Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verslaat ook VVV en gaat met vertrouwen korte winterstop in

PSV verslaat ook VVV en gaat met vertrouwen korte winterstop in

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de laatste competitiewedstrijd van het jaar gewonnen. Het elftal van trainer Roger Schmidt kwam dinsdag tegen VVV-Venlo wel eerst op achterstand, maar stelde na rust de overwinning alsnog snel veilig: 4-1.

Het was voor PSV, de Europa League en KNVB-beker ook meegerekend, de vijfde achtereenvolgende zege. PSV sluit 2020 zo met een goed gevoel af en lijkt na de korte winterstop serieus mee te gaan doen om het kampioenschap. De maand januari, met direct de uitwedstrijd tegen Ajax op het programma, wordt vrij bepalend.

Een jaar geleden bevond PSV zich nog op een absoluut dieptepunt. Mark van Bommel was net ontslagen en ook onder interim-trainer Ernest Faber ging het in de eerste maanden van het nieuwe jaar niet direct heel veel beter. Het stopzetten van de competitie vanwege het coronavirus kwam PSV in maart prima uit en de nieuwe trainer Schmidt kreeg veel ruimte om een goede selectie samen te stellen.

Wissels

Het duurde even voor het nieuwe PSV echt vorm kreeg en vanwege het drukke programma wisselde Schmidt veel. Inmiddels zijn de contouren steeds zichtbaarder. Vooral voorin heeft PSV veel kwaliteit.

Tegen VVV ontbrak topscorer Donyell Malen. De spits oogde zaterdag in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (1-4) al niet helemaal fit en Schmidt liet hem om die reden dinsdag buiten zijn selectie. Noni Madueke nam de plaats van Malen in en controlerend op het middenveld verving Jorrit Hendrix de geschorste Pablo Rosario. Rosario pakte zaterdag tegen RKC in het laatste kwartier een gele kaart, waardoor hij er tegen Ajax gewoon bij kan zijn.

Spelverloop

PSV had het voor rust moeilijk tegen VVV en creƫerde maar weinig kansen. De Venlonaren, die in oktober met liefst 13-0 van Ajax verloren, kwamen in het Philips Stadion zelfs verrassend op voorsprong. Jafar Arias profiteerde halverwege de eerste helft van slecht verdedigen aan de kant van PSV: 0-1.

Na een overtreding van Chris Kum op Madueke benutte linksback Philipp Max in de 35e minuut een strafschop: 1-1.

In de tweede helft sloeg PSV rap toe. Olivier Boscagli scoorde in de 49e minuut uit een hoekschop met zijn hoofd en de 3-1 kwam na een klein uur spelen op naam van Cody Gakpo. Voor de aanvaller betekende het zijn vijfde treffer dit seizoen in de eredivisie. Invaller Adrian Fein zorgde in blessuretijd voor de 4-1.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

12 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

12 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

13 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

14 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

14 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

15 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

15 uur geleden