PSV viert simpele zege op weg naar kraker tegen Borussia Dortmund
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft niet met krachten hoeven smijten in aanloop naar de thuiswedstrijd van komende dinsdag tegen Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League. De koploper van de Eredivisie trof met Heracles Almelo een ideale tegenstander in het Philips-stadion en zegevierde eenvoudig met 2-0.
PSV speelde al na 13 minuten met een man meer. Bryan Limbombe had waarschijnlijk niet de intentie om Luuk de Jong zwaar te blesseren. Maar hij zette de noppen van een schoen wel in de rechterenkel van de spits. Rode kaart, oordeelde arbiter Ingmar Oostrom. De videoscheidsrechter gaf hem geen ongelijk.
De Jong kon gewoon verder spelen en opende in de 18e minuut de score, na een goed genomen vrije trap van Joey Veerman. De topscorer van PSV vierde zijn 19e competitietreffer. Alleen de Griekse spits Vangelis Pavlidis van AZ (20 doelpunten) heeft dit seizoen vaker gescoord in de Eredivisie.
Kraker
PSV kreeg voldoende kansen om het duel al voor rust te beslissen. Maar doelman Michael Brouwer van Heracles reageerde attent op afstandsschoten van Veerman en Malik Tillman en Ricardo Pepi kopte rakelings naast. De keeper van de bezoekers had in de openingsfase van de tweede helft ook het juiste antwoord op doelpogingen van De Jong en Pepi. Hij was in de 56e minuut kansloos toen Olivier Boscagli alleen voor hem opdook, op aangeven van Tillman.
Trainer Peter Bosz reageerde meteen na die tweede treffer en haalde Sergino Dest en Tillman naar de kant. Even later kregen De Jong, Veerman en Hirving Lozano ook rust, met het oog op de confrontatie van dinsdag in de Champions League. Bosz wilde voor het duel met Heracles niet over Dortmund praten. Toch hield hij een klein beetje rekening met de kraker tegen de huidige nummer 4 van de Bundesliga.
38e keer ongeslagen
Tillman verscheen aan de aftrap omdat Ismael Saibari vorige week in het duel met FC Volendam een beetje last van zijn rug had gekregen. Pepi debuteerde na zeventien invalbeurten als basisspeler in de Eredivisie als vervanger van de zieke Johan Bakayoko.
Zo bleef PSV voor de 38e keer op ongeslagen in de Eredivisie en zette het weer een stapje richting de 25e landstitel. De voorsprong op Feyenoord bedraagt nu 13 punten, maar de kampioen uit Rotterdam speelt zondag nog wel tegen RKC Waalwijk.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
4 uur geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.
8 uur geleden