Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verspeelt in blessuretijd zege bij ADO Den Haag

PSV verspeelt in blessuretijd zege bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - PSV lijkt na de bekeruitschakeling van woensdag bij Ajax (2-1) ook uitgespeeld in de strijd om het kampioenschap. De Eindhovenaren waren zaterdag veel beter dan het laaggeklasseerde ADO Den Haag en noteerden 34 doelpogingen (waarvan vijftien op doel). PSV vergat echter afstand te nemen en zag Michiel Kramer in blessuretijd met een omhaal gelijk maken: 2-2.

Het puntenverlies betekende opnieuw een flinke tik voor PSV. Het elftal van trainer Roger Schmidt had woensdag bij Ajax in de eerste helft niets in te brengen in de Johan Cruijff ArenA en wacht nog steeds op de eerste zege dit seizoen in een duel met een van de topclubs.

Schmidt kreeg de voorbije dagen de nodige kritiek, vanwege weer een tegenvallend resultaat in een topduel en ook om de wissels die hij in de slotfase doorvoerde. Mohamed Ihattaren was ontstemd dat hij de laatste tien minuten werd vervangen door Yorbe Vertessen. Vier dagen eerder begreep Donyell Malen, bij een voorsprong van 3-0 tegen FC Twente, ook niet zoveel van zijn late wissel.

Dumfries rust

Tegen ADO gaf Schmidt aanvoerder Denzel Dumfries rust. Timo Baumgartl mocht in zijn plaats meedoen. Vertessen kreeg de voorkeur boven Ihattaren. Mario Götze en Cody Gakpo hervatten donderdag de training, maar bleken nog niet op tijd fit om in Den Haag mee te doen.

Baumgartl zag er niet goed uit toen ADO in de 27e minuut op voorsprong kwam. Na een vlugge combinatie door het midden schoot Bobby Adekanye de bal achter doelman Yvon Mvogo: 1-0. Het was de eerste keer dat ADO gevaarlijk was. PSV kreeg voor rust zes of zeven goede kansen. De grootste was voor Philipp Max. De Duitse linkerverdediger schoot de bal kort voor de openingstreffer uit een strafschop hoog over.

Enorm veldoverwicht

Het enorme veldoverwicht leverde PSV kort na de pauze wel een doelpunt op. Malen schoot de bal in de korte hoek achter Martin Fraisl, die er dit keer niet goed uitzag: 1-1.

Met Ihattaren als vervanger voor Vertessen ging PSV het laatste half uur op jacht naar de voorsprong. Ibrahim Sangaré schoot de bal in de 71e minuut net voorlangs. Fraisl hield Malen even later knap van scoren af. Na een enorme fout van Jamal Amofa, die de bal niet goed wegwerkte, kon Malen in de 76e minuut alsnog de 1-2 binnen schieten.

PSV liet na om verder uit te lopen en in blessuretijd maakte Kramer met een omhaal onverwacht gelijk: 2-2.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

8 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

9 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

9 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

10 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

11 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

12 uur geleden