Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verstevigt koppositie in voetbalshow tegen FC Twente

PSV verstevigt koppositie in voetbalshow tegen FC Twente

EINDHOVEN (ANP) - PSV blijft voorlopig onaantastbaar aan de top van de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz was in eigen huis veel te sterk voor FC Twente (6-1), de nummer 5 van de ranglijst die tot aan deze wedstrijd slechts veertien doelpunten had geïncasseerd.

PSV, dat afgelopen zondag al vijfmaal scoorde bij FC Utrecht, boekte de veertiende overwinning in vijftien competitiewedstrijden. Alleen de uitwedstrijd tegen Ajax eindigde vorige maand in een nederlaag (3-2). De ploeg kan zich nu richten op de Champions League-wedstrijd van dinsdag tegen Stade Brest. PSV heeft een voorsprong van negen punten op Ajax, de nummer 2 van de ranglijst die zondag tegen AZ speelt.

FC Twente wilde zich in het Philips-stadion niet verschuilen. Linksback Matteo Dams van de kampioen uit Eindhoven voorkwam met een sliding net dat Mees Hilgers de score opende. FC Twente mocht in de tiende minuut toch juichen. Scheidsrechter Sander van der Eijk kende een vrije trap toe omdat hij ten onrechte dacht dat Michal Sadílek was gevloerd en Sem Steijn scoorde prachtig (0-1). Sadílek kreeg even later geen penalty toen hij wel onderuit werd gehaald door Johan Bakayoko.

Pepi

FC Twente kon niet lang genieten van de voorsprong. Eerst verraste Noa Lang doelman Przemyslaw Tyton, de vervanger van de geblesseerde Lars Unnerstall. Malik Tillman bracht PSV in de 34e minuut op voorsprong. Hij speelde op zijn favoriete positie vlak achter de centrumspits. Ricardo Pepi werd verkozen boven Luuk de Jong die, net als de herstelde Jerdy Schouten, niet inviel. PSV beschikt over zo'n brede selectie dat Joey Veerman, Ivan Perisic, Hirving Lozano en Guus Til na rust wel speeltijd kregen.

Ismael Saibari maakte in blessuretijd van de eerste helft het derde doelpunt voor de thuisploeg en trof vlak na rust opnieuw doel (4-1). Richard Ledezma zorgde voor 5-1 en Pepi maakte de 111e competitietreffer van PSV in 2024. Nog nooit troffen de Eindhovenaren zo vaak doel tijdens een kalenderjaar in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Iran: nog geen enkele voetballer heeft visum voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.

2 uur geleden
Mbappé ontbreekt bij Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.

2 uur geleden
Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

15 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

16 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

17 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

18 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

18 uur geleden