Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV waarschuwt Ajax en wint Johan Cruijff Schaal

PSV waarschuwt Ajax en wint Johan Cruijff Schaal

AMSTERDAM (ANP) - Noni Madueke heeft PSV na drie jaar weer een prijs bezorgd. De 19-jarige Brit had met twee treffers een groot aandeel in het gewonnen duel met Ajax om de Johan Cruijff Schaal (4-0). De bezoekers gaven een duidelijke waarschuwing af in Amsterdam. Wat hen betreft is deze zege pas het begin van een succesvol voetbaljaar.

Veel wijst er op dat het elftal van trainer Roger Schmidt zich niet zo makkelijk opzij laat zetten als het vorige seizoen, toen het 16 punten moest toegeven op Ajax in de Eredivisie. PSV speelde niet zo dominant als de afgelopen weken tegen Galatasaray en FC Midtjylland, maar counterde vooral voor rust vlijmscherp.

Ajax hoeft zich nog geen grote zorgen te maken. De club is nog niet zo ver als PSV in de voorbereiding en domineerde tot de rode kaart van Nicolás Tagliafico vlak voor rust. Scheidsrechter Björn Kuipers stuurde tijdens zijn laatste wedstrijd de Argentijnse linksback van het veld. Tagliafico gleed wel heel onbesuisd door op het linkerbeen van André Ramalho, een van de aanwinsten van de bezoekers uit Eindhoven.

Rode kaart

Misschien was Tagliafico wel een beetje gefrustreerd door het goede spel van Madueke. De Brit van Nigeriaanse afkomst opende al in de tweede minuut de score, na slap ingrijpen van Tagliafico en Lisandro Martínez. Madueke verdubbelde die voorsprong in de 29e minuut, na een vlijmscherpe counter met inbreng van Marco van Ginkel en Eran Zahavi. Als de Brit zo goed blijft spelen, dan is het helemaal niet ondenkbaar dat er de komende weken nog een Europese topclub voor hem aanklopt. Tussen beide treffers door was vooral Ajax aan de bal. De videoscheidsrechter keurde een gelijkmaker van Sébastien Haller af omdat Dusan Tadic net buitenspel stond.

Bij Ajax ontbrak de kersverse olympisch kampioen Antony, net als de geblesseerde Maarten Stekelenburg, Mohamed Kudus en Perr Schuurs. Edson Álvarez had ook nog geen basisplaats na zijn inspanningen voor Mexico in de Gold Cup. PSV startte op oorlogssterkte, drie dagen voor de return met FC Midtjylland in de derde voorronde van de Champions League.

De rode kaart voor Tagliafico verhoogde niet de amusementswaarde van de wedstrijd die zo leuk was begonnen. Ajax kon niet zo veel meer uitrichten met een man minder. PSV vond het ook wel best maar kwam nog wel op 3-0 door een doelpunt van de ingevallen Yorbe Vertessen. Mario Götze maakte het in de slotminuut allemaal nog erger voor Ajax, dat vijf nationale prijzen op rij had gewonnen.

Meer uit Voetbal

International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

4 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

4 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

5 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

6 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

7 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

16 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

17 uur geleden