PSV verslaat Heracles en lijkt klaar voor Borussia Dortmund
EINDHOVEN (ANP) - PSV is nog steviger aan kop van de Eredivisie gekomen. De lijstaanvoerder won ook de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (2-0).
PSV hoefde zich niet extra in te spannen in aanloop naar het thuisduel van dinsdag met Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League. De thuisploeg speelde vanaf de 13e minuut met een speler meer. Aanvaller Bryan Limbombe kreeg een rode kaart voor een overtreding op Luuk de Jong.
De Jong opende in de 18e minuut ook de score. Olivier Boscagli tekende in de 56e minuut voor 2-0. Trainer Peter Bosz hield na die tweede treffer rekening met de topper tegen de huidige nummer 4 van de Bundesliga. Hij maakte van de gelegenheid gebruik De Jong, Joey Veerman, Sergiño Dest, Malik Tillman en Hirving Lozano extra rust te gunnen.
PSV heeft nu een voorsprong van 13 punten op Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die zondag tegen RKC Waalwijk speelt.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
5 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
6 uur geleden