PSV verstevigt koppositie in voetbalshow tegen FC Twente
EINDHOVEN (ANP) - PSV blijft voorlopig onaantastbaar aan de top van de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz was in eigen huis veel te sterk voor FC Twente (6-1), de nummer 5 van de ranglijst die tot aan deze wedstrijd slechts veertien doelpunten had geïncasseerd.
PSV, dat afgelopen zondag al vijfmaal scoorde bij FC Utrecht, boekte de veertiende overwinning in vijftien competitiewedstrijden. Alleen de uitwedstrijd tegen Ajax eindigde vorige maand in een nederlaag (3-2). De ploeg kan zich nu richten op de Champions League-wedstrijd van dinsdag tegen Stade Brest. PSV heeft een voorsprong van negen punten op Ajax, de nummer 2 van de ranglijst die zondag tegen AZ speelt.
FC Twente wilde zich in het Philips-stadion niet verschuilen. Linksback Matteo Dams van de kampioen uit Eindhoven voorkwam met een sliding net dat Mees Hilgers de score opende. FC Twente mocht in de tiende minuut toch juichen. Scheidsrechter Sander van der Eijk kende een vrije trap toe omdat hij ten onrechte dacht dat Michal Sadílek was gevloerd en Sem Steijn scoorde prachtig (0-1). Sadílek kreeg even later geen penalty toen hij wel onderuit werd gehaald door Johan Bakayoko.
Pepi
FC Twente kon niet lang genieten van de voorsprong. Eerst verraste Noa Lang doelman Przemyslaw Tyton, de vervanger van de geblesseerde Lars Unnerstall. Malik Tillman bracht PSV in de 34e minuut op voorsprong. Hij speelde op zijn favoriete positie vlak achter de centrumspits. Ricardo Pepi werd verkozen boven Luuk de Jong die, net als de herstelde Jerdy Schouten, niet inviel. PSV beschikt over zo'n brede selectie dat Joey Veerman, Ivan Perisic, Hirving Lozano en Guus Til na rust wel speeltijd kregen.
Ismael Saibari maakte in blessuretijd van de eerste helft het derde doelpunt voor de thuisploeg en trof vlak na rust opnieuw doel (4-1). Richard Ledezma zorgde voor 5-1 en Pepi maakte de 111e competitietreffer van PSV in 2024. Nog nooit troffen de Eindhovenaren zo vaak doel tijdens een kalenderjaar in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
46 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
6 uur geleden