PSV waarschuwt Ajax en wint Johan Cruijff Schaal
AMSTERDAM (ANP) - Noni Madueke heeft PSV na drie jaar weer een prijs bezorgd. De 19-jarige Brit had met twee treffers een groot aandeel in het gewonnen duel met Ajax om de Johan Cruijff Schaal (4-0). De bezoekers gaven een duidelijke waarschuwing af in Amsterdam. Wat hen betreft is deze zege pas het begin van een succesvol voetbaljaar.
Veel wijst er op dat het elftal van trainer Roger Schmidt zich niet zo makkelijk opzij laat zetten als het vorige seizoen, toen het 16 punten moest toegeven op Ajax in de Eredivisie. PSV speelde niet zo dominant als de afgelopen weken tegen Galatasaray en FC Midtjylland, maar counterde vooral voor rust vlijmscherp.
Ajax hoeft zich nog geen grote zorgen te maken. De club is nog niet zo ver als PSV in de voorbereiding en domineerde tot de rode kaart van Nicolás Tagliafico vlak voor rust. Scheidsrechter Björn Kuipers stuurde tijdens zijn laatste wedstrijd de Argentijnse linksback van het veld. Tagliafico gleed wel heel onbesuisd door op het linkerbeen van André Ramalho, een van de aanwinsten van de bezoekers uit Eindhoven.
Rode kaart
Misschien was Tagliafico wel een beetje gefrustreerd door het goede spel van Madueke. De Brit van Nigeriaanse afkomst opende al in de tweede minuut de score, na slap ingrijpen van Tagliafico en Lisandro Martínez. Madueke verdubbelde die voorsprong in de 29e minuut, na een vlijmscherpe counter met inbreng van Marco van Ginkel en Eran Zahavi. Als de Brit zo goed blijft spelen, dan is het helemaal niet ondenkbaar dat er de komende weken nog een Europese topclub voor hem aanklopt. Tussen beide treffers door was vooral Ajax aan de bal. De videoscheidsrechter keurde een gelijkmaker van Sébastien Haller af omdat Dusan Tadic net buitenspel stond.
Bij Ajax ontbrak de kersverse olympisch kampioen Antony, net als de geblesseerde Maarten Stekelenburg, Mohamed Kudus en Perr Schuurs. Edson Álvarez had ook nog geen basisplaats na zijn inspanningen voor Mexico in de Gold Cup. PSV startte op oorlogssterkte, drie dagen voor de return met FC Midtjylland in de derde voorronde van de Champions League.
De rode kaart voor Tagliafico verhoogde niet de amusementswaarde van de wedstrijd die zo leuk was begonnen. Ajax kon niet zo veel meer uitrichten met een man minder. PSV vond het ook wel best maar kwam nog wel op 3-0 door een doelpunt van de ingevallen Yorbe Vertessen. Mario Götze maakte het in de slotminuut allemaal nog erger voor Ajax, dat vijf nationale prijzen op rij had gewonnen.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
23 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
1 dag geleden