PSV versterkt zich met Bosnische aanvaller Bajraktarevic
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich versterkt met de 19-jarige vleugelaanvaller Esmir Bajraktarevic. De international van Bosnië en Herzegovina komt over van het Amerikaanse New England Revolution en tekent een contract bij de koploper uit Eindhoven tot de zomer van 2029.
"We volgen Esmir al sinds vorig jaar januari", zegt directeur voetbalzaken Earnest Stewart op de website van de club. "Hij is een linksbenige speler, die we voor de rechterflank hebben gehaald. Hij is heel fijngevoelig aan de bal, heeft een goede voorzet, is sterk in de één-tegen-één en kan zelf ook een doelpunt meepikken. Esmir is echt zo'n speler die mensen kan gaan verrassen met zijn acties."
Bajraktarevic debuteerde in september uitgerekend in Eindhoven voor zijn vaderland in een interland tussen het nationale team van Bosnië en Herzegovina en het Nederlands elftal. Oranje won met 5-2, maar de Bosnische aanvaller liet zich zien met een assist. "Dat was een goede kennismaking met Eindhoven. De sfeer in het stadion was geweldig en het is misschien wel het meest bijzondere moment uit mijn carrière tot dusverre", zegt de inmiddels zesvoudig international.
Carrière
De nieuwe aanwinst sluit zo gauw zijn werkvergunning binnen is aan bij de selectie van trainer Peter Bosz. Hij gaat spelen met rugnummer 19. Stewart: "Esmir is nog jong en we geven hem uiteraard de tijd die hij nodig heeft om te acclimatiseren."
Bajraktarevic is geboren in de Verenigde Staten en belandde in 2021 bij New England Revolution. Daar tekende hij een jaar later zijn eerste profcontract. Inmiddels heeft de aanvaller 45 wedstrijden in de Major League Soccer achter zijn naam. Zijn contract liep nog een jaar door. "Ik ben hier pas een paar dagen, maar voel me nu al thuis. Ik ga er alles aan doen om hier veel prijzen te winnen", aldus Bajraktarevic.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
10 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
19 uur geleden