Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verspeelt in blessuretijd zege bij ADO Den Haag

PSV verspeelt in blessuretijd zege bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - PSV lijkt na de bekeruitschakeling van woensdag bij Ajax (2-1) ook uitgespeeld in de strijd om het kampioenschap. De Eindhovenaren waren zaterdag veel beter dan het laaggeklasseerde ADO Den Haag en noteerden 34 doelpogingen (waarvan vijftien op doel). PSV vergat echter afstand te nemen en zag Michiel Kramer in blessuretijd met een omhaal gelijk maken: 2-2.

Het puntenverlies betekende opnieuw een flinke tik voor PSV. Het elftal van trainer Roger Schmidt had woensdag bij Ajax in de eerste helft niets in te brengen in de Johan Cruijff ArenA en wacht nog steeds op de eerste zege dit seizoen in een duel met een van de topclubs.

Schmidt kreeg de voorbije dagen de nodige kritiek, vanwege weer een tegenvallend resultaat in een topduel en ook om de wissels die hij in de slotfase doorvoerde. Mohamed Ihattaren was ontstemd dat hij de laatste tien minuten werd vervangen door Yorbe Vertessen. Vier dagen eerder begreep Donyell Malen, bij een voorsprong van 3-0 tegen FC Twente, ook niet zoveel van zijn late wissel.

Dumfries rust

Tegen ADO gaf Schmidt aanvoerder Denzel Dumfries rust. Timo Baumgartl mocht in zijn plaats meedoen. Vertessen kreeg de voorkeur boven Ihattaren. Mario Götze en Cody Gakpo hervatten donderdag de training, maar bleken nog niet op tijd fit om in Den Haag mee te doen.

Baumgartl zag er niet goed uit toen ADO in de 27e minuut op voorsprong kwam. Na een vlugge combinatie door het midden schoot Bobby Adekanye de bal achter doelman Yvon Mvogo: 1-0. Het was de eerste keer dat ADO gevaarlijk was. PSV kreeg voor rust zes of zeven goede kansen. De grootste was voor Philipp Max. De Duitse linkerverdediger schoot de bal kort voor de openingstreffer uit een strafschop hoog over.

Enorm veldoverwicht

Het enorme veldoverwicht leverde PSV kort na de pauze wel een doelpunt op. Malen schoot de bal in de korte hoek achter Martin Fraisl, die er dit keer niet goed uitzag: 1-1.

Met Ihattaren als vervanger voor Vertessen ging PSV het laatste half uur op jacht naar de voorsprong. Ibrahim Sangaré schoot de bal in de 71e minuut net voorlangs. Fraisl hield Malen even later knap van scoren af. Na een enorme fout van Jamal Amofa, die de bal niet goed wegwerkte, kon Malen in de 76e minuut alsnog de 1-2 binnen schieten.

PSV liet na om verder uit te lopen en in blessuretijd maakte Kramer met een omhaal onverwacht gelijk: 2-2.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

3 minuten geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

1 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

2 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

2 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

2 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

2 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

3 uur geleden