PSV verstevigt koppositie in voetbalshow tegen FC Twente
EINDHOVEN (ANP) - PSV blijft voorlopig onaantastbaar aan de top van de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz was in eigen huis veel te sterk voor FC Twente (6-1), de nummer 5 van de ranglijst die tot aan deze wedstrijd slechts veertien doelpunten had geïncasseerd.
PSV, dat afgelopen zondag al vijfmaal scoorde bij FC Utrecht, boekte de veertiende overwinning in vijftien competitiewedstrijden. Alleen de uitwedstrijd tegen Ajax eindigde vorige maand in een nederlaag (3-2). De ploeg kan zich nu richten op de Champions League-wedstrijd van dinsdag tegen Stade Brest. PSV heeft een voorsprong van negen punten op Ajax, de nummer 2 van de ranglijst die zondag tegen AZ speelt.
FC Twente wilde zich in het Philips-stadion niet verschuilen. Linksback Matteo Dams van de kampioen uit Eindhoven voorkwam met een sliding net dat Mees Hilgers de score opende. FC Twente mocht in de tiende minuut toch juichen. Scheidsrechter Sander van der Eijk kende een vrije trap toe omdat hij ten onrechte dacht dat Michal Sadílek was gevloerd en Sem Steijn scoorde prachtig (0-1). Sadílek kreeg even later geen penalty toen hij wel onderuit werd gehaald door Johan Bakayoko.
Pepi
FC Twente kon niet lang genieten van de voorsprong. Eerst verraste Noa Lang doelman Przemyslaw Tyton, de vervanger van de geblesseerde Lars Unnerstall. Malik Tillman bracht PSV in de 34e minuut op voorsprong. Hij speelde op zijn favoriete positie vlak achter de centrumspits. Ricardo Pepi werd verkozen boven Luuk de Jong die, net als de herstelde Jerdy Schouten, niet inviel. PSV beschikt over zo'n brede selectie dat Joey Veerman, Ivan Perisic, Hirving Lozano en Guus Til na rust wel speeltijd kregen.
Ismael Saibari maakte in blessuretijd van de eerste helft het derde doelpunt voor de thuisploeg en trof vlak na rust opnieuw doel (4-1). Richard Ledezma zorgde voor 5-1 en Pepi maakte de 111e competitietreffer van PSV in 2024. Nog nooit troffen de Eindhovenaren zo vaak doel tijdens een kalenderjaar in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
6 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
9 uur geleden