Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV waarschuwt Ajax en wint Johan Cruijff Schaal

PSV waarschuwt Ajax en wint Johan Cruijff Schaal

AMSTERDAM (ANP) - Noni Madueke heeft PSV na drie jaar weer een prijs bezorgd. De 19-jarige Brit had met twee treffers een groot aandeel in het gewonnen duel met Ajax om de Johan Cruijff Schaal (4-0). De bezoekers gaven een duidelijke waarschuwing af in Amsterdam. Wat hen betreft is deze zege pas het begin van een succesvol voetbaljaar.

Veel wijst er op dat het elftal van trainer Roger Schmidt zich niet zo makkelijk opzij laat zetten als het vorige seizoen, toen het 16 punten moest toegeven op Ajax in de Eredivisie. PSV speelde niet zo dominant als de afgelopen weken tegen Galatasaray en FC Midtjylland, maar counterde vooral voor rust vlijmscherp.

Ajax hoeft zich nog geen grote zorgen te maken. De club is nog niet zo ver als PSV in de voorbereiding en domineerde tot de rode kaart van Nicolás Tagliafico vlak voor rust. Scheidsrechter Björn Kuipers stuurde tijdens zijn laatste wedstrijd de Argentijnse linksback van het veld. Tagliafico gleed wel heel onbesuisd door op het linkerbeen van André Ramalho, een van de aanwinsten van de bezoekers uit Eindhoven.

Rode kaart

Misschien was Tagliafico wel een beetje gefrustreerd door het goede spel van Madueke. De Brit van Nigeriaanse afkomst opende al in de tweede minuut de score, na slap ingrijpen van Tagliafico en Lisandro Martínez. Madueke verdubbelde die voorsprong in de 29e minuut, na een vlijmscherpe counter met inbreng van Marco van Ginkel en Eran Zahavi. Als de Brit zo goed blijft spelen, dan is het helemaal niet ondenkbaar dat er de komende weken nog een Europese topclub voor hem aanklopt. Tussen beide treffers door was vooral Ajax aan de bal. De videoscheidsrechter keurde een gelijkmaker van Sébastien Haller af omdat Dusan Tadic net buitenspel stond.

Bij Ajax ontbrak de kersverse olympisch kampioen Antony, net als de geblesseerde Maarten Stekelenburg, Mohamed Kudus en Perr Schuurs. Edson Álvarez had ook nog geen basisplaats na zijn inspanningen voor Mexico in de Gold Cup. PSV startte op oorlogssterkte, drie dagen voor de return met FC Midtjylland in de derde voorronde van de Champions League.

De rode kaart voor Tagliafico verhoogde niet de amusementswaarde van de wedstrijd die zo leuk was begonnen. Ajax kon niet zo veel meer uitrichten met een man minder. PSV vond het ook wel best maar kwam nog wel op 3-0 door een doelpunt van de ingevallen Yorbe Vertessen. Mario Götze maakte het in de slotminuut allemaal nog erger voor Ajax, dat vijf nationale prijzen op rij had gewonnen.

Meer uit Voetbal

Ajax zonder Traoré, Godts en Bouwman tegen Heracles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga van Ajax kampt met de nodige blessuregevallen in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo van zondag. "Het is een puzzel met de spelers die fit zijn en kunnen starten", zei de coach.

1 uur geleden
NEC laat aanvaller Olden Larsen teruggaan naar Noorwegen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft afscheid genomen van aanvaller Lars Olden Larsen. De 26-jarige Noor vertrekt per direct op huurbasis naar Tromsø IL in zijn geboorteland. De huurperiode loopt tot 1 januari. Er is een optie tot koop opgenomen in de overeenkomst.

3 uur geleden
FC Utrecht start play-offs Europa League met zege op Zrinjski

MOSTAR (ANP) - FC Utrecht is de play-offs om een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League begonnen met een overwinning. In het Bosnische Mostar won de ploeg van trainer Ron Jans met 2-0 van Zrinjski Mostar. De return in Utrecht is volgende week.

15 uur geleden
AZ verrast met uitzege op Levski Sofia in play-offs: 0-2

SOFIA (ANP) - AZ heeft een knappe zege geboekt in de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won in Bulgarije met 2-0 het eerste duel met Levski Sofia. Ibrahim Sadiq en Troy Parrott maakten in het nagenoeg uitverkochte nationale stadion van Sofia de doelpunten. Over een week kan AZ in de return in Alkmaar deelname aan de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi veiligstellen.

15 uur geleden
Ten Hag verwelkomt Franse international Badé bij Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft vlak voor aanvang van de Bundesliga nog een nieuwe speler erbij gekregen bij Bayer Leverkusen. De club presenteerde de Franse international Loïc Badé als aanwinst. De centrale verdediger is voor een bedrag van naar verluidt 20 miljoen euro overgenomen van de Spaanse club Sevilla. Hij heeft een contract van vijf jaar getekend.

18 uur geleden
Engelse voetbalclubs breken met 2,7 miljard euro transferrecord

LONDEN (ANP/RTR) - De Premier League heeft het transferrecord gebroken. Volgens FootballTransfers.com komt het totaalbedrag van deze transferperiode boven de 2,7 miljard euro die in de zomer van 2023 door de Engelse clubs werd uitgegeven. Met de transfer van de Zwitser Noah Okafor van AC Milan naar Leeds United werd het record overschreden. Met deze overgang was 20 miljoen euro gemoeid.

19 uur geleden
International Frimpong weken aan de kant door hamstringblessure

LIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.

21 uur geleden