Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV versterkt zich met Argentijnse doelman Benítez

PSV versterkt zich met Argentijnse doelman Benítez

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de selectie voor komend seizoen versterkt met Walter Benítez. De 29-jarige doelman komt transfervrij over van de Franse club OGC Nice. Benítez is al in Eindhoven en ondergaat daar de medische keuring, zei de nieuwe hoofdtrainer Ruud van Nistelrooij maandag.

"Karakter, prof en winnaar: dat zijn drie woorden die op hem van toepassing zijn", aldus Van Nistelrooij. "Het is een allroundkeeper op een heel hoog niveau."

De Argentijnse Benítez is de eerste doelman bij PSV. Joël Drommel, die een jaar geleden werd overgenomen van FC Twente, moet dus genoegen nemen met een rol als reserve. "Joël schrijven we absoluut nog niet af. Hij is nu nog niet waar hij moet zijn", aldus Van Nistelrooij. Of hij in aanmerking komt voor verhuur? Dat soort zaken kunnen altijd ontstaan, maar dat is niet de insteek voor nu."

Selectie versterken

PSV legde maandag ook Boy Waterman vast. De 38-jarige doelman is achter Drommel de derde keuze.

Van Nistelrooij wil zijn selectie op meerdere posities versterken. "Bij het doorlichten van de selectie, kwamen we uit op twee prioriteiten: een doelman en een nummer 9, een spits. Als je hoog inzet op die positie, komen er namen op die ook voor jullie niet raar zijn. Soms is iemand transfervrij, zoals Benítez, soms niet. Hopelijk kunnen we de komende weken doorschakelen." Luuk de Jong is een van de opties voor de spitspositie.

Gakpo

Enkele PSV'ers staan in de belangstelling van andere clubs, onder wie Cody Gakpo. "Het liefst krijg ik zo snel mogelijk duidelijkheid", aldus Van Nistelrooij. "Maar je weet ook dat je gebonden bent aan een transferwindow. Hij weet wat hij wil. En of hij dan die keuze wil maken op voorhand of niet, dat is aan de speler."

Middenvelder Ibrahim Sangaré wordt ook gelinkt aan een buitenlands avontuur. "Ik heb met hem gesproken, hoe ik zijn rol zie. Daar ging het vooral over. Sangaré wil heel graag blijven. Maar we weten hoe de transfermarkt werkt. Als er iets komt, weet je ook hoe laat het is", aldus Van Nistelrooij.

Meer uit Voetbal

Conditietrainer Wormhoudt stopt na veertien jaar bij Oranje

ZEIST (ANP) - Conditietrainer René Wormhoudt stopt na veertien jaar bij het Nederlands elftal. Wormhoudt had dit besluit eerder dit jaar al intern bekendgemaakt bij de KNVB, meldt de voetbalbond.

23 uur geleden
Britse minister wil onderzoek naar incident tijdens WK-match

LONDEN (ANP) - De Britse handelsminister Peter Kyle wil dat wereldvoetbalbond FIFA een onderzoek instelt naar een incident op het veld na de halve WK-finale tussen Engeland en Argentinië woensdagavond. Argentijnse spelers hielden een spandoek omhoog met daarop de boodschap dat de Falklandeilanden, een overzees Brits gebiedsdeel voor de kust van Argentinië, in feite Argentijns zijn.

1 dag geleden
Engelse media: Tuchel mag aanblijven na uitschakeling op WK

ATLANTA (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel mag aanblijven, ondanks de pijnlijke uitschakeling in de halve finale van het WK woensdag tegen Argentinië (1-2). Vooraanstaande Britse media als de BBC en The Times schrijven dat de 52-jarige Duitser nog het vertrouwen van de Engelse voetbalbond geniet. Tuchel verlengde begin dit jaar zijn contract tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland wordt gespeeld.

1 dag geleden
Messi: waanzinnig om twee WK-finales op rij te spelen

ATLANTA (ANP) - Lionel Messi vond het na de late zege van Argentinië op Engeland (2-1) nog maar moeilijk te bevatten dat hij zondag opnieuw in de finale van het wereldkampioenschap voetbal staat. "Het is waanzinnig om twee WK-finales achter elkaar te spelen", zei de 39-jarige spelmaker in Atlanta, waar hij met een voorzet in de blessuretijd op matchwinner Lautaro Martínez een belangrijk aandeel had in de overwinning.

1 dag geleden
Tuchel voelt zich verantwoordelijk voor uitschakeling Engeland

ATLANTA (ANP) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel was na uitschakeling door Argentinië in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kritisch op zichzelf. De Duitser zag zijn elftal in de slotfase een voorsprong van 1-0 weggeven en met 2-1 verliezen.

1 dag geleden
Martínez in tranen na nieuwe ontsnapping Argentinië op WK

ATLANTA (ANP) - Matchwinner Lautaro Martínez was zijn emoties na afloop van de door Argentinië met 2-1 gewonnen halve finale tegen Engeland op het wereldkampioenschap voetbal niet de baas. "Ik kan het niet geloven, dit is allemaal zo emotioneel. Toen mijn vader mijn eerste voetbalschoenen kocht, droomde ik ervan om dit doelpunt te maken", sprak de aanvaller van Internazionale, terwijl hij zijn tranen de vrije loop liet.

1 dag geleden
Uitschakeling komt hard aan bij Engelse aanvoerder Kane

ATLANTA (ANP/RTR) - De uitschakeling in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kwam woensdag hard aan bij de Engelse aanvoerder Harry Kane. "Ik baal er enorm van, voor de jongens, voor iedereen. We hebben het grootste deel van de wedstrijd goed gespeeld. We konden het gewoon niet volhouden. We hebben zo hard gewerkt om hier te komen", sprak de spits na de nederlaag in Atlanta tegen Argentinië.

1 dag geleden