PSV verslaat tiental FC Twente en blijft zonder puntenverlies
ENSCHEDE (ANP) - PSV is sterk begonnen aan een reeks met wedstrijden tegen sterke tegenstanders. De koploper versloeg FC Twente, dat vanaf de 25e minuut met een man minder speelde na een rode kaart voor verdediger Mees Hilgers: 0-3. PSV is na dertien duels in de Eredivisie nog zonder puntenverlies en evenaart daarmee de prestatie uit het seizoen 2018/2019, toen de Eindhovenaren onder leiding van trainer Mark van Bommel ook de eerste dertien wedstrijden wonnen. De landstitel ging dat seizoen naar Ajax.
PSV kan de reeks volgende week zondag in De Kuip tegen Feyenoord uitbreiden naar veertien duels. De voorsprong van het elftal van trainer Peter Bosz op de Rotterdammers, die op de tweede plek staan, is 7 punten.
FC Twente had goede hoop PSV het eerste puntenverlies te bezorgen. De Enschedeërs waren 24 duels op rij ongeslagen in eigen stadion in de Eredivisie, na een nederlaag in mei 2022 tegen Fortuna Sittard. De beginfase ging gelijkop zonder dat de ploegen kansen creëerden. Bij PSV was Joey Veerman, die dinsdag in de interland tegen Gibraltar een lichte blessure opliep, fit genoeg om te spelen. Buitenspeler Noa Lang keerde na een hamstringblessure na zeven weken terug in de selectie, maar begon nog op de bank.
Rode kaart
Hilgers dupeerde zijn ploeg halverwege de eerste helft. De verdediger nam de bal niet goed aan en wilde die fout herstellen. Hilgers kwam met gestrekt been in op Hirving Lozano. Scheidsrechter Allard Lindhout gaf een gele kaart, maar werd al snel naar de kant geroepen door de videoscheidsrechter. Lindhout had niet lang nodig om zijn beslissing te herroepen en een rode kaart te geven.
Twente-trainer Joseph Oosting greep in en haalde Sem Steijn naar de kant voor Alec Van Hoorenbeeck. De thuisploeg leek de rust te halen met een gelijke stand, maar in de laatste minuut van de reguliere speeltijd sloeg PSV toe. Het elftal van Bosz schakelde na balverlies van Twente snel om. Johan Bakayoko behield het overzicht en stelde Veerman in staat te scoren: 0-1.
Vertrouwen
PSV haalde de spanning uit het duel door kort na rust weer te scoren. Bakayoko legde bal in de 53e minuut bij de tweede paal neer, waarna Lozano de bal voor het doel bracht. Aanvoerder Robin Pröpper passeerde zijn eigen doelman. Bakayoko beloonde zijn goede optreden door in de slotfase ook zelf nog te scoren: 0-3.
PSV deed met de zege vertrouwen op voor de belangrijke ontmoeting van woensdag met Sevilla in de Champions League.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
10 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
13 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
14 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
19 uur geleden