PSV verstevigt koppositie in voetbalshow tegen FC Twente
EINDHOVEN (ANP) - PSV blijft voorlopig onaantastbaar aan de top van de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz was in eigen huis veel te sterk voor FC Twente (6-1), de nummer 5 van de ranglijst die tot aan deze wedstrijd slechts veertien doelpunten had geïncasseerd.
PSV, dat afgelopen zondag al vijfmaal scoorde bij FC Utrecht, boekte de veertiende overwinning in vijftien competitiewedstrijden. Alleen de uitwedstrijd tegen Ajax eindigde vorige maand in een nederlaag (3-2). De ploeg kan zich nu richten op de Champions League-wedstrijd van dinsdag tegen Stade Brest. PSV heeft een voorsprong van negen punten op Ajax, de nummer 2 van de ranglijst die zondag tegen AZ speelt.
FC Twente wilde zich in het Philips-stadion niet verschuilen. Linksback Matteo Dams van de kampioen uit Eindhoven voorkwam met een sliding net dat Mees Hilgers de score opende. FC Twente mocht in de tiende minuut toch juichen. Scheidsrechter Sander van der Eijk kende een vrije trap toe omdat hij ten onrechte dacht dat Michal Sadílek was gevloerd en Sem Steijn scoorde prachtig (0-1). Sadílek kreeg even later geen penalty toen hij wel onderuit werd gehaald door Johan Bakayoko.
Pepi
FC Twente kon niet lang genieten van de voorsprong. Eerst verraste Noa Lang doelman Przemyslaw Tyton, de vervanger van de geblesseerde Lars Unnerstall. Malik Tillman bracht PSV in de 34e minuut op voorsprong. Hij speelde op zijn favoriete positie vlak achter de centrumspits. Ricardo Pepi werd verkozen boven Luuk de Jong die, net als de herstelde Jerdy Schouten, niet inviel. PSV beschikt over zo'n brede selectie dat Joey Veerman, Ivan Perisic, Hirving Lozano en Guus Til na rust wel speeltijd kregen.
Ismael Saibari maakte in blessuretijd van de eerste helft het derde doelpunt voor de thuisploeg en trof vlak na rust opnieuw doel (4-1). Richard Ledezma zorgde voor 5-1 en Pepi maakte de 111e competitietreffer van PSV in 2024. Nog nooit troffen de Eindhovenaren zo vaak doel tijdens een kalenderjaar in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
25 minuten geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
4 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
19 uur geleden