PSV verslaat tiental FC Twente en blijft zonder puntenverlies
ENSCHEDE (ANP) - PSV is sterk begonnen aan een reeks met wedstrijden tegen sterke tegenstanders. De koploper versloeg FC Twente, dat vanaf de 25e minuut met een man minder speelde na een rode kaart voor verdediger Mees Hilgers: 0-3. PSV is na dertien duels in de Eredivisie nog zonder puntenverlies en evenaart daarmee de prestatie uit het seizoen 2018/2019, toen de Eindhovenaren onder leiding van trainer Mark van Bommel ook de eerste dertien wedstrijden wonnen. De landstitel ging dat seizoen naar Ajax.
PSV kan de reeks volgende week zondag in De Kuip tegen Feyenoord uitbreiden naar veertien duels. De voorsprong van het elftal van trainer Peter Bosz op de Rotterdammers, die op de tweede plek staan, is 7 punten.
FC Twente had goede hoop PSV het eerste puntenverlies te bezorgen. De Enschedeërs waren 24 duels op rij ongeslagen in eigen stadion in de Eredivisie, na een nederlaag in mei 2022 tegen Fortuna Sittard. De beginfase ging gelijkop zonder dat de ploegen kansen creëerden. Bij PSV was Joey Veerman, die dinsdag in de interland tegen Gibraltar een lichte blessure opliep, fit genoeg om te spelen. Buitenspeler Noa Lang keerde na een hamstringblessure na zeven weken terug in de selectie, maar begon nog op de bank.
Rode kaart
Hilgers dupeerde zijn ploeg halverwege de eerste helft. De verdediger nam de bal niet goed aan en wilde die fout herstellen. Hilgers kwam met gestrekt been in op Hirving Lozano. Scheidsrechter Allard Lindhout gaf een gele kaart, maar werd al snel naar de kant geroepen door de videoscheidsrechter. Lindhout had niet lang nodig om zijn beslissing te herroepen en een rode kaart te geven.
Twente-trainer Joseph Oosting greep in en haalde Sem Steijn naar de kant voor Alec Van Hoorenbeeck. De thuisploeg leek de rust te halen met een gelijke stand, maar in de laatste minuut van de reguliere speeltijd sloeg PSV toe. Het elftal van Bosz schakelde na balverlies van Twente snel om. Johan Bakayoko behield het overzicht en stelde Veerman in staat te scoren: 0-1.
Vertrouwen
PSV haalde de spanning uit het duel door kort na rust weer te scoren. Bakayoko legde bal in de 53e minuut bij de tweede paal neer, waarna Lozano de bal voor het doel bracht. Aanvoerder Robin Pröpper passeerde zijn eigen doelman. Bakayoko beloonde zijn goede optreden door in de slotfase ook zelf nog te scoren: 0-3.
PSV deed met de zege vertrouwen op voor de belangrijke ontmoeting van woensdag met Sevilla in de Champions League.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
4 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
5 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
5 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
6 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
7 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
8 uur geleden