PSV verslaat tiental FC Twente en blijft zonder puntenverlies
ENSCHEDE (ANP) - PSV is sterk begonnen aan een reeks met wedstrijden tegen sterke tegenstanders. De koploper versloeg FC Twente, dat vanaf de 25e minuut met een man minder speelde na een rode kaart voor verdediger Mees Hilgers: 0-3. PSV is na dertien duels in de Eredivisie nog zonder puntenverlies en evenaart daarmee de prestatie uit het seizoen 2018/2019, toen de Eindhovenaren onder leiding van trainer Mark van Bommel ook de eerste dertien wedstrijden wonnen. De landstitel ging dat seizoen naar Ajax.
PSV kan de reeks volgende week zondag in De Kuip tegen Feyenoord uitbreiden naar veertien duels. De voorsprong van het elftal van trainer Peter Bosz op de Rotterdammers, die op de tweede plek staan, is 7 punten.
FC Twente had goede hoop PSV het eerste puntenverlies te bezorgen. De Enschedeërs waren 24 duels op rij ongeslagen in eigen stadion in de Eredivisie, na een nederlaag in mei 2022 tegen Fortuna Sittard. De beginfase ging gelijkop zonder dat de ploegen kansen creëerden. Bij PSV was Joey Veerman, die dinsdag in de interland tegen Gibraltar een lichte blessure opliep, fit genoeg om te spelen. Buitenspeler Noa Lang keerde na een hamstringblessure na zeven weken terug in de selectie, maar begon nog op de bank.
Rode kaart
Hilgers dupeerde zijn ploeg halverwege de eerste helft. De verdediger nam de bal niet goed aan en wilde die fout herstellen. Hilgers kwam met gestrekt been in op Hirving Lozano. Scheidsrechter Allard Lindhout gaf een gele kaart, maar werd al snel naar de kant geroepen door de videoscheidsrechter. Lindhout had niet lang nodig om zijn beslissing te herroepen en een rode kaart te geven.
Twente-trainer Joseph Oosting greep in en haalde Sem Steijn naar de kant voor Alec Van Hoorenbeeck. De thuisploeg leek de rust te halen met een gelijke stand, maar in de laatste minuut van de reguliere speeltijd sloeg PSV toe. Het elftal van Bosz schakelde na balverlies van Twente snel om. Johan Bakayoko behield het overzicht en stelde Veerman in staat te scoren: 0-1.
Vertrouwen
PSV haalde de spanning uit het duel door kort na rust weer te scoren. Bakayoko legde bal in de 53e minuut bij de tweede paal neer, waarna Lozano de bal voor het doel bracht. Aanvoerder Robin Pröpper passeerde zijn eigen doelman. Bakayoko beloonde zijn goede optreden door in de slotfase ook zelf nog te scoren: 0-3.
PSV deed met de zege vertrouwen op voor de belangrijke ontmoeting van woensdag met Sevilla in de Champions League.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
5 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
5 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
5 uur geleden