Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verspeelt in blessuretijd zege bij ADO Den Haag

PSV verspeelt in blessuretijd zege bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - PSV lijkt na de bekeruitschakeling van woensdag bij Ajax (2-1) ook uitgespeeld in de strijd om het kampioenschap. De Eindhovenaren waren zaterdag veel beter dan het laaggeklasseerde ADO Den Haag en noteerden 34 doelpogingen (waarvan vijftien op doel). PSV vergat echter afstand te nemen en zag Michiel Kramer in blessuretijd met een omhaal gelijk maken: 2-2.

Het puntenverlies betekende opnieuw een flinke tik voor PSV. Het elftal van trainer Roger Schmidt had woensdag bij Ajax in de eerste helft niets in te brengen in de Johan Cruijff ArenA en wacht nog steeds op de eerste zege dit seizoen in een duel met een van de topclubs.

Schmidt kreeg de voorbije dagen de nodige kritiek, vanwege weer een tegenvallend resultaat in een topduel en ook om de wissels die hij in de slotfase doorvoerde. Mohamed Ihattaren was ontstemd dat hij de laatste tien minuten werd vervangen door Yorbe Vertessen. Vier dagen eerder begreep Donyell Malen, bij een voorsprong van 3-0 tegen FC Twente, ook niet zoveel van zijn late wissel.

Dumfries rust

Tegen ADO gaf Schmidt aanvoerder Denzel Dumfries rust. Timo Baumgartl mocht in zijn plaats meedoen. Vertessen kreeg de voorkeur boven Ihattaren. Mario Götze en Cody Gakpo hervatten donderdag de training, maar bleken nog niet op tijd fit om in Den Haag mee te doen.

Baumgartl zag er niet goed uit toen ADO in de 27e minuut op voorsprong kwam. Na een vlugge combinatie door het midden schoot Bobby Adekanye de bal achter doelman Yvon Mvogo: 1-0. Het was de eerste keer dat ADO gevaarlijk was. PSV kreeg voor rust zes of zeven goede kansen. De grootste was voor Philipp Max. De Duitse linkerverdediger schoot de bal kort voor de openingstreffer uit een strafschop hoog over.

Enorm veldoverwicht

Het enorme veldoverwicht leverde PSV kort na de pauze wel een doelpunt op. Malen schoot de bal in de korte hoek achter Martin Fraisl, die er dit keer niet goed uitzag: 1-1.

Met Ihattaren als vervanger voor Vertessen ging PSV het laatste half uur op jacht naar de voorsprong. Ibrahim Sangaré schoot de bal in de 71e minuut net voorlangs. Fraisl hield Malen even later knap van scoren af. Na een enorme fout van Jamal Amofa, die de bal niet goed wegwerkte, kon Malen in de 76e minuut alsnog de 1-2 binnen schieten.

PSV liet na om verder uit te lopen en in blessuretijd maakte Kramer met een omhaal onverwacht gelijk: 2-2.

Meer uit Voetbal

Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

2 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

6 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

6 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

6 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

7 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

7 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 uur geleden