Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verslaat tiental FC Twente en blijft zonder puntenverlies

PSV verslaat tiental FC Twente en blijft zonder puntenverlies

ENSCHEDE (ANP) - PSV is sterk begonnen aan een reeks met wedstrijden tegen sterke tegenstanders. De koploper versloeg FC Twente, dat vanaf de 25e minuut met een man minder speelde na een rode kaart voor verdediger Mees Hilgers: 0-3. PSV is na dertien duels in de Eredivisie nog zonder puntenverlies en evenaart daarmee de prestatie uit het seizoen 2018/2019, toen de Eindhovenaren onder leiding van trainer Mark van Bommel ook de eerste dertien wedstrijden wonnen. De landstitel ging dat seizoen naar Ajax.

PSV kan de reeks volgende week zondag in De Kuip tegen Feyenoord uitbreiden naar veertien duels. De voorsprong van het elftal van trainer Peter Bosz op de Rotterdammers, die op de tweede plek staan, is 7 punten.

FC Twente had goede hoop PSV het eerste puntenverlies te bezorgen. De Enschedeërs waren 24 duels op rij ongeslagen in eigen stadion in de Eredivisie, na een nederlaag in mei 2022 tegen Fortuna Sittard. De beginfase ging gelijkop zonder dat de ploegen kansen creëerden. Bij PSV was Joey Veerman, die dinsdag in de interland tegen Gibraltar een lichte blessure opliep, fit genoeg om te spelen. Buitenspeler Noa Lang keerde na een hamstringblessure na zeven weken terug in de selectie, maar begon nog op de bank.

Rode kaart

Hilgers dupeerde zijn ploeg halverwege de eerste helft. De verdediger nam de bal niet goed aan en wilde die fout herstellen. Hilgers kwam met gestrekt been in op Hirving Lozano. Scheidsrechter Allard Lindhout gaf een gele kaart, maar werd al snel naar de kant geroepen door de videoscheidsrechter. Lindhout had niet lang nodig om zijn beslissing te herroepen en een rode kaart te geven.

Twente-trainer Joseph Oosting greep in en haalde Sem Steijn naar de kant voor Alec Van Hoorenbeeck. De thuisploeg leek de rust te halen met een gelijke stand, maar in de laatste minuut van de reguliere speeltijd sloeg PSV toe. Het elftal van Bosz schakelde na balverlies van Twente snel om. Johan Bakayoko behield het overzicht en stelde Veerman in staat te scoren: 0-1.

Vertrouwen

PSV haalde de spanning uit het duel door kort na rust weer te scoren. Bakayoko legde bal in de 53e minuut bij de tweede paal neer, waarna Lozano de bal voor het doel bracht. Aanvoerder Robin Pröpper passeerde zijn eigen doelman. Bakayoko beloonde zijn goede optreden door in de slotfase ook zelf nog te scoren: 0-3.

PSV deed met de zege vertrouwen op voor de belangrijke ontmoeting van woensdag met Sevilla in de Champions League.

Meer uit Voetbal

Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

50 minuten geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

1 uur geleden
Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

3 uur geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

3 uur geleden
Messi wil Neymar bij Brazilië zien op WK voetbal

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."

4 uur geleden
Drie openingsceremonies met mondiale popsterren op WK voetbal

LOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

16 uur geleden