Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verspeelt in blessuretijd zege bij ADO Den Haag

PSV verspeelt in blessuretijd zege bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - PSV lijkt na de bekeruitschakeling van woensdag bij Ajax (2-1) ook uitgespeeld in de strijd om het kampioenschap. De Eindhovenaren waren zaterdag veel beter dan het laaggeklasseerde ADO Den Haag en noteerden 34 doelpogingen (waarvan vijftien op doel). PSV vergat echter afstand te nemen en zag Michiel Kramer in blessuretijd met een omhaal gelijk maken: 2-2.

Het puntenverlies betekende opnieuw een flinke tik voor PSV. Het elftal van trainer Roger Schmidt had woensdag bij Ajax in de eerste helft niets in te brengen in de Johan Cruijff ArenA en wacht nog steeds op de eerste zege dit seizoen in een duel met een van de topclubs.

Schmidt kreeg de voorbije dagen de nodige kritiek, vanwege weer een tegenvallend resultaat in een topduel en ook om de wissels die hij in de slotfase doorvoerde. Mohamed Ihattaren was ontstemd dat hij de laatste tien minuten werd vervangen door Yorbe Vertessen. Vier dagen eerder begreep Donyell Malen, bij een voorsprong van 3-0 tegen FC Twente, ook niet zoveel van zijn late wissel.

Dumfries rust

Tegen ADO gaf Schmidt aanvoerder Denzel Dumfries rust. Timo Baumgartl mocht in zijn plaats meedoen. Vertessen kreeg de voorkeur boven Ihattaren. Mario Götze en Cody Gakpo hervatten donderdag de training, maar bleken nog niet op tijd fit om in Den Haag mee te doen.

Baumgartl zag er niet goed uit toen ADO in de 27e minuut op voorsprong kwam. Na een vlugge combinatie door het midden schoot Bobby Adekanye de bal achter doelman Yvon Mvogo: 1-0. Het was de eerste keer dat ADO gevaarlijk was. PSV kreeg voor rust zes of zeven goede kansen. De grootste was voor Philipp Max. De Duitse linkerverdediger schoot de bal kort voor de openingstreffer uit een strafschop hoog over.

Enorm veldoverwicht

Het enorme veldoverwicht leverde PSV kort na de pauze wel een doelpunt op. Malen schoot de bal in de korte hoek achter Martin Fraisl, die er dit keer niet goed uitzag: 1-1.

Met Ihattaren als vervanger voor Vertessen ging PSV het laatste half uur op jacht naar de voorsprong. Ibrahim Sangaré schoot de bal in de 71e minuut net voorlangs. Fraisl hield Malen even later knap van scoren af. Na een enorme fout van Jamal Amofa, die de bal niet goed wegwerkte, kon Malen in de 76e minuut alsnog de 1-2 binnen schieten.

PSV liet na om verder uit te lopen en in blessuretijd maakte Kramer met een omhaal onverwacht gelijk: 2-2.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

3 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

4 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

4 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

5 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

13 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden