PSV-voetballer Madueke krijgt boete voor vals rijbewijs
EINDHOVEN (ANP) - PSV-voetballer Noni Madueke is maandag door de rechtbank in Eindhoven veroordeeld tot een voorwaardelijk taakstraf van 120 uur en een geldboete van 1.000 euro omdat hij eind vorig jaar in Eindhoven reed met een vals Engels rijbewijs.
Madueke heeft geen rijbewijs en droeg het valse document bij zich voor het geval hij zou worden aangehouden. Destijds kreeg hij al een boete van 370 euro opgelegd. Hij was ook aangeklaagd voor het hebben van een vals identiteitsbewijs, maar dat was volgens de rechter niet aan de orde.
Waarom hij eind december in de auto stapte werd niet duidelijk tijdens de zitting van de politierechter, omdat de zaak tegen de 20-jarige voetballer achter gesloten deuren werd behandeld.
Dat gebeurde op verzoek van de advocaat van de voetballer. De rechter willigde dat verzoek in omdat "openbaarheid een goede rechtspleging ernstig zou schenden." Ook de persoonlijke levenssfeer en de jonge leeftijd van de verdachte was reden om de zaak in het geheim te behandelen. Alleen Madueke zelf, de tolk, de vader van de verdachte en zijn advocaat mochten bij de zitting zijn.
De rechter matigde de straf van Madueke vanwege zijn jonge leeftijd en omdat hij door zijn bekendheid en de publiciteit rond deze zaak volgens haar al deels gestraft is.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
8 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
10 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
10 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
13 uur geleden