PSV versterkt zich met Bosnische aanvaller Bajraktarevic
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich versterkt met de 19-jarige vleugelaanvaller Esmir Bajraktarevic. De international van Bosnië en Herzegovina komt over van het Amerikaanse New England Revolution en tekent een contract bij de koploper uit Eindhoven tot de zomer van 2029.
"We volgen Esmir al sinds vorig jaar januari", zegt directeur voetbalzaken Earnest Stewart op de website van de club. "Hij is een linksbenige speler, die we voor de rechterflank hebben gehaald. Hij is heel fijngevoelig aan de bal, heeft een goede voorzet, is sterk in de één-tegen-één en kan zelf ook een doelpunt meepikken. Esmir is echt zo'n speler die mensen kan gaan verrassen met zijn acties."
Bajraktarevic debuteerde in september uitgerekend in Eindhoven voor zijn vaderland in een interland tussen het nationale team van Bosnië en Herzegovina en het Nederlands elftal. Oranje won met 5-2, maar de Bosnische aanvaller liet zich zien met een assist. "Dat was een goede kennismaking met Eindhoven. De sfeer in het stadion was geweldig en het is misschien wel het meest bijzondere moment uit mijn carrière tot dusverre", zegt de inmiddels zesvoudig international.
Carrière
De nieuwe aanwinst sluit zo gauw zijn werkvergunning binnen is aan bij de selectie van trainer Peter Bosz. Hij gaat spelen met rugnummer 19. Stewart: "Esmir is nog jong en we geven hem uiteraard de tijd die hij nodig heeft om te acclimatiseren."
Bajraktarevic is geboren in de Verenigde Staten en belandde in 2021 bij New England Revolution. Daar tekende hij een jaar later zijn eerste profcontract. Inmiddels heeft de aanvaller 45 wedstrijden in de Major League Soccer achter zijn naam. Zijn contract liep nog een jaar door. "Ik ben hier pas een paar dagen, maar voel me nu al thuis. Ik ga er alles aan doen om hier veel prijzen te winnen", aldus Bajraktarevic.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
1 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
7 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
1 dag geleden