredivisie nog weinig tegenstand. In de Champions League lukt het de Eindhovenaren echter niet de tegenstanders hun wil op te leggen. Tegen het sterke Arsenal (4-0) was dat begrijpelijk, maar na de 2-2 tegen Sevilla (dertiende in Spanje) had PSV het ook erg lastig met RC Lens (vijftiende in Frankrijk).
Onrustig en nerveus
PSV werd in de beginfase in stadion Bollaert-Delelis achteruit gedrukt. Het spel van de ploeg van Bosz oogde onrustig en nerveus. PSV moest zich tot halverwege de eerste helft beperken tot tegenhouden tegen het fel en fysiek voetballende Lens en wist daarna voor het eerst zelf de bal wat langer in de ploeg te houden.
Hirving Lozano, die in plaats van de geblesseerde Noa Lang speelde, zorgde in de 27e minuut voor het eerste gevaar van PSV en had bijna direct succes. De Mexicaan kwam vanaf links naar binnen en trapte de bal tegen de paal. Daar bleef het tot de rust bij. RC Lens kreeg ook niet veel kansen.
Hectische slotfase
In de tweede helft lag het initiatief aan het begin wel bij PSV. Lozano had eerst nog geen succes, de andere buitenspeler Johan Bakayoko even later wel. De Belg verraste keeper Brice Samba in de 54e minuut met een geplaatst schot in de linkerhoek (0-1).
PSV gaf de regie alweer vrij rap uit handen. Centrale verdediger André Ramalho liet halverwege de tweede helft Elye Wahi voor hem komen en de spits schoot de bal langs Walter Benítez (1-1).
In een hectische slotfase gingen beide ploegen op zoek naar het winnende doelpunt, maar dat viel niet.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
4 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
8 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
9 uur geleden