Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verslaat tiental FC Twente en blijft zonder puntenverlies

PSV verslaat tiental FC Twente en blijft zonder puntenverlies

ENSCHEDE (ANP) - PSV is sterk begonnen aan een reeks met wedstrijden tegen sterke tegenstanders. De koploper versloeg FC Twente, dat vanaf de 25e minuut met een man minder speelde na een rode kaart voor verdediger Mees Hilgers: 0-3. PSV is na dertien duels in de Eredivisie nog zonder puntenverlies en evenaart daarmee de prestatie uit het seizoen 2018/2019, toen de Eindhovenaren onder leiding van trainer Mark van Bommel ook de eerste dertien wedstrijden wonnen. De landstitel ging dat seizoen naar Ajax.

PSV kan de reeks volgende week zondag in De Kuip tegen Feyenoord uitbreiden naar veertien duels. De voorsprong van het elftal van trainer Peter Bosz op de Rotterdammers, die op de tweede plek staan, is 7 punten.

FC Twente had goede hoop PSV het eerste puntenverlies te bezorgen. De Enschedeërs waren 24 duels op rij ongeslagen in eigen stadion in de Eredivisie, na een nederlaag in mei 2022 tegen Fortuna Sittard. De beginfase ging gelijkop zonder dat de ploegen kansen creëerden. Bij PSV was Joey Veerman, die dinsdag in de interland tegen Gibraltar een lichte blessure opliep, fit genoeg om te spelen. Buitenspeler Noa Lang keerde na een hamstringblessure na zeven weken terug in de selectie, maar begon nog op de bank.

Rode kaart

Hilgers dupeerde zijn ploeg halverwege de eerste helft. De verdediger nam de bal niet goed aan en wilde die fout herstellen. Hilgers kwam met gestrekt been in op Hirving Lozano. Scheidsrechter Allard Lindhout gaf een gele kaart, maar werd al snel naar de kant geroepen door de videoscheidsrechter. Lindhout had niet lang nodig om zijn beslissing te herroepen en een rode kaart te geven.

Twente-trainer Joseph Oosting greep in en haalde Sem Steijn naar de kant voor Alec Van Hoorenbeeck. De thuisploeg leek de rust te halen met een gelijke stand, maar in de laatste minuut van de reguliere speeltijd sloeg PSV toe. Het elftal van Bosz schakelde na balverlies van Twente snel om. Johan Bakayoko behield het overzicht en stelde Veerman in staat te scoren: 0-1.

Vertrouwen

PSV haalde de spanning uit het duel door kort na rust weer te scoren. Bakayoko legde bal in de 53e minuut bij de tweede paal neer, waarna Lozano de bal voor het doel bracht. Aanvoerder Robin Pröpper passeerde zijn eigen doelman. Bakayoko beloonde zijn goede optreden door in de slotfase ook zelf nog te scoren: 0-3.

PSV deed met de zege vertrouwen op voor de belangrijke ontmoeting van woensdag met Sevilla in de Champions League.

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

4 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

5 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

7 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

7 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

8 uur geleden