PSV verslaat ook VVV en gaat met vertrouwen korte winterstop in
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de laatste competitiewedstrijd van het jaar gewonnen. Het elftal van trainer Roger Schmidt kwam dinsdag tegen VVV-Venlo wel eerst op achterstand, maar stelde na rust de overwinning alsnog snel veilig: 4-1.
Het was voor PSV, de Europa League en KNVB-beker ook meegerekend, de vijfde achtereenvolgende zege. PSV sluit 2020 zo met een goed gevoel af en lijkt na de korte winterstop serieus mee te gaan doen om het kampioenschap. De maand januari, met direct de uitwedstrijd tegen Ajax op het programma, wordt vrij bepalend.
Een jaar geleden bevond PSV zich nog op een absoluut dieptepunt. Mark van Bommel was net ontslagen en ook onder interim-trainer Ernest Faber ging het in de eerste maanden van het nieuwe jaar niet direct heel veel beter. Het stopzetten van de competitie vanwege het coronavirus kwam PSV in maart prima uit en de nieuwe trainer Schmidt kreeg veel ruimte om een goede selectie samen te stellen.
Wissels
Het duurde even voor het nieuwe PSV echt vorm kreeg en vanwege het drukke programma wisselde Schmidt veel. Inmiddels zijn de contouren steeds zichtbaarder. Vooral voorin heeft PSV veel kwaliteit.
Tegen VVV ontbrak topscorer Donyell Malen. De spits oogde zaterdag in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (1-4) al niet helemaal fit en Schmidt liet hem om die reden dinsdag buiten zijn selectie. Noni Madueke nam de plaats van Malen in en controlerend op het middenveld verving Jorrit Hendrix de geschorste Pablo Rosario. Rosario pakte zaterdag tegen RKC in het laatste kwartier een gele kaart, waardoor hij er tegen Ajax gewoon bij kan zijn.
Spelverloop
PSV had het voor rust moeilijk tegen VVV en creëerde maar weinig kansen. De Venlonaren, die in oktober met liefst 13-0 van Ajax verloren, kwamen in het Philips Stadion zelfs verrassend op voorsprong. Jafar Arias profiteerde halverwege de eerste helft van slecht verdedigen aan de kant van PSV: 0-1.
Na een overtreding van Chris Kum op Madueke benutte linksback Philipp Max in de 35e minuut een strafschop: 1-1.
In de tweede helft sloeg PSV rap toe. Olivier Boscagli scoorde in de 49e minuut uit een hoekschop met zijn hoofd en de 3-1 kwam na een klein uur spelen op naam van Cody Gakpo. Voor de aanvaller betekende het zijn vijfde treffer dit seizoen in de eredivisie. Invaller Adrian Fein zorgde in blessuretijd voor de 4-1.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
2 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
14 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
19 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
20 uur geleden