PSV versterkt zich met Bosnische aanvaller Bajraktarevic
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich versterkt met de 19-jarige vleugelaanvaller Esmir Bajraktarevic. De international van Bosnië en Herzegovina komt over van het Amerikaanse New England Revolution en tekent een contract bij de koploper uit Eindhoven tot de zomer van 2029.
"We volgen Esmir al sinds vorig jaar januari", zegt directeur voetbalzaken Earnest Stewart op de website van de club. "Hij is een linksbenige speler, die we voor de rechterflank hebben gehaald. Hij is heel fijngevoelig aan de bal, heeft een goede voorzet, is sterk in de één-tegen-één en kan zelf ook een doelpunt meepikken. Esmir is echt zo'n speler die mensen kan gaan verrassen met zijn acties."
Bajraktarevic debuteerde in september uitgerekend in Eindhoven voor zijn vaderland in een interland tussen het nationale team van Bosnië en Herzegovina en het Nederlands elftal. Oranje won met 5-2, maar de Bosnische aanvaller liet zich zien met een assist. "Dat was een goede kennismaking met Eindhoven. De sfeer in het stadion was geweldig en het is misschien wel het meest bijzondere moment uit mijn carrière tot dusverre", zegt de inmiddels zesvoudig international.
Carrière
De nieuwe aanwinst sluit zo gauw zijn werkvergunning binnen is aan bij de selectie van trainer Peter Bosz. Hij gaat spelen met rugnummer 19. Stewart: "Esmir is nog jong en we geven hem uiteraard de tijd die hij nodig heeft om te acclimatiseren."
Bajraktarevic is geboren in de Verenigde Staten en belandde in 2021 bij New England Revolution. Daar tekende hij een jaar later zijn eerste profcontract. Inmiddels heeft de aanvaller 45 wedstrijden in de Major League Soccer achter zijn naam. Zijn contract liep nog een jaar door. "Ik ben hier pas een paar dagen, maar voel me nu al thuis. Ik ga er alles aan doen om hier veel prijzen te winnen", aldus Bajraktarevic.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
1 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
5 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
10 uur geleden